LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
MMČR v lezení na rychlost (17.10)
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13034
2.Trojan 12275
3.Jungling 11515
Bouldry:
1.Stráník 11525
2.Novák 10950
3.Stráník 10950
Hory:
1.Skopec 7956
2.Mrklovský 7289
3.Bloudek 7201

Výsledky
MMČR v boulderingu (24.09)
MS v lezení (16.09)
SP Kranj (03.09)

Deníčky
5183 lezců
931056 cest
Nové přelezy:
Zavara Kat 8a
Ergo 7b
Enigma 7b+
Fucker 7c
Nike Ext. 7b
Inferno 10-
Themelio 7c+
Hunter Kil 7b
Shotgun 7b
Schwarz 7C

Stěny
HO Náchod lezecká stěna ZŠ TGM - Náchod
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun
WallClub - Sezimovo Ústí

Prodejny
Rock Point - Smíchov - Praha 5 - Smíchov
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
HUDYsport - Jihlava

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Hází Mámu Z Vlaku

Klasifikace:IXa
Typ cesty:skalní
Sektor:Loď Mrtvých
Oblast:Labské Údolí - Levý Břeh
Poloha:Labské Pískovce
Obtíže:vytrvalost
Sklon:kolmá
Délka:30 m
Jištění:Kruhy, Borháky
Popis:
Ve velkém koutě stěnou a žebry přes BH a K šikmo doprava do kouta. Jím (2 BH) až pod malý převis a vpravo ke K. Stěnou (BH) a koutem (K) na jeho konec ke slaň. kruhu.
Zapsal:Richard Litochleb (RL), 20.08.2021 08:39:06

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - 3. Prostřední Žleb


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Mám dotaz, který doufám plyne jen z toho, že mi něco důležitého uniklo. Dodaný borhák vlevo v cestě Zkrocení tygra chápu, byl tam kyz na smyci, který už tam není. Sám Witte jako autor pokud se dobře pamatuju proti tomu nic neměl. Ale bylo by možné vysvětlit, proč přibyly všechny ty borháky v téhle cestě? (Od Witteho a Nescheidy.) Ta cesta možná není dokonalá, ale zas bych s tím opravováním a dojišťováním cizích cest nebyl tak prudkej. Předem děkuju za vyjasnění.
Zapsal: P., 20.08.2021 19:24:41

tak tohle je slusna nahoda! neco podobnyho sem si rikal u nekolika cest v okoli
Zapsal: Luk, 20.08.2021 21:04:49

Hm, u kterých?
Zapsal: P., 20.08.2021 21:39:47

I když bylo s Piškotem dohodlí , že se to vyřeší jeho poznatek přímo se správcem oblasti má potřebu to řešit na lezci? Správce vše vyjasní,ale jen,aby bylo jasno Witte a spol používali v Labských oblastí k jištění lešenový kotvy a měli dost času , aby to vyměnili za dobrý jištění, což neudělali ,tak se všechny kotvy musí odstranit a cesty zrušit a jsou dispozici k novým prvovýstupum a teď se zjistilo že i kruhy po 10 letech jsou také v špatném stavu, takže musí, také vyměnit a to zůstane zase na správci oblasti a jedinců co pomáhají a nedebatuji na lezci.
Zapsal: Jeník Pleticha, 21.08.2021 07:27:04

Krásná cesta a jištění citlivě osazeno. Cvaknutí je vždy na pohodu. Parádně jsme si tady zalezli a o to tady jde.
Zapsal: Aleš, 21.08.2021 19:43:24

Jendo, když jsme se spolu bavili, ptal jsem se konkrétně na důvod, proč se Wittemu škrtá autorství cest, i těch, kde snad nebyly ty lešeňové kotvy, ale kruhy. Bavili jsme se jenom o tomhle a nechali jsme to, až se vrátíš domů. To, že jsou v cestě doplněné borháky, je jiná věc, a o ní jsem v době našeho telefonátu nevěděl, na ničem jsme se teda nemohli domlouvat. Přečetl jsem si to včera v zápisu cesty na Lezci a zeptal jsem se teda hned pod tím zápisem na důvod. Pokud jde o Alešův komentář, je prima, že se cvakají dobře, hlavně jsem byl ale zvědavý, proč tam jsou. Samozřejmě je dobře, že jste si parádně zalezli a přeju vám to. Ale předpokládám, že důvod doplnění borháků byl nějakej jinej, tak mě prostě zajímal. Díky za pochopení mé zvědavosti a taky za to, že se mi nebude vytýkat něco, na čem jsem se nedomlouval.
Zapsal: P., 21.08.2021 21:55:42

