LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
Olympijská kvalifikace Budapešť (20.06)
SP v paralezení Innsbruck (24.06)
SP Innsbruck (26.06)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12268
Bouldry:
1.Stráník 11106
2.Volf 11103
3.Konečný 11000
Hory:
1.Groš 8164
2.Rojko 6917
3.Černý 6808

Výsledky
MČR obtížnost (01.06)
ČP obtížnost Praha (18.05)
Olympijská kvalifikace Šanghaj (16.05)

Deníčky
5585 lezců
1110395 cest
Nové přelezy:
Lullaby (a 7C
Weltmeiste 9-
Ringe Der 8+/9-
Res Public Xb
To Tu Už B XIa
Eisenvater 9/9+
Nuda V Jab 9+/10-
S Hlavou V 8A+
Nuda V Jab 9
Reinkarnac Xc

Stěny
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Skialpem to začalo! - seriál na ČT Sport

Díl druhý – výstup na Col Bechei de Sora

Milí „Lezci“, máte-li chuť, nabízím další čtení o zákulisí natáčení seriálu Skialpem to začalo. Pro druhý díl jsme vybrali překrásné Jižní Tyrolsko.

Ano, přiznávám, mám pro tohle místo slabost! Asi proto, že jsem ho část na vlastní nohy, lyže či kola svého kola měla tu čest (a to nepřeháním) poznat…. Ortler je krásný jak normálkou, tak Hintergratem, ferrata Tabaretta je jedna z těch, na které se nezapomíná. A pokud jde o to kolo – za projetí stojí trasy v národním parku Fanes – Sennes – Prags, například ta z Berggasthaus Pederü přes Fannes Hütte na Limojoch a dál skoro do Cortiny a údolím Val Salata zase přes kopec zpátky k Pederü. Pravda, to na chvíli opustíte Jižní Tyrolsko, ale zase se na jeho území z provincie Vento rychle vrátíte.

nakládáme před Pederü


tak s tímhle na kopec - to byli mistři


A právě výstup z Pederü na Faneshütte do sedla Limo na 2794 m vysoký Col Bechei de Sora nám naplánoval horský vůdce Libor „Kožich“ Kožíšek pro druhý díl seriálu. To mě potěšilo o to víc, že tuhle trasu, tedy jen po ten Limojoch, jsem na kole už jela (a tlačila) dvakrát… :-)

dočasné modro nebe na Fanes


Už dopředu bylo jasné, že počasí nebude zrovna ideální. A to se Jižní Tyrolsko právem řadí k místům, kde musíte mít extra pacholíka, aby nebylo hezky. Ale budiž, někdy ten sníh i tady napadnout musí… Techniku nám z Pederü na Fanes vyvezli. Ostatně to je tam zcela běžná praxe - kdo se ubytuje na Fanes, rádi ho i jeho věci na chatu vyvezou. Dole bylo sněhu poskromnu a nahoře podle hlášení z meteostanic to nemělo být o moc lepší. Realita tomu odpovídala. A i počasí se zarytě drželo předpovědi. Škoda! Přesto jsme pokus dali….

Helclik


Alena


v sedle Limo to ještě vypadalo nadějně


Ráno zavčasu na scénu! My „herci“ jen s klasickým asi 8 kg vážícím batůžkem, kameramani obtěžkáni 20 až 25 kg dalšího nákladu. Byli tři – jeden s kamerou na celky, druhý s kamerou na detaily a třetí se sadou několika GoPro kamer a nejrůznějšími vychytávkami, jak je upevnit v zásadě kamkoli. To byste se divili, co všechno je možné…. :-) Při kratičkém výstupu z Fanes na Limojoch se ještě slunce snažilo… V sedle se zatáhlo úplně a při výstupu strmějším svahem na Col Bechei už bylo jasné, že to nedopadne. Stejně jsme chtěli probrat metodiku otoček – takže proč ne právě tady! Vzápětí ale došlo i na tu nechtěnou otočku počasovou – začalo sněžit a základna mraků se dostala až do našich asi 2400 m n. m. I takové jsou hory – to netřeba, vám zkušeným „Lezcům“, říkat. Pro seriál určený široké veřejnosti ideální metodický moment, který se nedal nevyužít. Stejně by na záběrech našich kameramanů nebylo vůbec nic vidět… I tak jsou obrázky šedivé…. A nebýt skal v bezprostřední blízkosti, byl by tenhle díl spíš do učebnice meteorologie a kapitolu „whiteout“. Přitom právě Jižní Tyrolsko patří k nejslunečnějším oblastem Alp. Čert vem, že se to píše v bedekrech, ale stejně praví i klimatologické tabulky.

