LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Poslední slova před smrtí: Cvaknu si tu erárku...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12850
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Ondra 11434
2.Volf 11356
3.Trojan 11225
Hory:
1.Sejbal 8201
2.Černý 8160
3.Groš 7240

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197436 cest
Nové přelezy:
Planeta Na 8a
Wie Eine F 7b
Pies Negro 7c
Guayota 8c
Revuelta E 7b+
Přepište D 7C
Peris Hilt 7b
Santé Suri 7b
Libertad 7b+
Ramera 7b+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Rock 'n' Wall - Plzeň
SAUNA - Plzeň

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Nehoda při sólu v Mexiku

Americké weby referují o smrti texaského zkušeného lezce Jimmyho Forrestera při pokusu o sólo výstup ve vápencové oblasti El Potrero Chico v Mexiku.

Jimmy zahynul 24. listopadu, když sóloval The Scariest Ride, což má být 40délková cesta za 5.9. Našli ho druhý den, po zjevném pádu z jedné z počátečních rozchrastaných délek. Ačkoli El Potrero je známo po světě svými kvalitními vápencovými vynýtovanými, za méně než deset let zde zahynulo nejméně pět lezců, píše magazín Rock and Ice.

Více viz:
www.rockandice.com

a

www.erockonline.com

Lezec.cz   [úpravy] 07:54 29.11.2006Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Příběh z videa14:23:28 29.11.2006
V USA má solo tradici, ale občas je to i byznys. Když jsem byl ve Statech viděl jsem video, nějakýho místního pošuka.
Pošuka proto, že se choval přesně jako ten krotitel hadů Steve, co ho nakonec zabodl ten rejnok.
A tenhle pošuk, lezl pro kšeft - pro video. Ale lezl divně, jakoby strašně dynamicky a rozháraně, nebylo to příjemný na to koukat. A pak na jedné cestě asi v osmi metrech v převislém bříšku mu vyjely nohy a on tenhle swing neudržel a spadl do šutrů díky rotaci přímo na tlamu.
Myslel jsem, že je po něm. Pak se teda potácivě zvedl a v dovětku bylo, že z toho byla jen několika týdenní hospitalizace.

Znal jsem jednoho, klasika, kterej lezl dobře a občas i sólo. Říkal, že lézt sólo bys měl až když jsi si jistej, že bys ho lezl i kdyby ve skalách nikdo nebyl a nikdo se o tom třeba ani nedověděl. To jen tak o sólu všeobecně.
 jirkasodpovědět 
 Re: Příběh z videa16:10:10 29.11.2006
Tak jak rikas, napred si to chce srovnat v hlave a az pak lizt solo. A to co vysoluji nahoru tak slezu i dolu.
Romanodpovědět 
  Re: Příběh z videa17:51:59 29.11.2006
Ten klasik je Radan Kuchař.
Radekodpovědět 
 Re: Příběh z videa21:38:47 30.11.2006
Svatá pravda. Asi se člověk může zabít i tak, ale vlastní přesvědčení je rozhodně lepší důvod k smrti, než prachy za "adrenalínové kůl video".
stipodpovědět 

 solo16:04:42 02.12.2006
myslim ze lezt solo je zbytecnej hazard...nesel bych do toho.
honza k.odpovědět 
 Re: solo18:26:27 02.12.2006
Přešně tak, připada mě to taky jako zbytečnej hazard. Ale to musí mít člověk asi v sobě aby ho lakali takový věci... Každopádně takový lidi obdivuju. :-)
Korbaodpovědět 

 cvok20:40:29 02.12.2006
Par vikendu jsem v potreru stravil a lizt takovouhle, lec lehkou, vicedelku je opravdu strasna hovadina. Nevim do jaky miry znal mistni podminky, ale sutry dost padaj a obcas i s lanem to neni moc prijemny. Navic je tahle cesta vyhlasena prave svoji nebezpecnosti.
 relicodpovědět 

 Foto dne:

Nos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189225)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Le Sol Était Plus Haut 7a Todra Gorge
Wie Eine Fata Morgana 7b Todra Gorge
Aladern 6a Montserrat
Lady Sue 6b Montserrat
Dual 6c+ Gandia
Nově komentované:
Peris Hilton 7b Chulilla
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | 67 |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (180)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Závod Šumavský rys a celodenní skialp day na Špičáku (1)

 Nově v inzerci:
Hudy stěna UL | Saltic Hurricane vel. 45 | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ | MSR whisperlite | La Sportiva Nepal | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 136 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 166 
 Ne, uniklo mi to. 
 164 
 Sleduji jen Adama. 
 154 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.