LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Mistr skal
Na trh přišla kniha o horách a řekách Dobrodružství v prášku
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze

Závody
SP obtížnost Koper (SLO) (05.09)
3. liga - Lezeme Třináctku (20.09)
MS v lezení (21.09)

Žebříček
Cesty:
49.Y 10025
50.Pelikán 10018
51.Adamovska 10006
Bouldry:
49.Kohout 8900
50.Kalvas 8900
51.Tra 8884
Hory:
6.Zaoral 6678
7.Černý 6626
8.Šuraba 6607

Výsledky
MS mládeže v lezení (28.07)
SP Madrid (18.07)
SP obtížnost, rychlost Chamonix (FRA) (11.07)

Deníčky
5770 lezců
1173549 cest
Nové přelezy:
Unter Dem 9+/10-
Protisměr 7C+
Vecchio Sa 7c
Jarda Jágr 7C+/8A
Aix, Zwei, 7B+
Pevné Klou 9
Bang, Boom 9
Krátká Kře 9+
Zeckenjagd 9
Ursprungba 9+/10-

Stěny
Rock 'n' Wall - Plzeň
Makak LBC - zrušena - Liberec
Lezecká stěna Třináctka - Praha - Stodůlky

Prodejny
AIX -lezecké chyty a stěny - Praha
bart´s port - Praha 2
Rock Point - NC Eden - Praha 10

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Kamil Bortel a Roman Langr na vrcholu Broad Peak

21.7.2005 v 17,OO hodin dosáhli Kamil Bortel a Roman Langr vrcholu osmitisícové hory Broad Peak.

19.7. vyrazili z B.C. do 2. výškového tábora, 20.7. přešli do 3. výš. tábora a 21.7. v 17 hodin dorazili na vrchol Broad Peaku. Na vrcholu s nimi byli 2 Italové, 1 Polák a 1 Švýcar.
Včera v 23 hodin dorazili vyčerpaní, ale šťastní do B.C. Až na nějaké omrzliny na levé ruce Kamila, jsou zdravotně vpořádku.
Nyní ještě probíhají na Broad Peaku záchranné akce, jeden z polských horolezců si zlomil nohu a jeden Ital dostal výškovou nemoc.

Milena   [úpravy] 14:15 23.07.2005Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Bližšie info o priebehu20:00:08 23.07.2005
Pre bližšie info a celom priebehu expedície nájdete v prvom článku uverejnenom  26.6.2005 a prípevkami, ktoré opisujú priebeh expedície.
Martinkaodpovědět 

 huráááá...!10:51:57 24.07.2005
hurááá....!!!!
ladisodpovědět 

 krasa01:29:00 26.07.2005
Opravdu obdivuju borce, co tohle dokazou. Ja jdu s batohem do kopce a funim jak pes, jeste kdyby tam byl snih vitr a ridkej vzduch, tak je po me.
Fakt Vas obdivuju horolezci !!!
Jinak Broad Peak je opravdu krasna hora a znam ji z vypraveni Kurta Diemberga, fakt narez.

Blahopreju a preju hodne stesti do dalsich vyprav .
Jirkaodpovědět 
 Re: krasa08:25:29 26.07.2005
Blahopřeju k úspěchu. Obdiv vůči všem co lezou na takhle vysoký hory. Já omrzám už od -10 a 3000 mnm. Tak hlavně ať se zahojí omrzliny :-)
Jardaodpovědět 

 Krajane, Bravoooo!!!!12:49:14 01.08.2005
blahopřejeme a smekáme čepice, Yetti klub Jevíčko.
Ruda B. Beranodpovědět 

 Re:Kamil Bortel a Roman15:12:05 01.08.2005
Blahopřeji!Malá výprava a velký výkon!Co ostatní členové výpravy(Jenda Malanowsky)?
Honzaodpovědět 