vrtochy počasí


někdy ten sníh napadnout musí, ale proč zrovna teď


Cestu dolů jsme si až po Fanes užili báječně, pár boulí těsně nad chatou prověřilo kvalitu našich oblouků a následná siesta na terase s originálním „slunečním setem“, který nosí s sebou na skialp jen kolega Helclik, byla zasloužená. Zvlášť pro kameramany… Pro ně to byla extra náročná dřina…. A dost se divím, že nám tak, jak to občas dělávají nosiči třeba v Pákistánu, nestávkovali za navýšení honoráře. Po pás se brodili těžkým sněhem, potápěli kamery do potoka,…. To všechno jen proto, aby se bylo na co koukat.

příprava techniky


roztrhli peřinu


Mimochodem, jestli nevíte, co je to „sluneční set“ – mrkněte na telku v sobotu 21. 11. kolem oběda. Přesný čas najdete v programu, tuším, že to půjde ve 12:45. A vydržte až do závěrečných titulků, ty jsou vševypovídající…. :-)

Trailer:


Sama jsem zvědavá, který z předchozích odstavců vzbudí bouřlivou diskusi… A jen pro škarohlídy z těch minulých – do Krkonoš přiletěl vrtulník na řádné cvičení HS, jezdili a chodili jsme jen po KRNAPem povolených trasách – ze Sněžky vede povolený freeride pod lanovkou jedině do Pece… Bez lyží a dalšího vybavení těžko skialp ukázat a na sobě jsme něco mít museli, jinak by se náš seriál nepatřil do kategorie sportovní, ale….  :-) A do rozpočtu nepřišla ani koruna z veřejných či veřejnoprávních financí! Inu, v každém oboru lidské činnosti se najde nějaký příslušník země (psaný ovšem s velkým počátečním písmenem), kde mají sice výbornou kávu a med, ale hospodářství se stejným adjektivem se spořádaností a poctivostí rozhodně nehonosí…. :-)

Alena Zárybnická   [úpravy] 07:23 19.11.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Lezci11:25:38 19.11.2015
Proc "Lezci" - s velkym a v uvozovkach?
Honzaodpovědět 
 Re: Lezci11:39:10 19.11.2015
Bych tak řekl jako odkaz na čtenáře tohoto serveru, jehož název je Lezec, s velkým "L"... :)
mjodpovědět 

 Pochvala11:35:01 19.11.2015
Seriál mi přijde zatím úplně super! Díky za něj. Doma nemáme TV, normálně nám nechybí, ale být takovýchto pořadů více, pořídíme si ji. :)
Takhle aspoň ze záznamu na iTV.
Hruskaodpovědět 
 Re: Pochvala12:19:00 19.11.2015
televize? ta "babiččina krabička"? no to si kup. to je skoro lepší než rozhlas po drátě.
Lukas B.odpovědět 

 Veřejnoprávní a vztahová rovnice13:49:37 19.11.2015
Není náhodou skrytá reklama v České televizi zakázaná, neplatí tam náhodou kodex chování a vystupování na obrazovce, neměl by být ohlášený product placement aspoň v titulcích, neměly by jít osobní vztahy mimo zpravodajství (když to není reklamní pořad a je tedy v jiné kolonce)?

