LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když už nemůžeš rukama, začni konečně lézt nohama.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Hory byly jejich osudem
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší
Nový průvodce Jižní Moravy

Závody
2. bouldr kolotoč (22.11)
Pivní boulderové závody (23.11)
Jeseník CUP 2019 (23.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 12934
2.Konečný 12665
3.Vopat 11916
Bouldry:
1.Stráník 11653
2.Jungling 11050
3.Stráník 10928
Hory:
25.JPPP 2485
26.Lavička 2452
27.Malásek 2419

Výsledky
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)
SP v boulderingu Moskva (13.04)

Deníčky
4758 lezců
786688 cest
Nové přelezy:
FOX Racing 7C
Osel 9
Falešný Rá 9
Tour De Fr 9
Hips Dont 8B
Soft Porno 7C+
Alpha Reti 8A+
Chilli 9
La Peste 7c
Shoulder P 8A

Stěny
Hotel Impuls - Havířov
Zimní stadion Kopřivnice - Kopřivnice
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
SAMBAR sport Kladno - Kladno - Kročehlavy
Namche - Outdoor, Travel & Climbinig Center, s.r.o. - Praha 8
HOLAN SPORT - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lucie Hrozová, Adam Ondra a Radek Jaroš –členy ALPY EXTREM TEAMU

Na festival alpinismu do Prahy má přijet i Reinhold Messner

Adam Ondra a Lucka Hrozová v rozhovoru po tiskové konferenciLucie Hrozová, Adam Ondra a Radek Jaroš jsou prvními členy nového ALPY EXTREME TEAMU, který se dnes představil na tiskové konferenci v Praze.

Za týmem stojí ALPY spol. s r. o. a časopis lidé&HORY. Členství je spojené s finanční i mediální podporou a projekt je zaměřen na podporu a další zviditelnění českého horolezectví a alpinismu u nás doma, ale i na mezinárodní úrovni.
Členové teamu budou také využívat všech výhod spojených se členstvím v Alpském klubu – Alpenvereinu Praha. Jejich sportovní úspěchy budou zveřejňovány v časopise lidé&HORY i na portálech Lideahory.czAlpenverein.cz. České horolezectví budou členové teamu prezentovat na významných domácích i zahraničních akcích, mezi které vedle závodů budou patřit i nejrůznější prestižní veletrhy, fóra a festivaly – včetně Mezinárodního festivalu alpinismu v Praze.

plakát

Plakát teamu

 


Tiskové konference v Lokal Bloku na Smíchově se po boku zástupců vedení společnosti Alpy Ladislava a Ondřeje Jirásko, šéfredaktora časopisu lidé&HORY Daniela Polmana a předsedy ČHS Zdeňka Hrubého zúčastnili dva členové nově vzniklého týmu: Lucka Hrozová a Adam Ondra. Radek Jaroš se omluvil kvůli svým vážným omrzlinám z Annapurny, které tou dobou léčil u moře.

Ani Lucka Hrozová momentálně není fit, když do Lokal Bloku přišla o berlích. Prodělala náročnou operaci vazu. „Chodím o berlích už opravdu dlouho. Ještě před operací jsem měla sádru, takže stále trénuji jen ruce. Je pravda, že takhle namakané jsem je snad nikdy neměla, ale už mě to nebaví – chtělo by to změnu,“ dodala Lucka, která vzápětí prozradila i plány na další sezónu: „Ráda bych opět objela kompletní světový pohár v ledolezení a pokusila se o přelez nějakých pěkných drytoolových a mixových cest. Chystám se například i do Tater.“

Adam Ondra je fit, navíc po maturitě, takže má před sebou na lezení asi hodně plodné období: „Teď po maturitě se chci zkusit rok věnovat pouze lezení, i když jsem přijat na vysokou školu. Teď se chystám do Norska, kde budu lézt především v tamních vyhlášených jeskyních. Zkusím i nějaké bouldry. Jede se mnou i kameraman, tak z toho uděláme i film. Chtěl bych se věnovat především těžkým projektům na skalách a sám je i tvořit. Závodních ambicí příliš nemám. Ale rád bych v polovině září vyrazil na Mistrovství světa v lezení. Je mi jasné, že skály mi neposkytnou tak optimální trénink, takže to prostě půjdu bez nervů jen zkusit. A kdo ví, třeba mi to sedne a cinkne i nějaká ta placka,“ proradil Adam Ondra své plány.

