LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Trénink dělá mistry.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
SP paralezení Laval FRA (25.10)
Polez!!! (08.11)
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)

Žebříček
Cesty:
2.Votoček 12900
3. 12031
4.Trojan 11956
Bouldry:
2.Ondra 11434
3.Trojan 11150
4.Novák 10900
Hory:
20.Rojko 3282
21.Nešvera 3129
22.Louda 3082

Výsledky
MS v lezení (21.09)
MS paralezení boulder, obtížnost, rychlost (21.09)
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)

Deníčky
5818 lezců
1186313 cest
Nové přelezy:
Hořící Hně 7C+
Compañ 8b
Savra Ext. 7b+
Vrchcáby 7C
Dost Dobrá 8A+/8B
Bolting Ad 7c
Libia 7c+
Collons Pl 7c
Ledovec 7C
Maledetta 8a

Stěny
Hořice v Podkrkonoší - Hořice v Podkrkonoší
Rožnov pod Radhoštěm - Rožnov pod Radhoštěm
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Popina = nejlevnější v ČR ! - Bruntál
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
Rock Point Vaňkovka - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Zemrel Juerg von Kaenel

Juerg von Kaenel, autor pruvodcu "Schweiz Plaisir" a "Schweiz Extrem" a obhajce myslenky dobre zajistenych cest nizsich obstiznosti v horach, se 6.1.2005 rozhodl pro dobrovolny odchod z tohoto sveta.

Juerg von Kaenel byl v polovine 80.let spickovym sportovnim lezcem a i jeho prvni vydavatelsky pocin -- "Schweiz Extrem" -- byl urcen dobrym az vynikajicim lezcum. S fialovou "bibli" tak mnozi meli moznost objevit fantasticke lezeni ve Wendenu, Raetikonu ci na Englhoernerech. Juerg se ale zahy zacal angazovat i pro mene vykonne lezce a myslenku "prumerny lezec ma v horach stejne pravo na bezpecne a dobre odjistene cesty jako lezec spickovy" zacal nejen propagovat ve svych pruvodcich "Schweiz Plaisir", ale take uvadet v zivot vytvarenim novych cest a prejistovanim starych.

Ackoliv Juergovo presvedceni a pocinani nevyvolavalo vzdy nadseni -- zejmena v bavorskych a tradicnich rakouskych lezeckych oblastech (Wetterstein, Karwendel, Kaiser, Hochkoenig, Rofan apod.) bylo a je "plaisir" lezeni zasadne odmitano -- jeho pruvodce a cesty prinesly tisicum lezcu nezapomenutelne zazitky ve fantastickych oblastech svycarskych, francouzskych a italskych Alp.

Se smutkem v dusi,

Lenka K.   [úpravy] 11:22 18.01.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 To je škoda11:48:58 18.01.2005
že se odešel další popularizátor lezení i pro přestárlé a půměrné. Jen bych moc nesouhlasil s tím, že by byl tento styl zásadně odmítán v Rakousku. Pokud jsem byl v Hochkönigu, konkrétně na Torsäule nebo Schoberkopfu, cesty tam jsou vynýtované sice ne po 3 metrech, ale dostatečně a plaisirem bych je i nazval. Je to už dnešní trend a nové cesty se takhle dělají. Jestli to založil zrovna Känel nevím, ale určitě k tomu přispěl.
Petr Jandíkodpovědět 
 Re: To je škoda14:51:02 18.01.2005
Ja jsem tedy na Hochkoenigu jeste nelezla, ale slysela jsem, ze to tam s tim "plaisirem" neni az tak zhave. Na to ale muze mit "prestarly" piskar Jandik jiny nazor nez v podstate skalkarka Lenka K. :)