Hudy + ČAHV X Norská móda + Bouda pod Sněžkou + rosnička = objektivní veřejnoprávní televize
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice15:30:05 19.11.2015
Docela by mne zajímalo, zda by ty tvoje komentáře byly takto negativní i v případě, kdy by autoři ty články nepublikovali na Lezci, ale na tvém HorDoly. Mě to už začíná připadat jako čirá závist, že je to tady a ne u tebe.
odpovědět 
  Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:32:28 19.11.2015
Kdo se to vyjadřuje, aniž by měl ánung, k čemu slouží jeho daně na Kavčích horách? Rád si s Tebou o tomto tématu podebatuji, jenom bych rád věděl, s kým to bude.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:10:54 19.11.2015
Ale to přeci není podstatné a o tom já vůbec nemluvím. Já jsem psal o tom, zda by takováto kritika od tebe byla i v případě, že by to nebylo na Lezci, ale na tvých HorDoly. To je přeci něco úplně jiného. Nebo bys to odmítl zveřejnit? Nebo bys to zveřejnil a zkritizoval úplně stejně? :-) Financování je podružné, šlo mi jen o tvé štvavé a kritizující příspěvky, nic víc.
odpovědět 
    Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice14:33:22 20.11.2015
Štvavé a kritizující. Bingo! Nezapomínáš. Štvavá propaganda USA spolu s EU. Vrazi z volstrýtu, jejich špinavé dolary a váleční štváči.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice16:00:46 20.11.2015
nezapomen na agenty komunisticke rozvedky. :)
odpovědět 
      Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice16:11:10 20.11.2015
Nezapomínám. Byly to právě jejich termíny. Zvláště všechno štvavé - třeba štvavé články, štvavé časopisy, štvavé vysílačky, štvavá shromáždění Landsmanšaftu, štvavé ambasády, štvavý Wall Street, štvavá prohlášení...
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:16:08 20.11.2015
Jakou má tohle souvislost? To protože se termín "štvavý" objevilo před dvaceti lety v nějaké negativní souvisloti s politikou, tak se to teď v jiných spojeních nesmí používat? Nebo to slovo ztrácí na významu? Pro jistotu jsem si "štvavý" našel ve slovníku. A píší tam štvavý = útočný, podněcující. A jako podobné výrazy uvádějí slova hašteřivý a žvanivý. Podle mne některé tvé příspěvky definici pojmu "štvavé" splňují.

Ale jinak máš zajímavé asociace, to zase jo.
odpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:24:01 20.11.2015
Piš jak umíš. Já jenom, že termín "štvavé a kritizující příspěvky" evokuje minulou dobu, kterou nám sem zase Rusové pomocí jakéhosi vazala MZ zase vracejí.

Pokud Tě něčím štvu a kritizuji, napiš mi to rovnou a podepiš se. Nebude to pak ono komunisticko-nacistické odosobnění výboru lidové kontroly a uličního výboru.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:47:09 20.11.2015
Jak je vidět, tu dobu to evokuje jen tobě. Nech se vyšetřit, tam zmínka o zajímavých asociacích tam nebyla jen tak. Myslel jsem, že ti to docvakne.
odpovědět 
          Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:24:38 20.11.2015
Mně to komunistickou propagandu dost přímo evokuje taky. To slovo bylo tehdy hodně frekventované právě souvislosti se vším nepřátelským, ať už to byl nepřítel na Západě, anebo uvnitř. Asi už jsem holt taky starý, a téhle konotace se asi už zbavit nedokážu.
Podpovědět 
           Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice20:06:11 20.11.2015
Jak bys tedy nazval články, které mají za úkol vyzdvihnout jen samá negativa, vyvolat nepřátelství, dehonestovat a vyvolat ve čtenářích odmítavé postoje, zejména pokud se tyto články objevují vůči druhé straně pravidelně?
odpovědět 
            Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice21:46:07 20.11.2015
Vůči jaké druhé straně? Jaké články a jak pravidelně?
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice22:35:04 20.11.2015
V tomto případě série tvých příspěvků (omlouvám se, napsal jsem články, mělo být přesněji příspěvky). V tomto případě pořadu o skialpech konkrétně většina toho, co jsi napsal. Pořad má i pozitiva, ale podle mne jsi účelově vybíral a přeháněl právě ta negativa. Konkrétně se rozepisovat nebudu, co si to tobě lidé myslí a jak na ně tvé přéspěvky působí, tu máš rozepsáno celkem dostatečně.
odpovědět 
              Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice23:13:15 20.11.2015
* Aha, takže myslíš tady ty moje dvě kraťoučké poznámky, ze kterých se odvíjí zdejší diskuse. Už si rozumíme. Tak to vezmu po pořádku:

Jak bys tedy nazval články, které mají za úkol vyzdvihnout jen samá negativa

* Pozitiva si tady propagují autoři pořadu a jedna z hlavních protagonistek sami. Já jsem jenom upozornil na to, co oni záměrně neřekli a nenapsali.

vyvolat nepřátelství

* Pokud fakta vyvolají u někoho nepřátelství, tak za to opravdu nemohu.

dehonestovat

* Cože, já někoho urážím a pomlouvám? Kde něco takového v mých diskusních příspěvcích vidíš? Naopak zůstávám korektní, na rozdíl od Aleny Zárybnické v článku a několika anonymních diskutérů zde v diskusi.

a vyvolat ve čtenářích odmítavé postoje

* Žádný záměr v tom není. Pokud hodnotíš to, jak, za čí peníze a proč vzniknul tento miniseriál, kladně, tak budeš vstřícný. Pokud záporně, tak vstřícný nebudeš. To já nedokážu ovlivnit.