Slovo si vzal i předseda ČHS Zdeněk Hrubý: „Je jasné, že nejsme fotbalisti ani hokejisti, takže každá podpora našich špičkových horolezců je velmi vítaná. Vážím si projektu, který společnost Alpy s časopisem lidé&HORY rozjely, a tímto jim za to děkuji.“ Poté ještě pozval novináře na tiskovou konferenci před odjezdem na expedici na Nanga Parba, kam se opět chystá po boku Máry Holečka.
Prezentace týmu nejlepších českých lezců na mezinárodní úrovni proběhne na veletrhu OUTDOOR FRIDRICHSHAFEN ve východní hale výstaviště u stánku OEAV-ALPY ve dnech 12.-15. 7. 2012.

První společná mezinárodní prezentace ALPY EXTREM TEAMU za účasti všech jeho členů se uskuteční při příležitosti mezinárodního festivalu ROCK MASTERS v severoitalském Arcu ve dnech 28. 8.-2. 9. 2012.

Zástupci společnosti Alpy v rámci tiskové konference oficiálně představili nový název festivalu, který místo „smíchovský“ bude nést označení „mezinárodní“, a prozradili již potvrzené hvězdy Mezinárodního festivalu alpinismu (22.-25. listopadu 2012), kterými jsou například Peter Habeler, Alex Huber, Roger Schäli a s vysokou pravděpodobností to bude i Reinhold Messner. Festivalu se zúčastní i domácí špička, včetně všech tří členů ALPY EXTREME TEAMU.

Na úplný závěr tiskové konference ještě představil svůj odvážný bike&hike projekt „Knock the Glock“ Dan Polman, který se v srpnu pokusí o non-stop propojení hlavního města Rakouska – Vídně a nejvyššího vrcholu této země – Großglockneru (3798 m). Opět k tomu využije silniční kolo, MTB a závěrečný výstup by rád vedl přes hřeben Stüdlgrat. Projekt navazuje na podobnou akci „Velký Benátčan“, kterou uskutečnil v roce 2009 (více na Lezec.cz: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=8098).

text: lidé&HORY/Lezec.cz
foto: Petr „Ňůmen“ Novák, www.beeehouse.cz

Jednatel společnosti ALPY Ladislav Jirásko zahajuje tiskovou konferenci

Jednatel společnosti ALPY Ladislav Jirásko zahajuje tiskovou konferenci

 


Zleva - D. Polman, A. Ondra, L. Jirásko a L. Hrozová

Zleva - D. Polman, A. Ondra, L. Jirásko a L. Hrozová

 


Lucka Hrozová

Lucka Hrozová

 


Adam Ondra

Adam Ondra

 


Předseda ČHS Zdeněk Hrubý

Předseda ČHS Zdeněk Hrubý

 


V Lokal Bloku došlo i na projekci videí a fotek členů Alpy Extrem Teamu

V Lokal Bloku došlo i na projekci videí a fotek členů Alpy Extrem Teamu

 


Představení projektu Knock the Glock

Představení projektu Knock the Glock

 


Zleva - otec Adama Miroslav Ondra, otec Lucky Libor Hroza a nestor českého pískovcového lezení Voloďa Suchý

Zleva - otec Adama Miroslav Ondra, otec Lucky Libor Hroza a nestor českého pískovcového lezení Voloďa Suchý

 


Adam Ondra a Lucka Hrozová v rozhovoru po tiskové konferenci

Adam Ondra a Lucka Hrozová v rozhovoru po tiskové konferenci

 


logo

Logo teamu

 


lidé&HORY   [úpravy] 21:42 21.06.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 wtf20:47:06 22.06.2012
Hrozová tak stlstla, alebo to robia iba tie fotky?
odpovědět 
 Re: wtf22:31:16 22.06.2012
Asi blbá fotka. Teď jsem jí viděl a sekne jí to, podívej se na její nejnovější fotky z facebooku.;)
Davidodpovědět 
  Re: wtf11:42:31 25.06.2012
stalking :)
:)odpovědět 

 Vysvětlení12:08:38 27.06.2012
Mohl by mi někdo napsat, co za výhody takové členství obnáší? Nebo k čemu je to vůbec dobré? Asi to nějak nechápu.

Pokud se dočtu, že  jejich sportovní úspěchy budou zveřejňovány v časopise lidé&HORY i na portálech Lideahory .cz a Alpenverein .cz, tak mi to přijde fak divné. O sportovních úspěších by se snad mělo psát normálně i u ostatních, ne? Pokud někdo někde dokáže, tak se o něm snad napíše, i když není členem nějakého týmu, nebo ne?

Projekt je zaměřen na podporu a další zviditelnění českého horolezectví a alpinismu u nás doma, ale i na mezinárodní úrovni - horolezectví a alpinismus se snad dá propagovat i bez nějakého týmu, ne? To budete Lucku a Adama propagovat teď nějak jinak, než jste dělali dosud? Snad za ně mluví výsledky, ne členství.