Lenka K.odpovědět 
  Re: To je škoda14:55:39 18.01.2005
:-) Jasně. Názor je každýho věc. Objektivně: Lezli jsme tam 3 cesty. Hustota nýtů v klíčových pasážích jestli si dobře vzpomínám 3 až 5 metrů. Je fakt, že v jedný cestě jsem se v jednom místě dost klepal, takže úplnej plezír to asi nebyl, ale jinak v zásadě pohoda.
Možná nemám to správný posuzovací měřítko, protože jsem od Känela nic nelezl.
Petr Jandíkodpovědět 

 Jedenácté přikázání12:09:41 18.01.2005
Nedojistíš! Känel mrtev? Dojišťoval staré cesty v Alpách. Tatarka mrtev? Dojišťoval staré cesty Tatrách... Uf, to je teda "plezír"!
TomasKodpovědět 

 Foto dne:

Vlastějovická
 Databáze cest:
Všechny cesty (187626)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fisherman's Friends 6B+ Cresciano
Busutis II L1+L2 6c Somplago
Busutis II L1 5c Somplago
Lady Hawk 7c+ Somplago
Tranqi 7a+ Somplago
Nově komentované:
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Compañero 8b Bassilandia
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn
Hradní Spára Direkt 10- Holštejn

 Nově v diskusi:
Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh | Re: Terka je bůh |

 Nové komentáře:
Re: Progresivní nálepkovač | Re: Progresivní nálepkovač | Re: Zoufalství progresivistů | Re: come on baby... | Re: Cesta na S | Re: Cesta na S | Re: překlepy nevadí | Re: Bokem | Re: Cesta na S | Re: Progresivní nálepkovač |

 Kde to vře:
Alžběta Rott vystoupila na Manáslu (8163 m) (75)
Secret Spot Bouldering 2025 (71)
MČR v boulderingu (68)
Mára Holeček a Radek Groh vyrazili do Nepálu na Cho Oyu (8188 m) (18)
Petice proti stavbě hotelového komplexu v Adršpachu pod Křižákem (13)
Adam Ondra vyhrál Rock Master Duel 2025 (11)
Wetterhorn - 3690 aneb traverz k pohledání (10)
Rock Master KO boulder vyhráli Yannick Flohé a Janja Garnbret (7)
MČR v boulderingu - semifinále a finále (6)
Američan Jim Morrison sjel na lyžích severní stěnu Everestu (4)

 Nově v inzerci:
Scarpa F1, vel. mondo 300 | Prodám goretexovou bundu Revolution Race | lezečky | Skyhook | Lyže Francie leden 26 | Dvě bouldermatky zdarma | Dětské lezečky Simond | Expresky | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | Singingrock Rama |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2025 je nejlepší?
 1000 Miles Adventure 2024 
 1456 
 50 dní v divočině 
 1003 
 Alter Traum. Příběh nejstarší desítky na písku 
 1284 
 Andrea 
 1045 
 Ashima 
 853 
 Barkley Marathon 
 878 
 B.I.G. - světové prvenství 
 917 
 ESSENCE: Story of Johnny Dawes 
 817 
 Gálfy - Horský život 
 766 
 Jak se staví ledovec 
 755 
 JAMES - Století nad oblaky 
 1087 
 Kupkolo.cz MTB Trilogy 2024 
 901 
 Lezci z Manína 
 914 
 Nespoutaný živel - deset let terapie dobrodružstvím 
 811 
 Operace Nos 
 915 
 Plamen nikdy nezhasne 
 809 
 Pohlednice z konce světa 
 1043 
 Pomíjivost ledu 
 781 
 Reel Rock: Jezdci v bouři! 
 821 
 Reel Rock: Smrt padouchů 
 823 
 Rhapsodia Corcontica 
 807 
 Sama 
 977 
 Šampioni zlatého údolí 
 907 
 S lyžemi v oblacích 
 1055 
 Tenaya Traverse Challange 
 886 
 Tenkrát na východě 
 1057 
 Velká alpská silnice - 73 
 851 
 Za oponou velehor 
 1033 
 Zápasník Dee Dee 
 888 
 Životní výprava 
 922 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.