LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Žula nevaruje.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
Zimní olympiáda (06.02)
Brno Boulder Cup 2026 (07.02)
SP ledy USA (20.02)

Žebříček
Cesty:
1.Šindel 12953
2.Votoček 12900
3.Stribrny 11950
Bouldry:
1.Volf 11553
2.Ondra 11434
3.Trojan 11200
Hory:
1.Černý 8432
2.Sejbal 8423
3.Groš 7240

Výsledky
ČP v bouldru Praha (24.01)
SP ledy Saas-Fee SUI (22.01)
MČR v ledezení na rychlost (13.01)

Deníčky
5847 lezců
1197186 cest
Nové přelezy:
La Marcian 7c
Prymula 7C
La Bonne C 7b+
Niapas Dea 8a+
La Bella P 8b
Torito L1+ 7b
La Marcian 7b
Aromas De 7b+
Lloricas 7c
El Remanso 7c+

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Rock 'n' Wall - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
LANEX eshop - Bolatice
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost a rychlost

Eliška Adamovská 2. v obtížnosti

Na Mistrovství Evropy mládeže v lezení na obtížnost a rychlost v ruské Voroněži byla o víkendu z našich nejlepší Eliška Adamovská, která skončila v obtížnosti na 2. místě ve své kategorii juniorek.

Markéta Janošová byla pak 2. v kombinaci v kategorii B.

Přehled umístění všech našich reprezentantů:




obtížnost

chlapci A
5 VOPAT Jan
17 MUSIL Albert
22 CINK Jáchym
24 SLEZÁK Ondřej

dívky A
5 SMETANOVÁ Michaela
16 BULENOVÁ Eliška
17 KRÁLÍKOVÁ Nikola
19 ŠIRŮČKOVÁ Tereza

chlapci B
18 ADAMOVSKÝ Adam

dívky B
5 JANOŠOVÁ Markéta
15  GENDOVÁ Karolina
21 ŠIKULOVÁ Hana
35 DUŠÁNKOVÁ Martina

junioři
9 POTŮČEK Šimon
10 POTŮČEK Štěpán

juniorky
2 ADAMOVSKÁ Eliška
15 NOVOTNÁ Eliška

Rychlost
Chlapci A
17 BABAČA Čeněk

dívky B
13 JANOŠOVÁ Markéta

juniorky
11 KŘÍŽOVÁ Hana

kombinace
dívky B
2 JANOŠOVÁ Markéta

Celkové výsledky viz:

EUROPEAN YOUTH CHAMPIONSHIPS (L,S) - VORONEZH (RUS) 2019

Fotky poslala Helena Lipenská, která náš tým doprovázela (autor fotek Anna Michalková):

8


1


2


4


6


7


5


3


10



sth   [úpravy] 07:39 21.10.2019Tisk 

Reklama:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 blahopřani12:10:38 21.10.2019
Velké blahopřáni Elišce a Markétě za výkony na závodech.
K.Návrat
K.Návratodpovědět 

 Jo jo...12:26:25 21.10.2019
Obvykle spíše repre kritizuji, ale zde se připojuji s gratulací. Dobrý výkon.
odpovědět 
 Re: Jo jo...14:33:49 21.10.2019
Připojuji se ke gratulaci.

S tou kritikou. Já nevím jak si to představujou kritici. Jako že si ta mládež nesplnila nějakou povinnost když nejsou na bednách? Jako že jim snad stát platí tréninky, lezečky, stěny, zajišťuje po všech stránkách ideální podmínky na světové úrovni atd. a oni na to navzdory tomu všemu kašlou a proto nepodávaj výkony na nejvyšší světové úrovni?
Jako co chcete lidi kritizovat? Snad to, že někoho baví lezení, trénuje z vlastní vůle a prostředků, pak se díky tomu dostane do repre, protože je prostě lepší než ostatní?
Co si vlastně myslí nějakej tupec od počítače, který by si přál, aby někdo z nich byl alespoň na bedně namísto třeba 25. místa? Zaplatil jsi jim snad ty osobně špičkového trenéra a zajistil nejlepší podmínky ke tréninku a teď od nich čekáš, že se ti to vrátí ve výsledcích?
Kritici proberte se do reality o čem je v současné době u nás závodní lezení. Jaké podmínky, jakou podporu a jaké výhledy do budoucna tady mladí závodníci mají.
realistaodpovědět 
  Re: Jo jo...17:16:27 21.10.2019
No comment. Sem to nepatří.
odpovědět 
   Re: Jo jo...17:53:33 21.10.2019
Já bych to tady taky nejraději neviděl, ale skoro pod každým takovým článkem se objeví nějaký kritik, nebo si alespoň trochu "obvykle" rýpne jako ten nahoře.
To co jsem napsal není nic negativního proti úspěchům mládežnické repre. Naopak se jich zastávám a ukazuji na to, že si zaslouží podporu a uznání i bez toho, jestli jsou zrovna někde na bedně.
Znovu gratuluji VŠEM a fandím do budoucna...
realistaodpovědět 
    Re: Jo jo...18:58:10 21.10.2019
Tak když kritizuji, je to špatně. Když pochválím, tak také? Příspěvek výše jsme psal já, No comment také. Sem fakt patří jen gratulace, rád ti odpovím, ale ne zde.
odpovědět 
     Re: Jo jo...21:21:03 21.10.2019
Takže to jsi ty, co sem napíše "obvykle spíše repre kritizuji" a pak mně ještě bude peskovat, co sem patří a co nepatří? Tak si příště tyhle poznámky odpusť a bude klid. Drž se svých slov "No comment".
realistaodpovědět 
      Re: Jo jo...21:40:43 21.10.2019
Celý ten druhý odstavec jsi měl nesmyslný a mimo.
odpovědět 
       Re: Jo jo...21:54:20 21.10.2019
Mimo jsi ty. A to co píšeš sem nepatří. No commente.
odpovědět 
        Re: Jo jo...23:07:34 21.10.2019
No comment
odpovědět 
         Re: Jo jo...06:57:24 22.10.2019
Za par let ti to už neprojde a skončíš zostuzen, sám, bez přátel, rodiny. Takhle to narušovat. Takový paragráfek šíření nenávisti v nevyrcenem stadiu pokusu. To by šlo.
odpovědět 
  Re: Jo jo...15:16:35 22.10.2019
Stejně jako ty má ten tupec pocit, že výsledky mládežnické reprezentace jsou nepřiměřeně špatné v mezinárodím měřítku. Já bych si ale v první řadě právě tímto předpokladem nebyl jistý.

