LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vopravdickej horolezec všude strká prsty, u žen vidí madla, na všem shybne a jeho nejlepší kámoš je friend.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
37.Hyžný 10235
38.Lachman 10232
39.Čech 10222
Bouldry:
37. 9206
38.Zítková 9203
39.Jeliga 9203
Hory:
19.Najman 3723
20.Magič 3464
21.Tomasu 3348

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5822 lezců
1188466 cest
Nové přelezy:
Ramon Ramó 7c+
Proces 7C+
Zátišie Bi 10-
Desperado 10-
Hispano Su 7b
Hasta La V 7b+
Kalytube 7b+
Patatas Br 7c+
Streetfigh 9
Kuře Na Pa 7C

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň
V 16 - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

První Češka a Lost Arrow Spire line

small Stručná, ale potěšující zpráva přilétla až z dalekého Yosemite Valley. Aničce Kuchařové, (české nejznámější “slack linerce“)  se podařil jeden z nej slack line přechodů - Lost Arrow Spire line.

Lajna v tomto místě je zavěšena stovky metrů nad údolím, kdy  jedním upevněním je stěna a druhým magická solitérní věž Lost Arrow Spire.

The Lost Arrow Spire je samostatně stojící pilíř - věž v Yosemite Valley v Kalifornii. Věž jakoby vyrůstá ze stěny Upper Yosemite Falls .
Věž byla původně vylezena pomocí nahození lana na vrcholek ze stěny a pak pomocí tohoto lana ( Ax Nelson) vyprusíkoval na samotnývrchol The Lost Arrow Spire. I když tento eskamotérský kousek vzbudil mezi nelezci velkou pozornost, lezci samotní jej nepovažují jako oficiální výstup na vrchol. Ten se podařil později a jako první výstupce je považován legendárních Yosemite lezec John Salathé a Ax Nelson přes komínovou cestu Lost Arrow Spire chimney. Tato cesta je uvedena ve výběru nejlepších cest Sev. Ameriky. Fifty Classic Climbs in North America.


Anička nad Yosemite Valley
foto by © Anička archive




The Lost Arrow Spire

foto by Wikipedia


Video z prvního přechodu z 13. Července 1985, které se povedlo Scottovi Balcomovi.





Zdroj:
Zpráva se objevila na stránkách obchodu Hanibal The lost-arrow-spire-line pro Aničku Kuchařovou¨

JirkaS   [úpravy] 12:26 29.10.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 .. metry nad zemí ...18:02:34 29.10.2013
Ahoj,

rozumprdi, co už v Yosech byli, řeknou, že lajna určitě není stovky metrů nad údolím ... Ale to vůbec nic nemění na uvedeném výkonu (ten je pořád skvělý - od nějaké hranice přibývající metry výšky určitě nemění obtížnost takového počinu).

Přemýšlím, co bylo v Yosech tak krásné ... a vybavují se mi úplně jiné věci než představy, se kterými (kvůli kterým ?) jsem tam jel. Dokud m člověk čas, chuť a svůj vlastní prostor, měl by vypadnout kamkoliv to jde, protože mladý nepochopí, ale jednou MŮŽE přijít bod zlomu (a pravděpodobně přijde), kdy všechno jde mnohem hůř, protože člověk již není sám za sebe a sám pro sebe ... a nikdo neumí říct, co je v životě lepší ....

P.P.
PPodpovědět 
 Re: .. metry nad zemí ...21:07:43 29.10.2013
:)
tah-sha-tungaodpovědět 
  Re: .. metry nad zemí ...22:33:09 29.10.2013
Souhlas s komentářem. Ještěže za mého mládí nebyl internet a tak jsem si mohl v Montaně posedět s domorodci a dát řeč o tom, co je v životě podstatné. A že mi ta hloubka dochází už dalších 25 let, tak to je proto, že This is a way of life nejméně by song od ČokoVoko :-)
Gampodpovědět 

 Foto dne:

Gotic Line, 7
 Databáze cest:
Všechny cesty (187837)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Ramon Ramón 7c+ Margalef
Jonny Papas 7a+ Margalef
Galaktobureko 8- Piestingtal
Dachspfeiler 5- Müglitztal
Amsellied 5- Müglitztal
Nově komentované:
Nebraska 6b+ Bassilandia
Hrabě Vrtba 8+/9- Mařenka
Prásknutí Bičem 7 Mařenka
Zátišie Bikín 10- Súľov
Ace Of Spades 7a Leonidio

 Nově v diskusi:
Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Re: Chata Rysy a Terry | Chata Rysy a Terry | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Zavody | zľavy v Tatrách pre ČHS od KST | Re: Inu | ale prd | Re: Duplicita | Pozor. | kňůůůů | Re: Duplicita | Duplicita | Re: Messner o Messnerovi |

 Kde to vře:
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (23)
MČR v boulderingu (9)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (6)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (1)
MS v paralezení v Soulu, Jižní Korea: Franta Rys 7. (1)
Prvovýstup jižní stěnou alpsky na Numbur (6958 m) v Nepálu: (1)

 Nově v inzerci:
koupim karabiny | Stáří neni pro sraby | fedchenko glacier trek | Spolu lezení | Statická a dynamická lana | Spacák warmpeace | Práce | Garmin Fenix 7X | Lezení, stěna Ústí | Pohovky La Sportiva |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1510 
 50 dní v divočině 
 1044 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1332 
 Andrea 
 1088 
 Ashima 
 890 
 Barkley Marathon 
 908 
 B.I.G. - světové prvenství 
 965 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 855 
 Gálfy - Horský život 
 813 
 Jak se staví ledovec 
 798 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1142 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 941 
 Lezci z Manína 
 966 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 850 
 Operace Nos 
 967 
 Plamen nikdy nezhasne 
 851 
 Pohlednice z konce světa 
 1084 
 Pomíjivost ledu 
 833 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 856 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 871 
 Rhapsodia Corcontica 
 858 
 Sama 
 1014 
 Šampioni zlatého údolí 
 944 
 S lyžemi v oblacích 
 1100 
 Tenaya Traverse Challange 
 937 
 Tenkrát na východě 
 1100 
 Velká alpská silnice - 73 
 888 
 Za oponou velehor 
 1079 
 Zápasník Dee Dee 
 935 
 Životní výprava 
 965 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.