LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdo mělce zakládá, hluboko padá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vánoční závody Ruzyně (24.12)
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5840 lezců
1193321 cest
Nové přelezy:
Gekón 11-
Rumová Smr 6B+
Celní Únik 7C
Rumové Ját 8A
Elektrické 7C+
Blue Sessi 8A
Trojan War 8A
Jedna Mozk 7C
Velkej Kou 8A+
Kouř 7C+

Stěny
DDM DUHA - Ústi nad Orlicí
BASE CAMP BAR - Přerov
Vnitřní lezecká stěna - Juliska - Praha 6

Prodejny
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5
HUDYsport - Praha 9
Dap Sport - Hradec Králové

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Westkante

Klasifikace:VIIIa
Typ cesty:skalní
Sektor:Wilder Kopf
Oblast:Affensteine
Poloha:Německo - Sasko
Délka:0 m
Jištění:2 (dodané) kruhy, nějaká smyce
Autor:Emanuel Strubich, 9. 5. 1918
Popis:
Vpravo v J stěně spárou k zářezu. Úzkou převislou spárou, nebo traverz vlevo a žlabem na velkou terasu (štand). Z hranou asi 6m a doprava k hrotům (1. dodaný K). Traverz zpět vlevo ke hraně a tou (2. dodaný K; u něj původně postavení z římsy) na vrchol.
Poznámka:
První VIIIa na světě, myslím. To by v databázi Lezce asi nemělo chybět :) Na terasu trochu hlemzdání ve spárokomíncích, pak už ale pěkné stěnové (hranové) lezení.
Zapsal:ri cho (Piškot), 10.03.2008 20:50:24

 
* * * * * * 
Hodnocení / Počet:   6 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Původně bez kruhů, což mi hlava nebere. Ale Strubichovi zřejmě chyběly nějaké přirozené bariéry, které máme my ostatní. S oblibou si představuju zvlášť realizaci stavění v místě dnešního 2.K bez toho kruhu. Možná jsem se špatně díval, ale nevšiml jsem si tam nějaké výraznější smyce. Eman si asi prostě jen tak kecnul na poličku, přes rameno dobral A. Siebera (nebo K. Eisolda; jenom doufám, že ne hned oba dva), pak si mu na té ne moc široké poličce v možná padesátimetrové expozici vylezl na ramena a odťapkal k vrcholu v cestě, která byla v té době nejtěžší...
Zapsal: P., 10.03.2008 20:59:01


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy


 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:
Kanyon
Nothingman, 8
 Databáze cest:
Všechny cesty (188787)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Joker 6a Agios Andreas
Spock 6a Agios Andreas
Dirty Harry 5c Agios Andreas
Timpa Rossa 7a Siracusa
Cinnamon Girl 8- Olympos
Nově komentované:
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Levej 7B+ Vyhlídková Skála
Skoro Nic 5A Panský Les
Velmistr A Legenda XIb Labské Údolí - Pravý Břeh
Territorial Pissing 6c+ Osoje - Čikola

 Nově v diskusi:
Foto dne | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne |

 Nové komentáře:
Re: . | Re: ještě jedna připomínka | . | ještě jedna připomínka | Výkon skvělý, technické poznámky | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Ano, trvej si na svém | Re: Uprava stranky | Re: Uprava stranky |

 Kde to vře:
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (2)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro | Průvodce V.Tatry | Rock Pillars Rebel QC 44 | La Sportiva Testarossa | Dětský skialp set | Pohorky Mammut vel 8,5 | Scarpa charmoz |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1202 
 Někdy ano 
 1172 
 Ne nepoužívám 
 1240 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.