LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Kdyby tu tak byl Boriš! Ten umí po skalinách!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovenské průvodce
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2

Závody
SP ledy Kanada (26.02)
EP v ledolezení Finsko (07.03)
MČR v lezení na obtížnost (07.03)

Žebříček
Cesty:
6.Nespoutaný 11625
7.Mokroluský 11624
8. 11269
Bouldry:
6.Stráník 10800
7.Danda 10606
8.Jungling 10600
Hory:
17.Magič 3304
18.Louda 3282
19.Petr 3220

Výsledky
Zimní olympiáda (06.02)
Vírský cepín (04.02)
ČP v bouldru Praha (24.01)

Deníčky
5850 lezců
1198900 cest
Nové přelezy:
Planeta Na 8a
Ratikon 8a
Los Animác 7b
Pipis & Po 8+/9-
Pistolník 7C/7C+
Pai Mei 7C
Guapa De C 7c
Mnich 9-
Popeye 7C
Made In Ti 7C

Stěny
SQUASHPARK Cibulka - Praha 5
Eset Centrum - Praha 2
Sportcentrum Forea - Lanškroun

Prodejny
HOLAN SPORT - Praha 2
Rock Point Olomouc - Olomouc
Ing. Jan Zavadil - PROFITSPORT - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Westkante

Klasifikace:VI
Typ cesty:skalní
Sektor:Winklerturm
Oblast:Schmilka
Poloha:Německo - Sasko
Obtíže:technika
Sklon:položená
Délka:40 m
Jištění:hodiny,K,dobíráky
Autor:Fehrman, Hünig a další; 1.4.07
Popis:
nástup 3m vpravo od západní hrany, nevýrazným žlábkem na polici(hodiny), traverz doleva na hranu a výšvihem na vrchol pilíře(dobírák) přepad do stěny a přes dodaný kruh na vrchol 2.pilíře (dobírák); překrokem do stěny a na vrchol
Poznámka:
dost expedice, jen hodiny jiný smyčky nejdou, docela morálovka
Zapsal:Lukáš Grünwald (LukasG), 11.05.2012 15:18:37

 

Hodnocení / Počet:   0 / 0

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Pozor, není to cesta pro VI lezce a asi ani pro VIIa lezce. Nezajištěné odlezy z polic.
Zapsal: Vilda, 06.06.2022 09:01:00

Jsem rád, že to tu někdo napsal, úspěšně jsem to zapytlil. Přepad z první věže s vidinou desetimetrového odlezu ke kruhu, přičemž na začátku v plotně pro mě nevratný krok.
Zapsal: Petr Resch, 06.06.2022 09:38:17

Jojo, předevčírem se tam Němčíkovi házelo lano z vrcholu, pod ten kruh :-) Pokud má někdo rád tento typ odlezů z polic/z přepadů, může se vydat na Schrammtorwächter AW nebo na Jungfer AW.
Zapsal: Vilda, 07.06.2022 10:41:54

Lezeno po letech s dětma a docela jsem si to užil. Na slunci nepříjemné už v dolní části, než se doleze k dobrým hodinám v římse. Do té doby jen asi dvoje malé hodinky a tenký plocháček najednoducho, hned u prvních hodinek. Už pod hodinami to asi je šestkový po oblinách a do těch malých hodinek asi není dobré spadnout. Z prvního pilíře na druhý jádro cesty: paráda, ale nesmí se spadnout. Kruh těch možná 10 m nad pilířem je dodaný (stejně jako oba dobíráky na pilířích). Pochybuju, že tam jde jakékoli jištění kromě toho kruhu. Takže prvovýstupci mohli na pilíř schrastit klidně i z odlezu od kruhu, tam taky je pořád lezení (na to, že je to šestka). Dneska by se tomu asi dala dát hvězdička s vykřičníkem. V Labáku by to možná nějaký lidumil udělal přes 8 borháků. R. Fehrmann je považován za tvůrce pískovcové etiky (lézt s minimem fixního jištění...). Pánové to uměli a měli dobrý nervy. Skvělá cesta.
Zapsal: P., 02.10.2023 23:07:07

Mimochodem, ve stejný den pánové na stejnou věž udělali i další plnotučnou šestku, N-Kante, s nástupem stropovou spárou. Tam teda jeden kruh na dobrání dali.
Zapsal: P., 02.10.2023 23:13:57


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

markroVIOS09.04.1994
LukasGVIOS28.04.2012
KomíňákVIOS19.04.2014
vpatzeltVIIaOS12.09.2020

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:

 Databáze cest:
Všechny cesty (189347)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Xarandonga 7c Cuenca
H 8a Cuenca
Eliminatoria2 7a Cuenca
La Nina Bonita 8a Olba
Cache Cache 6b+ Manikia
Nově komentované:
Ratikon 8a Chulilla
Káča 7 Medůvka
? 7- Priedhorie
Hanina 7+ Mengusovská Dolina
Odpočinek Z Nudy 6B Maloměřice

 Nově v diskusi:
Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech | Turčín + FI | Nelezte na Mařence - 28.2. | Re: Rusáci zpět na závodech | Re: Rusáci zpět na závodech |

 Nové komentáře:
Re: jen vzhůru internetoví bojovníci | To brzy.. | Re: Zanechme hysterie | Re: Mamlas | Re: čecháčství | Re: Zanechme hysterie | jen vzhůru internetoví bojovníci | Re: Zanechme hysterie | Re: ... | Re: Zanechme hysterie |

 Kde to vře:
ČHS nesouhlasí s návratem Rusů na mezinárodní závody v lezení (23)
Rusové mohou opět soutěžit na mezinárodních závodech v lezení (15)
Podmínka 5 měsíců za to, že mu umřela parťačka na Grossglockneru (7)
Video: Adam Ondra a boulder party ve stylu oldschool PC hry (5)
Nelezte na Mařence - 28.2. (1)

 Nově v inzerci:
Expediční spacák Sir Joseph Looping 1200 190 cm | Goretexová bunda | lezení venku27.2.-2.3. | Průvodce pravý břeh | Dětské lezečky | Vltavská žula | Todra Gorge 5.ed | Pípák BCA Tracker DTS | Garmin Fenix 5X Sapphire Gray Optic, Black band | Scarpa Maestrale RS skialp boty |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 1666 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 1755 
 Ne, uniklo mi to. 
 1524 
 Sleduji jen Adama. 
 1574 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.