LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   ...I třetí družstvo zabloudilo a udělalo prvovýstup!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)

Deníčky
5825 lezců
1189889 cest
Nové přelezy:
Jan Kareš 9/9+
Ozon 7C
Jedna Mozk 7C
Stěhovák Z 8A
Špekulant 7C+
Vítej Z5 J 7C
Levej žleb 7C
Tak Pravil 7C+
Odcházení XIb
Vítej Z5 J 7C

Stěny
HK Ostaš - Police Nad Metují
Horská chata XL - Mariánská
Horolezecká stěna Lanškroun - Lanškroun

Prodejny
Rock Point Olomouc - Olomouc
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
NěcoNavíc.cz - České Budějovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Vtrulník zachraňoval lezce na Broumovsku

U zraněného lezce v obtížně dostupném terénu na Broumovsku zasahovala s vrtulníkem o minulém víkendu letecká záchranka. Ze zásahu zveřejnila videozáznam na Facebooku.

Viz:



"O víkendu naši letečtí záchranáři pomáhali v Královéhradeckém kraji. Spolu se členy Horské služby Jizerské hory zasahovali na Broumovsku u zraněného lezce v obtížně dostupném terénu. Hradecký vrtulník v tu dobu zasahoval u jiného případu. Podívejte se na část zásahu z pohledu pozemních záchranářů," napsali v popisku k videu.

Další podrobnosti z nehody neuvedli.

Zdroj:
www.horskasluzba.cz

Standa Holec   [úpravy] 09:16 16.05.2020Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 záchranky00:39:11 18.05.2020
No je toho teď spousta. V Žehrově zasahoval vrtulník po pádu lezce v sobotu, v Příhrazích v neděli. Asi je pro lezce zvyklé makat na stěnách, které jsou kvůli koronaviru momentálně mimo provoz, poněkud nezvyk pokoušet se o lezení v problematicky jištěných klasických pískovcových oblastech. Počkejte až se stěny v tělocvičnách zase otevřou a nechte skály raději na pokoji.
PeS odpovědět 
 Re: záchranky08:14:00 18.05.2020
Lezení venku je nebezpečná záležitost a k problémům často dochází i u starých ostřílených lezců, kteří jsou nejen profíci v zakládání postupového jištění, ale také mají každou skálu přelezenou tolikrát, že je na ní snad nemůže nic zaskočit. Bohužel, opak je pravdou. Ulomený chyt nebo pád kamene shora zkrátka nikdo neovlivní. Mnozí jsou možná nezkušení a udělali by dobře, kdyby ve skalách lezli pouze s někým, kdo je to pořádně naučí, nemůžete ale všechny házet do jednoho pytle, protože skály jsou také plné rozumných a šikovných lezců.
A myslím si, že každý takový rozumný lezec počítá s riziky, která jsou s lezením venku (a především pak na písku) spojena...
XXXodpovědět 
 Re: záchranky14:42:34 23.05.2020
A byli to opravdu nezkuseni lezci? Me prijde ze do obou oblasti jezdi spise zkusenejsi jedinci. Novacky potkavam spise ve skalaku nebo suskach
hurvinekodpovědět 

 Bezpečný morálovky09:31:18 18.05.2020
Skoro v každý cestě na písku je část cesty ve stylu "free solo" tj. pod prvním jištěním už nejde bezpečně odskočit nebo nad jištěním hrozí jistá podlaha/ police. Je třeba s tím sólem počítat, a prvovýstupci by se měli zamyslet jestli jištění nedávatt sice morálově ale bezpečně, tj. těžký kroky klidně vysoko nad kruhem ať se lítá, ale bez rizika podlahy. A vosolený hodinky na dva prsty nejsou jištění ale jen psychická berlička.
A vrtule v civilizovaný zemi roku 2020 by měla mít naviják a ne jen podvěs. Pustit doktora s lehátkem do lesa, pak vyzvednout a rovnou do nemocnice je mnohem rychlejší i šetrnější než nošení na paseku, podvěs a překládání o kilometr dál na louce..
odpovědět 
 Re: Bezpečný morálovky10:26:31 18.05.2020
Palubní jeřáb mají pouze policejní vrtulníky Beal a to je o jiných cenách.
Honzaodpovědět 
  Re: Bezpečný morálovky10:45:03 18.05.2020
Bell
odpovědět 
  Re: Bezpečný morálovky10:49:56 18.05.2020
To sice jo, ale peněz není málo. Jen by je nesměli odklánět růný damožrouti přisátý na systém..
odpovědět 
   Re: Bezpečný morálovky13:50:47 18.05.2020
Neblbni, Andrej nesaje, ale čerpá. A ta partička z hradu zase zajišťuje humanitární pomoc.

