LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
SP Briançon (FRA) (21.08)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)
ČP a MČR U14 (12.09)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13163
2.Trojan 11669
3.Pail 11650
Bouldry:
1.Ondra 11903
2.Stráník 11678
3.Stráník 11000
Hory:
1.Ondrášek 7797
2.Skopec 7139
3.Coubal 6543

Výsledky
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)
Mistrovství Amerik (24.02)
O dřevěného Krakonoše 2020 (25.01)

Deníčky
4984 lezců
845603 cest
Nové přelezy:
Don Corleo 7C
Magion Ext 7C
Spätzünder 9+
Kleiner Ro 9+/10-
I Miei Pri 7c
Die Unschu 9
Big Boss 9+/10-
Džin Xb
Denk Posit 8+/9-
Atypická N 7C

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Závod na Sněžku - XIII. ALPINIJSKÉ HRY

ALPINIÁDA

Alpiniádu stejně jako další soutěže mimo halu a stopu je třeba brát minimálně tak vážně jako soutěže v hale a ve stopě.

INFORMACE PRO ÚČASTNÍKY ZÁVODU NA SNĚŽKU
V sobotu 11.3. od 11 hodin +– 30 minut
PRAVIDLA SE MĚNÍ V TOM SMYSLU, ŽE PO CELOU DOBU VÝSTUPU MUSÍ MÍT ZÁVODNÍK V RUCE CEPÍN, LYŽAŘSKÉ HÚLKY (HÚLKU ) A NA NOHOU MAČKY, SKIALPY NEBO BĚŽKY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
KOMPENZUJE SE TÍM ZVÝHODNĚNÁ NORMÁLKA Z PORTÁŠEK !!! (ZPÁTKY DO HOR !!)
jinak
zůstává vše při starém: z 1000m n.m. silou maximálně obnovitelných zdrojů co nejsvižněji na vrchol Sněžky, jejími doly, hřebeny a stěnami.
Doprava
A – vlakem
Je to dost špatné spojení a musí se přestupovat minimálně ve Staré Pace a Trutnově. Odtud do Pece místním autobusem. Ale je to pohoda.
B – autobusem
Praha Černý most - Pec, 171 km, 165,- Kč + za lyže a batoh. Z Brna a Ostravy do Pece také něco jede.
Nutné si v týdnu zakoupit místenku.
Zpět jede na Černý Most poslední autobus v sobotu v 17.05 a v neděli v 18.20
C – automobilem
Po silnici č.10 - E65 z Prahy nejlépe přes Mladou Boleslav a Jičín do Pece pod Sněžkou. Zde se platí dost drahé parkovné a je to tam přehuštěné. Navíc je to až na Tomáše Beneše silně neekologické.
Možnost ubytování a stravování
Na Luční boudě před i po závodě za ekonomickou cenu 400,- Kč / noc v luxusních apartmánech s vydatnou snídaní ze švédského stolu. Ideální pro souložící páry.
V pátek  asi v 19 hodin jede od Děvína rolba za 150,- / osoba, ale ověřte si na info@lucnibouda.cz
V současnosti mám na Luční boudě super vztahy; po Silvestru jsem objevil jejich ztracené bernské salašnické psi v polském Obřím dole a chtěl bych se pokusit v rámci závodu vytvořit prvovýstup Ambřinou cestou (ta druhá se jmenovala Amanda ).
Krkonoše, Malý Tibet, Sněžka, Obří důl
Obří hory (Giant mountains, Riesengebirge) jak se Krkonoše v zahraničí nazývají, se dělí na východní a západní a hranicí mezi nimi je vlastně medián prameniště obou Labí. Průměrné roční teploty (v okolí Luční boudy) zde dosahují stejných hodnot jako na většině míst za polárním kruhem. Také proto zde Hitler trénoval svá polární vojska do Murmanska. Z fauny a flory se na náhorní plošině zvané Malý Tibet vyskytuje řada glaciálních reliktů. V Obřím dole pravidelně vyjíždí 1x ročně lavina kousek nad Úpskou jámou. Sněžka  je vděčným vrcholem pro zimní výcvik, na jejích svazích zahynuli i členové Horské služby, kteří se pokoušeli zachraňovat karlovarského turistu, ten na rozdíl od nich nečekaně přežil.
Koná se za každého počasí. Informace na mailu slechta.jan@seznam.cz
Mobil mám v současnosti ztracený (noční jízda v Lužických horách ) a budu ho mít zduplikovaný až po závodě. Pak mám stejné číslo 774 851 850
Další 3 soutěže XIII. ročníku Alpiniády:
Týden po volbách (tj. o víkendu 10. A 11. Června ) se střetnou ti nejlepší vysokohorští lezci o 10 tatranských vrcholů. Pravidla se ještě dolaďují tak, aby nedošlo k přílišným ztrátám na životech ambiciózních lezců. Alpiniáda se tak poprvé stěhuje do Evropy, i když někdo by mohl říci, že pouze do první a druhé republiky.
V sobotu 25. Listopadu se brousí zbraně na mokré skále v Praze, následovat bude tisková konference, kde se přední sportovní novináři dozvědí jaké je pořadí před rozhodujícím závodem.
9. A 10. Prosince se jedou přes hlavní hřeben Krkonoš 2 etapy s povinným 4 hodinovým bivakem. První etapa Vosecká bouda - Špindlerovka, druhá Luční - Sněžka - Pomezní boudy. Původně se plánoval non-stop přejezd Kralický Sněžník-Sněžka-Ještěd.
V cíli čekají na vítěze finanční odměny, na druhé straně je čeká hned na počátku startovné (100 Kč páni, 50 Kč paní, dívky a panny ). V družinách se počítá v každé soutěži výkon nejlepších 3 členů; celkem má družina možnost být 4-členná. Za překonání některého z rekordů je finanční odměna také.
Kolikrát kdo získal pohár:
Favorité závodu? Záleží, kdo se objeví na startu. Pohár 3x zatím získal Jan Šlechta, 2.5x Laděna Bímová, 2x Jarda Škvor, Miloň Marhan, Pavel Honzátko, Daňča Krajíčková a Ilča Škálová. V družstvech 5x Řež HO (v obou pohlavích), 4x HO Alpin IV (femini), 2x Český Alpinistický Klub, Děčín(CAO resp. HK) a Alpin (masculi).
Založení přípravného výboru Odborné sekce soutěží mimo halu a stopu v sobotu večer na Luční boudě:
Alpiniáda má před sebou XIII. ročník a není osamělou soutěží, která se pořádá ve volné přírodě a tradičně nemá podporu v ČHS (Kokořínský triatlon, Zlatý cepín, Lužické sedmistovky, Hocyboj, Opavský survival, Berounský Tvrďák apod. ). Soutěže tohoto typu přitom přinášejí a mohou ještě více přinášet ČHS nové členy a tudíž nové příspěvky. Mediální podpora je pokud si organizátoři nezajistí sami od ČHS nulová. Nabízí se také spolupráce se sázkovými kancelářemi a vydávání termínovky.