České horolezectví budou členové teamu prezentovat na významných domácích i zahraničních akcích, mezi které vedle závodů budou patřit i nejrůznější prestižní veletrhy, fóra a festivaly – včetně Mezinárodního festivalu alpinismu v Praze. Hm. To by snad měl ČHS dělat automaticky, ne? Pokud je někde festival horolezectví nebo nějaká významná akce, to tam Adam Ondra pojede jen proto, že je členem nějakého týmu?

Já jim to přeji, nic proti, jen fakt nechápu, jaký význam podobné členství nebo podobný tým má. Mohl by mi to někdo vysvětlit? Ideálně polopaticky, abych to pochopil. Dík
odpovědět 
 Re: Vysvětlení17:26:32 27.06.2012
Ti tři budou dělat Alpinvereinu (Alpy s. r. o.) a Lidem a horám reklamu - a dostanou za to od nich na oplátku něco. To, že se to dozvídáme, je právě už ta reklama. Nebude na tom nic složitého.
odpovědět 
  Re: Vysvětlení18:38:16 27.06.2012
Aha, díky. A mohu se ještě zeptat, jak do toho zapadá ČHS? Jaká je v tom jeho role?
odpovědět 
   Re: Vysvětlení18:54:05 27.06.2012
všiml sis že by se v článku někde objevilo logo ČHS? A to že se tam mihnul Zdenek Hrubý, je už zas jen jeho polívčička ;)
d.odpovědět 
    Re: Vysvětlení19:39:37 27.06.2012
Loga jsem si nevšiml, ale všiml jsem si Hrubého, který je tam zmíněn ve své funkci předsedy ČHS.

Lucka i Adam jsou reprezentanti ČR a jsou členy ČHS, ČHS jim přispívá na závody a repre, je to tak? Pokud tedy jsou někde v reklamách, jdou ty peníze přes ČHS? Tak nějak jsem myslel, že právě proto tam ten Hrubý byl, že tam ČHS hraje nějakou roli. Nebo se zase pletu?
odpovědět 

 Plakát teamu19:01:03 27.06.2012
Docela by mě zajímalo, jakej jantar vybral fotku, kde má sice Lucka pěknej zadek, ale není ji vidět do obličeje
d.odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Siurana
 Databáze cest:
Všechny cesty (139627)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
9. Cesta 5 Velká
8. Cesta 5 Velká
7. Cesta 4 Velká
6. Cesta 4 Velká
5. Cesta 4 Velká
Nově komentované:
Menší Postupka 9 Krkavka
Dr. Dolittle 7C Bor
Mat Patou 7C/7C+ Havran U Jitravy
Mat Patou 7C/7C+ Havran U Jitravy
Ajo En Vagina 7C Sněžník

 Nově v diskusi:
Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: istenie tazkeho lahkym | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a | Re: 84kg a 8a |

 Nové komentáře:
Re: Současnost a minulost | Re: Mammut | Re: Jan Kareš - díky | Jan Kareš - díky | Re: trochu zbytecny komentar k vykonu AH | Re: Opět Kareš manufuckturing? | Re: titulek | Mammut | Re: Ahoj | Re: Současnost a minulost |

 Kde to vře:
Adam Ondra: Road to Tokyo # 38 (65)
Vychází autorizovaná biografie: Adam Ondra - Lezec tělem i duší (27)
Singing Rock Rama Test Tour (27)
Lofer: nová cesta Franco Columbu 7a/7a+ na perfektním vápenci (27)
Vítězové série BoulderDěti 2019 si zatrénují s Adamem Ondrou (26)
Nejasnosti nad olympijskou kvalifikací před závodem v Toulouse (24)
Startovka na olympijskou kvalifikaci v Toulouse zveřejněna: (20)
Lezec odsouzen, protože při spouštění nechal spadnout spolulezce (17)
Ruzyňská liga - závody pro děti (12)
Lom Kobyla (7)

 Nově v inzerci:
Prodám boty LaSportiva Batura Evo vel. 45 | Prodám skialp boty Lowa Struktura Degrees vel. 46,5 | Lavinový batoh Snowpulse Tour 45l | Lehký Skialp set Volkl | Brigáda | Věnuji starší čísla časopisu Lidé a hory | Zamberlan 3000 Paine GTX 42 | MANA Powder Origin | La Sportiva Miura č. 35 | Malarone 6/2023 |

 Anketa:
Zamýšlíte se při lezení/jištění nad zodpovědností před zákonem?
 neřeším to 
 155 
 stará se hlavně, kdo leze 
 53 
 50:50 zodpovědnost 
 99 
 stará se hlavně, kdo jistí 
 54 
 nestarám se, jsem pojištěný 
 62 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.