LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Když se držíš, nemůžeš spadnout!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3. 12031
Bouldry:
1.Volf 11550
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Sejbal 8423
2.Černý 8001
3.Groš 7768

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5834 lezců
1192273 cest
Nové přelezy:
La Ley Sec 7b
El Recol L 7c
Prirorato 8a
Mira Y Apr 7b
What The M 7c+
Kykkelikok 7b+
Kykkeli 7b
Hans 7b
Psycho Kil 9
Jarda Jágr 7C+/8A

Stěny
V 16 - Plzeň
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Název cesty:

Líbánky

Klasifikace:IXa
Typ cesty:skalní
Sektor:Eliška
Oblast:Adršpach
Poloha:Broumovsko
Délka:0 m
Jištění:8 kruhů
Autor:Lubomír Beneš a František Čepelka, 13.6.1982
Popis:
Od levé úd. hrany stěnou dopr. do šikmé římsy a k 1.K. Stěnou vzhůru a vlevo (2.K), na hranu, po ní do traverzu cesty Zásnuby. Vpr. pod převislé žebro (3.K), jím na konec (4.K), vpravo do spáry a tou na konec k 5.K. Žlabem a komínem k zářezu Staré cesty.
Poznámka:
AF VIIIc, RP IXa. Pokačování starou cestou podél hrany, celkem 3K (u prvních dvou se pův. stavělo, čistě VIIIb), na vrchol. Také od 5. kruhu se do žlabu staví (VIIIc), nebo čistě asi 1m nad K a do žlabu natraverzovat (IXa).
Zapsal:20.11.2001 08:09:04

 
* * * * * * * 
Hodnocení / Počet:   7 / 2

  
(hezčí cesta - více bodů)

 Průvodce
   - Adršpach - Himálaj


 Všechny cesty
 Nová cesta

Komentáře

Na cestu se díváte přímo z pěšiny, oblez 1.kruhu bude asi dnes o hodně těžší než v době, kdy jsem ji lezl (1987), protože škrabky budou asi olámaný. Jinak moc pěkný.
Zapsal: bugaboo, 00.00.0000 00:00:00

Od levé údolní hrany stěnou doprava do šikmé římsy a k 1.K. Stěnou vzhůru a vlevo (2.K), na hranu a po ní do traverzu cesty Zásnuby. Tou na vrchol: vpravo pod převislé žebro (3.K), jím na konec (4.K), vpravo do spáry a tou na konec k 5.K. Tady buď postavit vlevo do žlabu (VIIIc), nebo čistě asi 1m nad K do žlabu natraverzovat (IXa). Žlabem, výše komínem k zářezu Staré cesty a tou (podél hrany, celkem 3K, u prvních dvou se pův. stavělo, čistě VIIIb) na vrchol. Nepříjemný krok pod 1.K. 1.K se dá zaměnit s jedním ze 2 kruhů projektu, který začíná trošku níž a pak jde zřejmě k 1.K Líbánek jako ke svému 3.K.
Zapsal: P., 20.08.2007 16:09:47


 Přidání komentáře 
Jméno
Email
Komentář

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

 

Přelezy

tomasek91IXaAF23.04.2009

 Přidání cesty do deníčku

Reklama:
 Foto dne:
Turkisch Standart
Pathfinder L1, 7-
 Databáze cest:
Všechny cesty (188318)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Test123 5 +++
El Recol Lector 7c Margalef
What The Mic-Mac 7c+ Datca
Viatge Al Teu Cervell 6b+ Pinell De Brai
Pescaito Frito 6a+ Pinell De Brai
Nově komentované:
Lenga 6a+ Kyparissi
Splněná Pětiletka 9+ Žleby
Kdo Je Na Světě Nejkrásnější 9+/10- Srbsko
Confetto ... 6c+/7a Massone
Flákanec 7B Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne | Re: BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | BOULDER ZÁVODY FLASH OPEN | Re: Rozloučení | Re: metoda - nezkušený jistič lehčí o 50 kg |

 Nové komentáře:
Re: Hlava | Re: Hlava | Re: Hlava | Hlava | Re: Co konkretne | Re: Co konkretne | Re: Co konkretne | Gratulace | Gratulace | Co konkretne |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (47)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (30)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (11)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
60metrová spára na mostě v Berlíně na flash (4)
ČHS: Slevy na chatách v Tatrách platí dle délky členství v ČHS (2)

 Nově v inzerci:
Scarpa Maestrale 2.0 | lezečky | Prodám vklíněnce | Cepíny, šrouby | Lezečky Evolv Zenist Pro LV vel. 44 | SNOWBOARDOVÉ BOTY | SKIALPOVÝ SET | Péřový spacák Sir Joseph Looping 900 | kotníkové la sportiva TC pro | prosinec El Chorro |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 600 
 Někdy ano 
 569 
 Ne nepoužívám 
 608 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.