LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Pod skálou každej rád poradí.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP rychlost Polsko (05.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)
SP rychlost Klagenfurt (AUT) (26.07)

Žebříček
Cesty:
25.Novák 10581
26.Slezáková 10580
27.Pelíšek 10491
Bouldry:
25.Vaňous 9850
26.Urubčík 9750
27.Horáček 9675
Hory:
12.Abt 5784
13.Louda 5242
14. 5018

Výsledky
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)

Deníčky
5745 lezců
1163169 cest
Nové přelezy:
Speedy Gon 9
Am Arsch V 9-
Fat Burner 9-/9
Engram 7b+
Troppo Lei 7b+
Lady Domin 7B+/7C
Shaved Bea 7c
Nique La P 7c
Překvapení 9
Hlasy Ze Z Xc

Stěny
Stěny v Hejnici - Hejnice (okr. Liberec)
Loděnice FTVS - Praha 7
Boulder centrum VUT v Brně - Brno

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
Rock Point - Chodov - Praha 4

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Výzva pro pořadatele

ČHS

Dovolte mi, abych i touto cestou oslovil Vás – pořadatele a potenciální pořadatele závodů ve sportovním lezení a blížeji informoval o změnách v rámci ČHS, které se týkají oficiálních závodů v letošním roce.

Na úvod bych rád podotkl, že se snažíme pokračovat v dosavadním vývoji a nadále zvyšovat počet soutěží a jejich úroveň. Vzhledem k faktu, že se zvyšuje počet lidí lezoucích na umělých stěnách a také počet těchto stěn, považujeme za vhodný čas začít v rámci ČHS se závody na nižších úrovních, než jsou republikové (MČR a ČP). V tomto duchu je snaha o zavedení Krajských a Okresních mistrovství. Tato snaha vychází z předpokladu, že bude pro více závodníků motivující se zúčastnit „svého“ mistrovství a také, že pořadatelé budou mít snazší získat finance na závody, které jsou oficiálními mistrovstvími. Neméně důležitý je fakt, že závody nižší úrovně nemusí být tak organizačně zajištěny, takže se tím sníží pořadatelům přímé náklady.

Další naší snahou je zvýšit informovanost a zájem, a to jak mezi lezci, tak u veřejnosti. Za velmi důležité osobně považuji rozšířit komunikaci s pořadateli. Je mi naprosto jasné, že bez osobního zájmu pořadatelů by žádné závody nebyly.

Tyto naše snahy vychází z faktu, že není v silách komise sportovního lezení ČHS organizovat závody, ale „pouze“ podporovat úsilí pořadatelů. Vedle finanční podpory (jejíž výše je dána zejména rozpočtem ČHS) bychom chtěli nabídnout více institucionální podpory a tím vytvořit strukturu závodů tak, aby bylo pro sponzory zajímavější se na nich prezentovat.

Ve snaze o udržení kontinuity v systému závodů, je nutné jakékoliv změny činit před začátkem sezóny. Proto Vás prosím o zvážení Vašeho odhodlání pořádat závody v rámci ČHS. Také bych Vás chtěl požádat o zaslání případné „Žádosti o pořadatelství“ do 15. ledna 2004. Tento termín je absolutně šibeniční, ale vzhledem k neúprosnému běhu času je nutné vydat oficiální kalendář závodů. Toto datum je stanoveno zejména proto, aby se mohlo případně posoudit více možností a nebyl zvýhodněn automaticky ten, kdo dřív přijde. Po 15.1.  bude také možné podat „Žádost o pořadatelství“, ale pak nastane systém, kdo dřív přijde. Pro příští rok bude datum pro podání přihlášek již v prosinci.


Rád bych také upozornil, že na stránkách ČHS jsou zveřejněny nové Prováděcí předpisy pro pořádání závodů  ve sportovním lezení, Žádost o pořadatelství a Systém dotací 2004.

Jelikož v jiném článku bylo v komentářích několik dotazů a nejasností, rád bych upřesnil:
- V Mistrovstvích jsou hodnoceni, vždy jen ti závodníci, kteří do dané lokality geograficky patří. Na druhou stranu startovat mohou i z jiných oblastí (třeba zahraničí) ale nemohou se stát mistrem dané oblasti. Takže například závodník z Německa může závod vyhrát, ale nebude mistrem kraje.
- V příštích letech vznikne postupový klíč z Krajských mistrovství do MČR, a to až bude dostatečný počet těchto mistrovství. Tento klíč nevznikne v letošním roce. V úvaze je možnost, že by první 1-2 závodníci z Kraje automaticky postupovali do semifinále na MČR. Ostatní by si museli postup vybojovat v kvalifikaci. Možností je samozřejmě více a budou předmětem dalších diskusí.
- Povinnost zajistit občerstvení a minerální vodu v izolaci se týká pouze MČR a ČP
- V dřívějších letech musely být závody MČR a ČP dvoudenní. Letos závody ČP mohou být jednodenní, ale pořadatel musí upravit počet kvalifikačních cest a časový limit tak, aby kvalifikace netrvala déle než 3 hodiny.

Závěrem bych chtěl říci, že si jsem vědom toho, že každá novinka je přijímána s jistou nedůvěrou. Na druhou stranu jsem přesvědčen, že změny v systému soutěží jdou správným směrem a doufám, že to čas ukáže.




Vlasta Volák
koordinátor závodů v ČR
komise sportovního lezení
Český horolezecký svaz

Vlasta Volák   [úpravy] 23:41 06.01.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 MČR08:42:52 07.01.2004
Pokud z jednotlivých krajů postoupí 1-2 závodníci přímo do semifinále MČR, znatelně se sníží počet postupujících z kvalifikace.
Při zahraniční účasti hodně dobrých lezců nepostoupí,nebo včas přejde do oddílu v jiném kraji(tomuto přesunu nelze zabránit). V semifinále pak uvidíme borce z lezecky zapomenutých krajů, kteří budou snižovat úroveň závodů.
Co se stane v případě, když některý kraj mistrovství neuskuteční?
Z.Resch
Zdeněk Reschodpovědět 
 Co se stane?19:47:03 14.01.2004
Kraj bude zrusen a veskera jeho prava prejdou na Kraj Berounsky:)
Vlada\v[S}.odpovědět 

 Foto dne:

Gastonka
 Databáze cest:
Všechny cesty (184585)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Free Frank 7a Sass De Beita
Arianna 6b Sass Beita
Hexentanz 8- Silvretta
Projekt 1 Srbsko
Zahrádka 5+ Srbsko
Nově komentované:
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Krása Nesmírná IXc Labské Údolí - Pravý Břeh
Překvapení 9 Sloup
Country Road VIIb Hrubá Skála
Jižní Levá Cesta VII Prachov

 Nově v diskusi:
Re: Studenské skály nález karabin | Re: Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | Re: 8a plotny v krase | UFOni | Grand Canaria | Studenské skály nález karabin | Re: 8a plotny v krase | Re: Zillertal spaní, mýto atd |

 Nové komentáře:
Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | CNN si taky škrtněte. | Re: Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Re: ach ty titulky | Šlo tomu předejít | Re: ach ty titulky |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (25)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)

 Nově v inzerci:
Gabrielka - friendy a ballnuty | Chata pod Rysmi | Vklíněnce v Ádru | Grand Canaria | ICT Dragon 2 Drytoolingové cepíny | Ozone HV 45,5 | Skwama 43,5 | dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1517 
 Ne 
 1759 
 Nevím 
 1049 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.