LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
MČR v ledezení na rychlost (13.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
Novoroční pohárek (24.01)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Štípek 12275
Bouldry:
1.Volf 11503
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8101
3.Groš 7768

Výsledky
ČP skialpy Kraličák (10.01)
SP ledy Korea (09.01)
MČR ve skialpech (14.12)

Deníčky
5846 lezců
1197092 cest
Nové přelezy:
Revuelta E 7b+
Spanish Pi 7c
Los Malaco 7b+
Bagnoles S 8a+
Maeva 8b
Raki Horro 7b
Les Frouze 7c
Busca Show 8b
Sucuk Powe 7c/7c+
Black Hole 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Dana Polmana dodatečně zbavili v cyklo-ultramaratonu 1. místa

Horolezce a cyklistu Daniela Polmana dodatečně zbavili prvního místa v nejdelším cyklistickém závodě na světě. Z odůvodnění organizátorů vyplývá, že Dan měl nedovolenou pomoc na trati a zůstane neklasifikován. Nedovolenou pomocí mu měl být soukromý fotograf. Dan k tomu na Facebooku napsal, že jde o nespravedlnost, že jel fér a že se k tomu ještě vyjádří.

Kritiku soupeřů mířící na doprovodného fotografa vyjadřoval Dan už v předchozím rozhovoru pro Deník N, který o problému včera večer informoval.

Zde najdete stanovisko pořadatele o rozhodnutí Dana neklasifikovat:
NCT2022: Daniel Polman is not classified

Reakce Dana Polmana na Facebooku:
"Ahoj! Moc děkuju za vaši podporu v těchto těžkých časech. Čelím naprosto nepochopitelné a bezpáteřní nespravedlnosti. Pořadatel vzal závod do svých rukou a natvrdo určil pořadí v závodě. Je to smutný. Já s tím nic nenadělám, ale určitě napíšeme nějaké vyjádření. Vím, co jsem pro závod obětoval, vím, co vše jsem musel během něj překonat, vím, že jsem jel od prvního až po poslední metr fér dle pravidel. Takže vím, kdo je vítěz, a vědomí, že to víte i vy a dáváte to tady najevo, mi tuhle šílenost pomůže strávit. ..."

Více se k tomu chce vyjádřit dnes odpoledne na setkání s fanoušky v Nové Pace.

Viz Danův komentář pod posledním příspěvkem na Facebooku:




Předchozí zpráva na Lezci o Danově vítězství je zde:

Horolezec Dan Polman vyhrál nejdelší cyklistický závod na světě

Standa Holec   [úpravy] 10:00 18.07.2022Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyKomentovat mohou pouze zaregistrovaní

 tvrda slova16:45:53 18.07.2022
One point for the final decission:

    Your time from Bregenz to Tarifa was not remarkable faster as the other riders.
    Your time from CP2 Bregenz to CP6 Pico del Veleta was 10 hours slower as the so far fastest time on this section.
    Your time from CP5 Port d’Envalira to CP6 Pico del Veleta was 17 hours slower as the so far fastest time on this section.
    The time that you made good to the other riders, happened in the section where your friend and photographer was following the route. Before Germany not as agreed and from Czech on against my instructions.


velmi tvrda kritika (z toho linku vyse)
 judovana
 Re: tvrda slova08:33:37 19.07.2022
To porovnavani casu je podle me hodne hooodne zavadejici.
Organizator jaksi zapomnel vzit v potaz, ze se Danda vysekal, resil osetreni v nemocnici, resil opravu kola a sam pak rikal, ze je po zavodeni a jde to hlavne dojet v mode bezpeci predevsim. Takze to, ze mel v druhe casti jaksi pomalejsi casy je naprosto ocekavatelne.

