LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Holčička na nástupu: "Mami pojďte, raději si stoupneme vedle, kdyby ten pán tady spadnul."
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Vírský cepín (04.02)
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)

Žebříček
Cesty:
4.Štípek 11869
5.Širůčková 11747
6.Nespoutaný 11697
Bouldry:
4.Pochman 11000
5.Novák 10903
6.Stráník 10800
Hory:
7.Švihálek 6192
8.Zvonková 5717
9.Hlahulek 5111

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5848 lezců
1197402 cest
Nové přelezy:
Přepište D 7C
Peris Hilt 7b
Santé Suri 7b
Libertad 7b+
Ramera 7b+
Amor Y Odi 8a
Amor Y Odi 7c+
Aromas Del 7b+
La Casica 8a
Ramallar 8a

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Rock 'n' Wall - Plzeň

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Z Dhaulagiri

Lucie Orsulova startuje spolecne s rakouskou horolezkyni Gerlinde Kaltenbrunner dnes nebo zitra k zaverecnemu utoku na vrchol Dhaulagiri. Puvodne zamyslely  dostat se na vrchol vychodni stenou , ale kvuli stalemu nebezpeci padajiciho kameni a lavin ( jejich vyjadreni : „to by byla ruska ruleta“) se rozhodly pro severovychodni hreben. Po prodelane aklimatizaci- 1 noc v tabore 5700 a 2 noci v tabore v 6 600 m se obe nyni pripravuji v zakladnim tabore. Predpokladaji ze vyrazi bud ve ctvrtek nebo v patek opet nahoru do vyskovych taboru a ze pro konecnou fazi vystupu budou potrebovat 2-3 dny.
(Volne prevzato z rakouskeho tisku)

Richard   [úpravy] 17:50 02.05.2007Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Zajímavé, žádný komentář08:04:53 04.05.2007
Na místě určitě je popřát hodně štěstí.
Doufám, že to ve zdraví dolezou a polovina vrcholového družstva tak rozšíří řady úspěšných Češek na osmitisícovkách ;-)
Ne snad, že by jich bylo málo, ale hodně také ne. 
Tomáš F.odpovědět 

 Dhaulagiri - aktualita z tisku22:48:47 14.05.2007
Gerlinde Kaltenbrunnerová J ukončila ve výšce 7400m výstup na Dhaulagiri

Kvůli špatnému počasí se Hornorakušanka a její česká partnerka Lucie Oršulová před vrcholem, ve výšce 7400m, obrátily na cestu zpět.

Hornorakouská horolezkyně Gerlinde K. ukončila pokus vystoupit na 8167m vysokou Dhaulagiri v Nepálu. Tato 36-letá a její česká partnerka Lucie Oršulová se vrátily kvůli špatnému počasí z posledního tábora před vrcholem ve výšce 7400m poté, co zde strávily 2 noci. Agentuře APA to v pondělí odpoledne sdělil manžel Kaltenbrunnerové Ralf Dujmovits, zástupce expediční a outdoorové firmy.
  Toliko volný překlad.
Na Dhaulagiri se Čechům poslední dobou nějak nevede, škoda, snad příště. Navíc je zatím asi všude špatné počasí, byla by na čase nějaká změna.
p.
rakouský tiskodpovědět 
 Re: Dhaulagiri - aktualita z tisku08:43:18 15.05.2007
Škoda. Počasí holt neporučíš. Hlavně že se vracejí v pořádku a mohou to jet zkusit znova.
Tomáš F.odpovědět 
  Re: Dhaulagiri - aktualita z tisku09:55:48 15.05.2007
Bohužel podle posledních zpráv z www.mounteverest.net to taková idyla není. Gerlinde se totiž po neúspěšném pokusu a úspěšném sestupu s Lucií, nejdříve rozhodla pokračovat ve výstupu sama, poté se spojila se Španěly, kteří tam spolu s ní zbyli jako poslední výprava. Při pátečním pokusu je cestou do C2 zastihla bouře, takže v C2 čekali na zlepšení počasí. C2 pak v neděli částečně smetla lavina a pohřbila Santiaga Sagaste a Ricarda Valencia. Stany, kde spali Javi Serrano a Gerlinda Kaltenbruner lavina nezasáhla naplno, takže se jim podařilo uniknout a sestoupit. Podle komentářů na mounteverest.net je touto událostí otřesena nejen samotná expedice, ale i několik dalších španělských týmů pohybujících se na jiných kopcích, jejichž členové se Santiagem a Ricardem buď přímo lezli, nebo byli jejich kamarádi.
Kočkaodpovědět 

 Foto dne:

Nos
 Databáze cest:
Všechny cesty (189216)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dünner Schauder 5+ Val Badia
Santé Suriana 7b Todra Gorge
Amor Y Odio L1+L2 8a Mula
Amor Y Odio L1 7c+ Mula
Edlingette 6c+ Les Lames
Nově komentované:
Peris Hilton 7b Chulilla
La Quebrantá 7c+ Chulilla
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Dotaz | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | 67 | Re: kardinální otázka | Re: DVD | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka | Re: kardinální otázka |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (180)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem na mrakodrap Taipei 101 (29)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (9)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (2)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)
Závod Šumavský rys a celodenní skialp day na Špičáku (1)

 Nově v inzerci:
Saltic Hurricane vel. 45 | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | MSR whisperlite | La Sportiva Nepal | Hledam spolulezkyni..skaly hory, skialp | Boty LaSportiva Nepal Cube GTX 42,5 | Mačky SR Lucifer II Tech | Cepíny CT North Couloir | Lezci s detmi |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 131 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 158 
 Ne, uniklo mi to. 
 160 
 Sleduji jen Adama. 
 146 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.