Ing. Jan Šlechta CSc.   [úpravy] 15:10 06.03.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Lezení za šera
 Databáze cest:
Všechny cesty (145430)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Včelomedojedí V Rájec - Ptačí Stěny
Ufo Xa Adršpach
Zbořený Traverz 6a+ Zbořený Kostelec
Salamander Trick 6b+ Zillertal
Brotherhood 6c Zillertal
Nově komentované:
Výkrik Z Kameňa 7+ Súľov
Der Bär Ist Los 7- Frankenjura
Výkrik Z Kameňa 7+ Súľov
Supermumpfer 6c Zillertal
King Kong 7C Bor

 Nově v diskusi:
Re: Faraon u Mšena | Re: Faraon u Mšena | Re: Tragicka nehoda v Alpách | Faraon u Mšena | Nejlepší horolezecký gym v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze |

 Nové komentáře:
. | Re: Klára | Re: HZS komunikuje | Re: HZS komunikuje | Re: Klára | Re: HZS komunikuje | HZS komunikuje | Re: pad | Re: Klára | Re: Od Ťéši |

 Kde to vře:
Zlomil se slaňák (84)
Chceš se proletět? Nová Montana má křídla (45)
Jana Vincourková zapisuje 2. boulder za 8B (39)
Alex Megos oznámil přelez druhého 9c na světě (19)
Adam Ondra #77 (19)
Film o výstupu Kláry Kolouchové na K2 je v kinech (19)
Marek Holeček a Zdeněk Hák dostanou Zlatý cepín 2020 (13)
Vědci: tekuté mágo s 80 % alkoholu zabíjí koronavirus na chytech (12)
HS: Pád lezkyně ze 4metrového bouldru u Děčínského Sněžníku (11)
V horolezeckém terénu v Tatrách se zabil polský turista (8)

 Nově v inzerci:
výškové prace - hledám | Koupím 3 sézonní spacák | 14.8. na stěnu v Praze | Lezačky | Horské kolo | Scarpa tornádo eco | Rock Pillars Pearl QC, velikost 43 (aktuálně 42,5) | Boty La Sportiva Spantik | SCARPA MANTA GTX | Lezecké babí léto na Jižní Moravě |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 3537 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 1390 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 15634 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 2067 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.