Piškote je legrační jak říkáš jen to co se ti hodí. Už nezmíníš že Mario Witte měl v cestě sice o několik kruhů méně, ale to že tam bylo několik smyček natlučených kladivem, takže za pár let by byli nepoužitelné a svojí si tam už nikdo nezaloží. Že tam Mario a spol natloukli několik desítek lešonových kotev na velmi podivných místech (sám jsem jich mnoho odstraňoval mohu doložit videem a fotografiemi) vlastně dodnes odstraňování tohohle šrotu pokračuje. To jsou věci které už neříkáš co. A už vůbec nezmiňuješ, že jsi u těchto prvovýstupů byl, že se tohle celé dělo v době kdy jste tam s Marie společně působili. Takže si v klidu přihlížel jak tam Sasíci natloukaj šrot a nijak si nezasáhl, ovšem teď se budeš do správce veřejně obouvat a ještě říkat jen část skutečností.
Zapsal: Zbynek H., 13.09.2021 14:27:23

Vzhledem k věčným neschodám místních lezců a prvovýstupců navrhuji všechny slaňáky v Labáčku osadit navijákem TRUEBLUE , na všechno dnes existuje nějaký lék . Natlučenou smyčku kladivem to neznám a to jsem tu cestu možná i lezl .
Zapsal: Tomajda, 13.09.2021 14:50:31

co zavest nove pravidlo: 2 nove cesty na cloveka na rok. Mozna by prvovystupcum, ze skaly jsou i pro ostatni.
Zapsal: trueblue, 13.09.2021 17:37:53

Podle slohu pisatele komentáře tipuji Jendu , stačí jedna . Všiml jsem si že horolezci milují pravidla tak sem sním , pořád se mi jich zdá i s tímhle posledním málo ….
Zapsal: Tomajda, 14.09.2021 09:16:54

Ale jinak limit na prvovýstupy není špatnej nápad. Máte pravdu. Třeba do 7 cest za rok. Nebyl by tak zbytečněj závod o "volné směry". Vznikly by pak pěkné sektory jako jsou kolem Atlantidy a Ríšolandu (dnešního Mordoru). Vždyť v tom Šoulendu a kolem Čertovky ty směry stojej za starou bačkoru. Bohužel i teď kolem Hřenska je to krysí závod a hezky udělaných cest je zde minimum.
Zapsal: Tomajda, 15.09.2021 10:15:38

Zbyňku, tvůj komentář mi trochu vyráží dech. Na Lodi mrtvých jsem byl, až když ty cesty byly z 95 % dokončené. Na ničem jsem tam s Wittem nespolupracoval, u žádné jejich akce na tomhle místě jsem ani osobně nebyl. S Mariem jsem se seznámil až později, než jsem to tam poprvé viděl, třeba rok poté, a to proto, abych se dostal ke zdrojům pro průvodce. Jo, pak to tam se mnou procházel a ukazoval mi ty věci, abyxch se v jejich masivech a věžičkách trochu zorientoval, procházeli jsme to společně asi dvakrát, protože je toho tam hodně. Ano, dva nebo tři prvovýstupy potom spolu i máme, protože se nám při tom procházení líbily stejné volné linky a tak jsme se tam na nich sešli, ještě s Robertem a se Špekem a s Vláďou Nehasilem. Ty asi dva dny, kdy jsem s ním byl, bylo také jediné lezení, které jsem s Wittem absolvoval absolvoval. Osobně nemám žádný důvod proti němu cokoli mít. Mám celkem pochopení pro lidi, co utíkají někam do ústraní. A chápu i to, že nechtěj spolupracovat s "orgány", což neznamená, že to chci obhajovat - chápu to. Pokud jde o cestu Hází mámu: já jsem se tady pod záznamem cesty, Zbyňku, ptal, proč tam ty háky jsou. Přečti si to prosím znovu. Doplněné háky se tam totiž objevily, ale nikde se neobjevilo nic o tom, proč tam jsou, žádné zdůvodnění. To by snad solidní OVK měla uvést. Ideálně ještě dřív, než je tam dodá. Ale nikdo se nenamáhal. Smyčky v téhle cestě byly, taky jsem to před několika dny psal v mailu Jeníkovi, a mluvil jsem s ním jako s tehdejším správcem o tom už v době přípravy průvodce. Právě kvůli pochybnostem o tom, jak dvě nebo tři cesty na Lodi mrtvých vznikly. Pravděpodobně se aspoň ve dvou sedělo ve smyčkách. Nicméně autorství je zrušeno u mnohem víc cest tady, ale zase o konkrétních důvodech týkajících se právě těch konkrétních cest jsem se nic z veřejných zdrojů nedozvěděl. Pokud někde konkrétní zdůvodnění pro jednotlivé cesty jsou uvedena, odkaž mě tam, prosím. Děkuju. Pochybnosti o čistém prvovýstupu se týkaly ještě taky v klíčového úseku cesty Poklad na Sierra Madre. A snad cesty Nicméně matka. Tam kolem smyček i stavěli. Ale nevybavuju si skutečně žádnou smyčku třeba pod prvním kruhem Pokladu na Sierra Madre, kde je teď dodaný borhák, v cestě Zrození boha, kde jsou tři nové borháky, v cestě Generál přichází..., kde jsou teď místo prvního kruhu psané 2 borháky... Nenarazil jsem nikde na žádné zdůvodnění těchhle konkrétních dojištění. Je docela možné, že pokud by u každé z těch cest bylo v nějaké poznámce na ČHS uvedeno, proč tam který z těch doplněných borháků je, tak by nebylo potřeba takhle debatovat. I když u některých z těch háků mě žádné rozumné zdůvodnění nenapadá. Skvěle tohle zvládli třeba na Suškách, když se řešila Velká plotna. Zbyňku, když mě obviňuješ, že říkám jen to, co se mi hodí, přemýšlích, jak charakterizovat tady tu tvoji reakci, stejně jako některé jiné věci. Sorry, ale to jsou z mého pohledu pořádné manipulace.
Zapsal: P., 15.09.2021 11:04:08