P.S. osolený hodinky na dva prsty jsou často to lepší jištění v cestě.
odpovědět 
    Re: Bezpečný morálovky06:14:16 27.05.2020
Ty mas těžkej zivot, bacha aby ti Andy nevojel starou.
odpovědět 
   Re: Bezpečný morálovky20:50:39 18.05.2020
Zase tyhle stroje jsou lehčí, a můžou přistát tam kde ty jiný ne, ale palubní jeřáb je super, to zas jo.
Záchranářodpovědět 

 Záchranka, pořád? 10:32:06 18.05.2020
lepší to nebude. Je to dáno především dostupností všeho, respektu naopak poskrovnu.
Lidé bohatnou a tak není problém nakoupit cajky a vyrazit. Bez zkušeností, nebo minimálními - z umělé stěny. No a když se ta umělá stěna jednoduchým myšlením přenese na skálu, občas to zabolí.
Podle mne naprosto selhává osvěta ČHS. Ten jede na členství, a příspěvky, dotace, etc., ostatní ho nezajímá. Viz. nynější úprava stanov kvůli právní zodpovědnosti. Tento stav se přeci promítl do NOZ v r. 2012 a co dělalo ČHS až dosud? Spalo? Teď je r. 2020, tj. 8 let po a najednou vysvitly "právní rozbory"? Kolik ten právní rozbor asi tak stál? Cena průměrného advokáta 1700.- na hodinu bez DPH, co čtu výsledek, tak právní služby max. za 15.000,- max. Lidi, zjistěte tu fakturu..
ČHS je tu od toho, aby poskytl servis, ale limitoval také podmínky: kdy, kolik, čeho. Už jen právní forma "spolku" je tragikomická, ale vypovídající přesně o české mentalitě: vybírat peníze, brát dotace, ale odpovědnost žádná.. 
Petrodpovědět 
 Re: Záchranka, pořád? 10:47:53 18.05.2020
Kde kdo koho přinutí si udělat férovou horoškolu a pak až lezt bez dohledu zkušeného instruktora?
odpovědět 
 Re: Záchranka, pořád? 10:51:55 18.05.2020
To je jako po bouračce, třeba i zaviněné tebou, žalovat autoškolu. Vem si, že spousta lidí ani tu horoškolu nemá, ale jakmile se něco stane, tak hned se hledá viník, kromě poškozeného teda...
odpovědět 
 Re: Záchranka, pořád? 10:53:17 18.05.2020
Ale zase je to známka toho, že se máme dobře. Řešit kokotiny, soudit se a tak.
odpovědět 
 Re: Záchranka, pořád? 14:48:36 23.05.2020
Helikoptera ze skal vozi i hodne ostrileny borce. Napr. Lubos Mazl - bla bla, který letěl z Teplických skal dvakrát helikoptérou (copy&paste z emontany).
hurvinekodpovědět 

 Sv.J.p.S20:42:18 19.05.2020
Svatý Jan ten den taky zažil helikoptéry. Pod lezcem se urval kus skály.
Kapustnakodpovědět 

 Foto dne:
Tomáškův lom - Centrální Stěna
Peťánek, 7B
 Databáze cest:
Všechny cesty (188043)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
One Inch Punch 7A Popova Skála
Skluzavka 7A Popova Skála
Jemný Na Řezu VI Labské Údolí - Pravý Břeh
Jehličnatá IV Labské Údolí - Pravý Břeh
Táta Na Tahu 6B+ Popova Skála
Nově komentované:
One Inch Punch 7A Popova Skála
Pražská Varianta 5 Svatý Jan
Hopsavá VIIb Suché Skály
Waiting For Holidays L1+L2 8- Geyikbayiri
La Vie En Rouge 7b Castelluzzo

 Nově v diskusi:
Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Rozloučení | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: kozel zahradníkem | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Zadávání cest, přehled cest sektoru | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah | Re: Ah |

 Kde to vře:
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (35)
Na Téryho chatě v Tatrách přestali uznávat slevu pro členy ČHS (34)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (22)
MČR v boulderingu (10)
Pomoz nám zlepšit online lezeckého průvodce (8)
Na Ama Dablam (6812 m) vystoupila Češka Marie Klementová (7)
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly (4)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (3)
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (3)
Lezec Deníček nově i pro Android (2)

 Nově v inzerci:
Pohorky Montura Yaru Tekno GTX | Montane Solution nepromokavá bunda | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | SCARPA | Prodam Skylotec Inceptor GRX - Nová | Prodám jistítko Belay Set Hurry/Eagle - nové | Prodám jistítko ALPINE UP - Nové | Malarone 250mg | práce | Sportovkyni pro život |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 12 
 Někdy ano 
 14 
 Ne nepoužívám 
 14 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.