Problem holt je to, ze jim dal moznost se na nem povozit a oni ji vyuzili at uz je jejich motivace jakakoliv.
 Ladinek

 porušení pravidel?12:41:22 19.07.2022
Ze zdůvodnění pořadatele také vyplývá, že byl Daniel ještě před startem upozorněn na to, že ani doprovázející fotograf není povolen. Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, kámoš jedoucí po stejné trase dokáže zvyšovat motivaci, hecovat nebo i předávat info o poloze a stavu ostatních závodníků. Nemusí, ale může - těžko se prokazuje opak i kdyby nic z toho nedělal. Podmínka, že fotograf jet může ale musí férově fotit všechny mi přijde OK a z toho vyplývající námitka, že když toto nedělal (opět jen podle organizátora), porušoval pravidla. Z vyjádření organizátora to zkrátka nebylo dle pravidel a byl na to x-krát upozorněn. Docela by mě zajímalo vyjádření Daniela. Nemáte někdo link?

...
Citace z textu organizátora:
For me it’s very important, that all our events are fair play and everyone respects the rules.
About 5 hours before the start i learnt, that you have a privat photographer with you. In general, this is not acceptable and against the rules of self supported. Anyway to make the best out of this situation so short before the start, we agreed with you and your photographer, that he can follow the race if he documents the race and not one certain rider. When the race was going on, I had to realize, that your photographer is not following our agreement. I then forbid you, that your photographer or anyone else is allowed to follow you from Czech on.

Sadly i found your photographer on the route between Reichenau and Bonaduz waiting for you.
...

Bez toho aniž bychom tam byli se dá těžko soudit. Takhle to zní, že kdyby tam zkrátka nebyl ten fotograf, pak by nemohli říct ani popel... Je to každopádně neskutečný výkon Daniela a velká škoda, že to takhle skončilo :-(
 michal
 Re: porušení pravidel?13:04:22 19.07.2022
už jsem našel na sport.cz: https://tinyurl.com/3uhe8fmn

No pokud je vše z vyjádření Daniela pravda, pak je Andy fakt křivák křiváckej... smutný, achjo!
 misakcz

 Foto dne:

Fitz Roy
 Databáze cest:
Všechny cesty (189196)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
La Podadera 7a+ Pinares De San Antón
Překvapivá 4 Vernířovice
Käfersteig 6+ Steinwald
Krnovská 5 Vernířovice
Vernířovická Paráda 5 Vernířovice
Nově komentované:
Midnight Express L2 7b+ Datca
Live Like Jay 7b Datca
Busca Show 8b Datca
Hariquita 8B Siurana
Hariquita 8B Siurana

 Nově v diskusi:
Re: prostý bojovník na horské chatě | Re: týchto nechať vyhladovať | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: čím starší, tím větší sleva na chatě | Re: Slevy chaty v Tatrách | Re: Slevy chaty v Tatrách | čím starší, tím větší sleva na chatě |

 Nové komentáře:
Re: samozřejmě že zakládá | Vypadlý kruh a smrt horolezce. | Re: samozřejmě že zakládá | Klasika | 3vtom | matroš | Re: samozřejmě že zakládá | Re: samozřejmě že zakládá | Re: Trestní odpovědnost | Re: Trestní odpovědnost |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (67)
Vzniká film mapující život horolezce Jana „Gusty“ Havla (10)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (8)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (8)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Zemřel nestor chrudimských horolezců Vladimír Ťéša Těšitel (5)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (3)
SO/LO/VE – Lumír Fajkoš, Gekón 11- (8c) LRS (1)

 Nově v inzerci:
koupim mačky | prodám péřovou pánskou bundu Sir Joseph | ZIMNÍ BOTY SOREL CARIBOU | sněžnice TSL 302 freeze | prodam GoreTex Paclite kalhoty | Nový nepoužitý skialp set | Kalhoty Kitchatna | Salewa Crow | Dámské trekové boty ASOLO | Boty La Sportiva |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 2948 
 Někdy ano 
 3362 
 Ne nepoužívám 
 3131 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.