LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšlo 2. vydání průvodce pro bouldering v Divoké Šárce v Praze
Křest Perel východu a video ze Stránské skály
Křest knihy Perly východu

Závody
SP boulder Bern (SUI) (13.06)
SP boulder, obtížnost Innsbruck (AUT) (25.06)
SP rychlost Polsko (05.07)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12747
2.Votoček 12650
3.Trojan 12234
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Konečný 11275
3.Novák 10900
Hory:
1.Groš 7968
2.Rojko 7592
3.Skopec 7324

Výsledky
SP boulder Praha (CZE) (06.06)
Melloblocco (07.05)
ČP v lezení na obtížnost Praha (01.05)

Deníčky
5744 lezců
1162742 cest
Nové přelezy:
Hlasy Ze Z Xc
Jay&Sneha 9/9+
Fishbone 9
Lámačka 9
Mahagonová Xa
Hipodrom Xa
Hradní Spá 10-
Hlasy Ze Z Xc
Jazda Dědo XIc
Prešovský 9-

Stěny
SAUNA - Plzeň
V 16 - Plzeň
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

BOULDER KOLOTOČ …tak trochu jiný závod !

Tuto sobotu 5.1. 2002 se v BABY STUDIU v Teplicích v Čechách koná již třetí ročník neobvyklých lezeckých závodů BOULDER KOLOTOČ 2002. Ptáte se v čem je Kolotoč neobvyklý ?

Odpověď bych shrnul do třech bodů:
1. Nejsme mistrovství severní polokoule, ale…
2. Nedisponujeme vražednými převisy, ale…
3. Nerozdáváme body do rankingu, ale…

Ad1. Již od prvního ročníku chceme být závodem pro každého komu to alespoň trochu leze, proto všechny kvalifikační bouldry jsou připraveny ve dvou obtížnostních variantách. Můžeš si vybrat ostrou verzi za hodně bodů, anebo měkčí verzi kterou vždy tvoří ta ostrá plus přidané pomocné chyty a stupy, získáš samozřejmě méně bodů ale každý si zaleze, a mnozí i celý boulder až do konce. Ovšem machři s finalovými ambicemi se v ostré verzi mají na co těšit! Obě verze jsou samozřejmě patřičně barevně odlišeny.

Ad2. Dětská stěna v Tepickém BABY STUDIU nedisponuje žádnými velkými převisy. Možná si řeknete tak to je na boulder závody k ničemu. My jsme to vzali naopak jako výzvu a už třetí rok jsme připravili (myslím) velmi zajímavé a neobvyklé bouldry. Pravdou je že vloni i předloni se mnozí svalovci divili jaktože neuspěli ve skorokolmém když doma buší na pětačtyřícítce. Inu lezení není jen o svalech… Jarda mi při stavbě jednoho boulderu řekl: „To máš jako v Bleau – je to skoro položený, jsou to jenom tři kroky, ale dokud to nevymyslíš nadřeš se jako blázen!“ Ale nebojte kvalifikace se leze na Flash, takže uvidíte ostatní a ti první zase uvidí předlezce.

Ad3. Nejsme sice součástí českého poháru, ani nemáme systém zóna-top, naopak máme originální způsob bodování každého dosaženého chytu, takže i dva méně lezoucí závodníci s podobnou výkoností se mohou velmi přesně porovnat mezi sebou. Pro finalisty jsou připraveny velmi tvrdé finálové oříšky. Jsme neobvykle prvním závodem v roce (vloni v tisíciletí). Letos přidáváme i kategorii juniorů a neobvyklou kategorii družstev a získali jsme i neobyklého sponzora. No a navíc po oba předchozí ročníky jela organizace celý den jako na drátku, bez zbytečných prodlev, což není na mnohých závodech moc obvyklé a lezci si to pochvalovali.

Zkrátka a dobře BOULDER KOLOTOČ je opravdu tak trochu jiný závod. Pokud jste u nás ještě nebyli, přijeďte a uvidíte a zalezete.  Veškeré informace jsou zde na lezci již od listopadu v levém dolním rohu. Až dojedete do Teplic ptejte se na Gymnázium Teplice, a tam už to uvidíte…

Těšíme se na vás.  Honza Kouřimský a Jarda Maršík

P.S. Letos to vypadá že by vaše nástupová cesta ke stěně mohla být mnohem extrémnější než vlastní bouldery, tak ať vás ta kalamita někde nezastaví. Přece nenecháte všechny ceny tepličákům :)



Kouřa   [úpravy] 12:18 03.01.2002Tisk 

Reklama:

Komentáře

Nový komentář 

 BB
Bohužel, ale za Prahu asi nikdo nepřijede, protože skoro fšichni jedeme dneska jezdit na prknech do Rakous.Takže snaD příští rok. Ať Vám to dobře dopadne...:)
Zapsal: Oliváč, 15:55:57 03.01.2002
 Sloužím
Čau kluci, je mi to líto, ale sloužím. Tak vám budu držet palce z ambulance. Máša
Zapsal: Máša, 22:53:51 03.01.2002
 Jedte!
Budou to dobry zavody uplne stejne jako minuly rok.
Sympaticka mala stenka a publikum doslova na zadech.
Nezbyva nez doporucit vsem!
Zapsal: Pavliß, 11:35:27 04.01.2002


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 Foto dne:

?
 Databáze cest:
Všechny cesty (184507)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Il Gatto Nero 6+ Popena
Il Gatto Nero 6+ Popena
Il Gatto Nero 6+ Popena
Straight Into My Shelll 5 Bovilla
L'Escargot 5 Bovilla
Nově komentované:
Mahagonová Opice Xa Teplické Skály
Nejstarší Řemeslo Xa Teplické Skály
Jazda Dědo XIc Adršpach
Charly 6B+ El Poris
Kartágo 6+ Sloup

 Nově v diskusi:
Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: Davle | Re: hádej | Re: Zillertal spaní, mýto atd | Zillertal spaní, mýto atd | hádej | Re: Davle sekačka |

 Nové komentáře:
Re: Máš debilní kecy | Re: Máš debilní kecy | Re: Máš debilní kecy | Máš debilní kecy | :) | Re: Pěkný | Re: Pěkný | Pěkný | Super! | Re: Tak to je |

 Kde to vře:
SP v boulderingu Praha 2025 (65)
SP v boulderingu Praha 2025 (24)
V roce 2026 i 2028 bude opět SP v Praze, k boulderu přibude lano (14)
SP v boulderingu Praha 2025 (13)
Film: Adam Ondra a jeho přelez trad cesty Lexicon E11 na flash (12)
Minisérie Správci skal (12)
V Yosemitech zákazali vyvěšování vlajek na El Capitanu (11)
SP v boulderingu Innsbruck, Rakousko (10)
Peakfest - 20.-22. června Jizerka (9)
SP v v lezení na obtížnost Innsbruck, Rakousko (5)

 Nově v inzerci:
dětský sedák | Nové lezečky Scarpa Mago vel. 41 | Průvodce Křížový vrch | Holka na lezení se mnou? | Myti a natery fasad | nalezené lezačky | Nález jistítka Skalák | Zánovní Lezečky Triop Tiger vel. EUR 45 | Nalezená žlutá lanovice Prachov | Vejškovky v Liberci |

 Anketa:
Líbí se vám nové logo ČHS?
 Ano 
 1496 
 Ne 
 1731 
 Nevím 
 1030 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.