LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lano nevyjde až na zem, ale dole se to normálně skáče...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP ledy Korea (09.01)
Novoroční Open (10.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)

Žebříček
Cesty:
16.Šofránko 10978
17.Danda 10908
18.Novák 10881
Bouldry:
16.Širůčková 10253
17.Indrák 10100
18.Stráník 10081
Hory:
16. 3908
17.Sukačová 3810
18.Louda 3754

Výsledky
MČR ve skialpech (14.12)
EP ledy Utrecht, Nizozemsko (13.12)
Kvalifikace ve skialpinistickém sprintu USA (07.12)

Deníčky
5841 lezců
1195386 cest
Nové přelezy:
In Memory 9
Entwash 8A
Ouroboros 8A
Inner Smil 7b
Enoteca Ra 7b
Mal Di Sch 7b+
Crusader 7b+
Mérite Le 8A+
Confession 8A
The Rabbit 8A

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
SAUNA - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Zkratka

Klasifikace:8
Typ cesty:skalní
Sektor:Blážina Stěna - Levá Část
Oblast:Srbsko
Poloha:Český Kras
Sklon:kolmá
Délka:8 m
Jištění:nejištěno
Autor:Standa Rataj
Popis:
Hladkou stěnou bez možnosti jakéhokoli jištění ke třetímu jištění cesty Odkaz Starého Pána.
Poznámka:
Riziko smrtelného úrazu!
Zapsal:24.05.2001 18:19:45

 
* * * * 
Hodnocení / Počet:   4 / 1

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Kontaktovat správce
 Průvodce
   - Blážina stěna


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Klobouk dolů před autorem (Standa Rataj)
Zapsal: 24.07.2001 17:23:52

Vcera za docela velky zimy makak to dal jako nic!!
Zapsal: gorbi, 29.02.2016 07:39:04

Na pohled nebo po na cvičení, s lanem nebo bez?
Zapsal: Teaser, 29.02.2016 14:37:52

V podstate se na to koukl jednou aniz to zkusil a hned to dal.lano jen na slaneni.
Zapsal: gorbi, 29.02.2016 15:04:28

Dobrý výkon, dobrý borec, tleskám.
Zapsal: Teaser, 29.02.2016 18:39:55

Bez nacviceni
Zapsal: gorbi, 29.02.2016 23:46:47

takže po fiktivních lezcích čermákovi a coubalovi i nějakej ten reálnej přelez?
Zapsal: Zlobr, 01.03.2016 11:36:09

Se mnou si to Makak 26.2.2016 nekolikrat zkusil na druhym, takze asi tak...nicmene RP teto cesty, teda spise varianty, ma urcite moralni hodnotu i po nacviceni
Zapsal: Gaga, 01.03.2016 20:06:27

Moralni....to určitě
Zapsal: ., 01.03.2016 20:56:22

gorbi keca, maka som istil. Dal to solo, potom ako si to na TR dva krat skusil (zas az taky blazon nie je). Liezol s lanom a cvakal asi tretiu presku z cesty vedla kam sa skratka napojuje.
Zapsal: jove, 02.03.2016 20:01:28

Aby to nebylo tak jednoduché: Zkratka byla prvopřelezena bez předchozího zkoušení s horním lanem, směr byl vizuálně předem znám z předchozích slaňování sousedních cest. První pokus odspodu bez lana proběhl někdy na začátku srpna před odjezdem na do Arca, pod těžkostmi zapytlen a dána přednost slunné Itálii. Přelezeno po návratu s novými smaragdy Asolo Runout. Přelez bez lana odspodu země - země s dosáhnutím ruky ke zminňované 3. expresce cesty v pravo a vratným slezením této cesty na zem - dost nepříjemné. A teď to hlavní - zkrátka: Zkratka nebyla vylezena tak, jak ji asi nyní všichni lezou, v prodloužení namalované šipky, byla vylezena postavením tělem asi 1m vlevo od šipky v tupokoutu nástupu Hecíře, nohy nad úrovní šipky, levou rukou na mdlém bočáku v tupokoutu, tělem výklonem doprava, pravou rukou daleko šikmo vpravo, pravou nohou dlouhý nášlap vpravo a postavením se do stěnku nad namalovanou šipku, natažením se do poličky a nepříjemným zvedem k 3. nýtu a hurá dolu. Zavádějící šipku namaloval nejspíš M.P. Divákem přelezu byl známý P.A., který raději poodběhl na moment, aby nemusel být případně svědkem možného nezdaru. Z doslechu to snad přelezli i známí P.S. a M.H. pravděpodobně s nácvikem podél šipky. Je dobré, že to někdo občas vyleze s rozvážnou odvahou. Omlouvám se za text delší než cesta sama.
Zapsal: SAR, 03.03.2016 02:53:40

K Jove.byl jsem vedle vas a mam oci.solo to lezl,protoze se totak leze,a ze by to nejak nacvicoval TR me nepripadalo.jinak bych tebe chtel videt jak to lezes na prvnim.blazon makak kazdopadne je.
Zapsal: gorbi, 03.03.2016 08:43:12


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

Laco Šaolin8RP01.01.1899
Čermy8RP15.03.1992
Bobeš8RP31.03.1998

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:

Alkazar
 Databáze cest:
Všechny cesty (189017)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Tierra Indomita 6b La Botalaria
Bikini Club 6b La Botalaria
Mucho Muchacho 6b+ La Botalaria
Llorona 6b+ La Botalaria
Il Catenario 8a Palinuro
Nově komentované:
Working Class Hero 7c Leonidio
Clean Your Clock 7a+ Leonidio
Clean Your Clock Extension 7b Leonidio
November Rain Ext. 8+ Beycik
Mpoumpis The Man 7b+ Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Šárka - nové bouldery | Re: dotaz na adminy | dotaz na adminy | Re: Šárka - nové bouldery | Re: Šárka - nové bouldery | Šárka - nové bouldery | Re: BBC vs MejCup | Re: BBC vs MejCup | BBC vs MejCup | Re: Alpy skialp |

 Nové komentáře:
Re: hmmm... | Taky tak | Re: PF | PF | PF | hmmm... | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Re: Sestup GG | Realita? |

 Kde to vře:
Čechy zachránil vrtulník, když jim z Grossglockneru spadlo lano (6)
PF 2026 (4)
Plotnové 9a Niobe od Adama Ondry přelezl Ital Gianluca Vighetti (4)
Simone Moro chystá leteckou záchranku v pákistánském Karákóramu (2)
Média: Lavina na severu Řecka zabila čtyři horolezce (1)
Film Rhapsodia Corcontica je přes svátky zdarma na YouTube (1)

 Nově v inzerci:
ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | Boty La Sportiva | Statická a dynamická lana | Scarpa F1 za 4 500,-Kč | Scarpa drago 42,5 | Posledni výzva-děvče na jízdu za zážitky | La Sportiva Skwama | Dynafit | Boty SCARPA ZODIAC GTX zelená vel.45 | Mačky BD Cyborg pro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 1931 
 Někdy ano 
 2108 
 Ne nepoužívám 
 2034 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.