Dále - yy myslíš, že stát mládeži jinde platí tréninky, lezečky, stěny, zajišťuje po všech stránkách ideální podmínky na světové úrovni atd.? Jsi si jistý, že soupeři, kteří některé naše mládežnické reprezentanty porážejí, je porážejí právě kvůli lepším podmínkám, podpoře a výhledům do budoucna? Jsi si vůbec jistý, že ti soupeři vůbec lepší podmínky, podporu a výhledy do budoucna mají?

P.S. v jistém smyslu se ten tupec může cítit oprávněn do toho kecat, neboť si ten tupec myslí, že na tu mládež prostřednictvím ČHS přispívá. Jestli je ta myšlenka správná, nebo ne, to nevím.
odpovědět 

 Blahopřání13:16:45 21.10.2019
velké Elišce a Markétě, jen o něco málo menší Míše a Honzovi.
odpovědět 

 dost dobrý19:17:12 21.10.2019
hoooodně dobré výkony od všech. Spousta umístění v Top 20, to je fakt skvělé! Gratuluju všem!
Bnodpovědět 
 Re: dost dobrý12:48:54 22.10.2019
Hodně dobré od všech? Někdo byl lepší, někdo horší, je nesmysl a taky nefér házet všechny do jednoho pytle. 21. nebo 35. místo není to samé co 2. nebo 5. místo. A taky bych úplně netvrdil, že všechno do 20. je hodně dobré, zvlášť když je to 15. ze 17, neno 17. ze 26.
odpovědět 

 Foto dne:
www.climb4fun.cz
La dura dura, 9b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (189245)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Fock In Hell 7b Datca
Boulder B 6B+ Arzachena
Boulder A 6B Arzachena
Boulder A 6B Arzachena
Boulder A 6C Arzachena
Nově komentované:
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Morgenspaziergang 5b Paklenica
Eisiges Klassenzimmer 4 Amertal
Eiland 7b+ Chulilla
Mandibula Batiente 7c+ Siurana

 Nově v diskusi:
Re: Lyže na lezení | Re: Lyže na lezení | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Doubek | Re: Lyže na lezení |

 Nové komentáře:
Re: DVD | Re: Bezpecnost | Re: Bezpecnost | Bezpecnost | Re: Pěkná podívaná | Re: Pěkná podívaná | Re: Za peníze cokoliv | Re: lige on the edge | Re: Pěkná podívaná | Re: lige on the edge |

 Kde to vře:
ČHS upozorňuje na potenciálně nebezpečné kruhy (181)
Po pádu laviny v rakouských Alpách zahynuli 3 čeští skialpinisté (42)
Alex Honnold vylezl nejištěným solem namrakodrap Taipei 101 (24)
Český pohár 2026 v boulderingu 1. kolo (16)
Patagonie: první BASE jump z Fitz Roy (10)
ČHS upozorňuje na podmínky pro skialpy a ledolezení v Krkonoších (7)
SP v ledolezení Jižní Korea: (5)
Američan Sean Bailey oznámil přelez nové cesty v USA za 9c (4)
Vojta Trojan si zapsal své druhé 9a+: Furia De Jabali v Siuraně (4)
Adam Ondra připustil, že jeho Change v Norsku nemusí být 1. 9b+ (2)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Scarpa Mont Blanc 47 | expediční péřovka | Rukavice Black Diamond Torque, vel. L | Kalhoty Salewa JONA SW, softhellové, pánské, vel. XL - NOVÉ! | Kalhoty Dynafit TLT GORE-TEX Overpants Men, vel. XL - NOVÉ! | Prodám skialp lyžáky Salomon | La Sportiva Top Nepal 47 | Cepiny BD fuel | Boty |

 Anketa:
Sledovali jste dnes Honnolda v Taipei?
 Ano, živě! 
 56 
 Ne, z výšek se mi točí hlava. 
 68 
 Ne, uniklo mi to. 
 57 
 Sleduji jen Adama. 
 61 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.