Hele Piškote, než psát takhle ty liebesbriefe romány, nechceš se spíš zamyslet nad tvými cestami (jak se u nich cvaká jištění, nezpečí police a tak). Labák má konečně fungujicí správce a nech je dělat svoji práci. Narozdíl od tebe oni ve skalach neco delaji i pro ostatni a nesnazi se jenom vrtat sve prvace jako Ty. Máš-li dostatek volného času, což asi máš, tak někdy mimo svoje prvovýstupy udělej něco pro Labák. Vymenit nejaky to jisteni nebo vzit pilku/lopatu te jen tak nikdo nevidel. Proc jim do toho jako Libereckej tak kecas ;). Oni jsou mistnaci. O víkendu je treba brigáda pod Belvederem a bude se delat oprava cesty. Ukaz se tam misto tvyho vrtani kdejakyho kvaku.
Zapsal: T., 15.09.2021 21:32:39


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

RLIXaPP19.08.2021
Aleš66IXaflash19.08.2021
draKubasIXaOS03.10.2021

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Petr Bok
Petrbokův memoriál, 6+
 Databáze cest:
Všechny cesty (153852)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Růžový Pochod 6A Sněžník
Zavara Katranemia 8a Kalymnos
Enigma 7b+ Karpathos
Sing Something Good To Me 7b Karpathos
Chickolo 7b+ Karpathos
Nově komentované:
Krátká Křeč 9+ Sloup
Team Motivation 9/9+ Frankenjura
Druhá Odmocnina 7C Bor
Waldemar Matuška 7C Bechyně
Demasiádo 7C Mlýnský Vrch

 Nově v diskusi:
Re: Lezeckých"materiálů" je spousta | Porfyr je vulkanického původu | Porfyr je vulkanického původu | Re: Lezeckých"materiálů" je spousta | Re: Lezeckých"materiálů" je spousta | Re: Lezeckých"materiálů" je spousta | Lezeckých"materiálů" je spousta | Re: Šumaská žula, 13.10.2021 | Re: Aku reflektor | Re: Šumaská žula, 13.10.2021 |

 Nové komentáře:
Re: Vodnici v Čechach | Vodnici v Čechach | Re: 8C+ A1??? | 8C+ A1??? | Re: už je to trochu zasněžený | Re: Proc | už je to trochu zasněžený | Re: Proc | Re: Proc | Re: Proc |

 Kde to vře:
Horská služba v Tatrách zachraňovala včera českého horolezce (65)
Uniqa: záchranu českých horolezců z Rakapoši neuhradíme (58)
Nový automat pro umělé stěny na jištění prvolezce (30)
MZV ČR: Čeští horolezci, uvízlí v Pákistánu, se vrací domů (28)
Video: Laura Rogora leze cestu Erebor 9b/+ (20)
MČR v boulderingu ve Slaném (12)
Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek jsou z Pákistánu doma (10)
Jakob Schubert: 1. opakování DWS Alasha 9a(+) od Chrise Sharmy (8)
Montana 195: Svědectví o rozmanitosti (7)
Jan Šimánek chystá nový filmový projekt o teplické věži Hláska (7)

 Nově v inzerci:
Nalezená lahev | VÝŠKOVÉ PRÁCE NASTÁLO V PRAZE 250-410 Kč /55000 az 70000 mesic/ | Rossingnol Haute Route, 160 cm, vazani Silvretta Pure M, pásy | Plzeň a okolí | Dětské merino oblečení | Dětské merino oblečení | Statická a dynamická lana | Scott Cosmos III 28.5 | La Sportiva Theory | Dynafit speed |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 365 
 Jen na písku  
 153 
 Ne 
 433 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.