 Jak to bylo doopravdy?23:39:30 01.08.2005
Taky gratuluji a taky smekám. Výborně! Jen jsem četl už několik svědectví jiných expedic z Broad Peaku, že na hlavním vrcholu letos kromě dvou Kazachů, kteří vylezli novou cestu, zatím nikdo nebyl. Že 18 borců včetně dvou Čechů bylo jen na předvrcholu, ale na hlavní vrchol je nepustil čas.  Ty zprávy mají jak Everest News, tak Explorer´s Web. Naposledy dnes Chris Warner píše i o našich, už o nich psal i dřív. Než to otočili, lezli prý kus společně.  (www. mounteverest .net / news. php?id =452 , předchozí  www. k2climb. net/ news.php?id=417 , odstraňte mezery.) Jak to teda bylo doopravdy? Jestli byli na hlavním vrcholu, měli by se bránit!! A jestli nebyli na vrcholu, nebylo by lepší napsat na rovinu, že byli nad 8000m, ale ne na vrcholu? Každý by smekl stejně.
Matějodpovědět 
 Re: Jak to bylo doopravdy?00:13:31 02.08.2005
Zapomněl jsem napsat, že totéž píší i šéf polské expedice i Italové. Tak nevím. Napsali o členech svých expedic, že nebyli na vrcholu, jestliže tam byli?
Matějodpovědět 
  Re: Jak to bylo doopravdy?22:21:19 02.08.2005
Ve zprávě, kterou jsme dostali z B.C. hoši mluvili o vrcholu, jedině že by došlo k nedorozumění. Měli by přiletět do ČR dříve, pravděpodobně 4.8.05. Pak budu vědět více a určitě se ještě ozvu.
Milenaodpovědět 

 Foto dne:
Život na hraně (Klíma-Linhart V), Východná Žeruchová veža, Vysoké Tatry, Slovensko.
Život na hraně
 Databáze cest:
Všechny cesty (185892)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Puberta Za Dveřmi VIIIa Adršpach
Posila Nové Generace VIIIa Adršpach
S Kante VI Bielatal
0 Kante V Bielatal
Drei Pappnasen VIIIa Bielatal
Nově komentované:
Normální Cesta IV Hrubá Skála
Insalata, Carote, Prezzemolo 7c Passo Fedaia
Kapitán Morgen 6C+ Bor
Vzpomínka Na Volejníka VI Tisá - Hřebenové Věže
Insalata, Carote, Prezzemolo 7c Passo Fedaia

 Nově v diskusi:
Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Pomoc s lezením na pískovci | Re: Parkování Tre Cime | Re: Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Parkování Tre Cime | Re: Kavčí lom | Re: Pomoc s lezením na pískovci |

 Nové komentáře:
Klídek | Genz | Cink | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: Expresky | Re: B.I.G & DNA | Re: B.I.G & DNA | Re: Bez kyslíku! | Výstup |

 Kde to vře:
Klára Kolouchová, 1. Češka na Everestu, zemřela na Nanga Parbat (56)
Nové stěny a cesty v Českém Krasu (22)
Pinch od Edelridu (20)
Video: Adam Ondra trénuje na Arco Rock Master (18)
Boulder 9A od bosonohého Charlese lezen jako 8B+ (13)
Na Nanga Parbat vylezli Marek Novotný a Ondra Hlásný (12)
Bývalá německá biatlonistka Laura Dahlmeier zemřela v Karakoram (9)
Velký skalní pád na Aiguille du Midi v Alpách (9)
MS mládeže v lezení Helsinky, Finsko: (8)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Průvodce Český kras | Pohodová, normální holka | Spolulezec/lezkyně, 50+, Pardubicko | Martině se nedá napsat | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Suche tschechische Gruppe die watzmannüberschreitung am 8.08.202 | Expreska z Kentaura | Ztracená grigri v Labáku pod Východním rohem | Ádr, Chobotnice - expresky |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 2152 
 Ne 
 2405 
 Nevím 
 1623 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.