, zejména pokud se tyto články objevují vůči druhé straně pravidelně?

* Co to je pravidelně? Jako že každý týden napíšu nějakou šlehu proti Kavčím horám, nebo co?
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:54:47 21.11.2015
Promiň, toto píšu už po přečtení první věty, takže nevím, co vlastně píšeš. V každém případě to už nehodlám číst. Své jsem napsal, tím to končí. Nepochybuji, že zvládneš ve svůj prospěch vysvětlit, omluvit a překroutit cokoli, takže na další nemám ani žaludek, ani čas. Snad jediné, co bych dodal, je, že se mi líbí ty příspěvky na konci, konkrétně se ztotožňuji s vláknem založeným v 20:14:56 20.11.2015.

Ať ti to leze a chodí.
odpovědět 
                Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice22:11:29 21.11.2015
Ano bingo,K.T.podrazdene reaguje na vse od kud byl pro jeho amaterismus vypoklonkovan,nebo neprizvan-viz.napr.reakce na vse okolo Radka Jarose,ted CT atd.,jeste ze aspon na Beatu muze rozdavat moudra o ADRENALINOVYCH sportech!
Michalodpovědět 
                 To jsou mi nápady04:06:49 22.11.2015
Vypoklonkován Radkem Jarošem :-) To jsem mu měl zavolat, helééé Radkúúú, nevzal bys mě tam na hory? K2 snad dám, maximálně se pobleju v BC...
Kuba Turekodpovědět 
                  Re: To jsou mi nápady09:07:23 22.11.2015
Tak proč p.Turku nazýváte Radka turistou, když Vy byste se pod nástupem už poblil ? Podle mě turistika vypadá malinko jinak než lozit na K2, ale asi je to věc názoru.A taky jsem si myslel, že jste už na několika osmitisícovkách byl, když toho tolik víte.....a nebo ne ??
odpovědět 
                   Re: To jsou mi nápady18:37:57 22.11.2015
1) Nebyl. 2) Lezení normálkami po fixních lanech je sice hodně náročná, ale pořád vysokohorská turistika. Dřív tomu tak samozřejmě nebývalo, ale dnes už ano.
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: To jsou mi nápady23:00:58 22.11.2015
Samozrejme ale vis, ze na hodne osem vylezl bez pouziti fixnich lan?
odpovědět 
                     Re: To jsou mi nápady23:52:28 22.11.2015
Ano. Nejméně jednou to byl dokonce výstup roku.
Kuba Turekodpovědět 
                      Re: To jsou mi nápady23:49:45 23.11.2015
Takze bod 2 byl jen zbytecne kydani uz hnoje?
odpovědět 
                       Re: To jsou mi nápady23:50:27 23.11.2015
bez "uz" :)
odpovědět 
            Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice23:04:55 20.11.2015
Já neříkám že se to slovo nemůže používat tam, kam svým základním významem patří, to určitě může a j to v pořádku. Jenom jsem řekl, že se mi taky, když ho potkám, vybavujou ty propagandistický souvislosti.
P.odpovědět 
      Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice11:18:07 26.11.2015
touché :-)
odpovědět 
     Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:18:28 20.11.2015
Hel myslim ze to sem nepatri, ale vzhledem k tonu tveho posledniho prispevku mimo jine zcela off topic, jak to bylo s tvym jednim podpisem pred rokem 89?
Ono by totiz slo byt ohledne jistych veci a bez znalosti souvislosti stejne striktni, jako jsi dnes ty. Mozna trochu otevrenejsiho a sirsiho pohledu by neskodilo.
Jinak podotykam, ze vic se k tomu vyjadrovat nehodlam a nebudu.
radek
zobanodpovědět 
      Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:29:30 20.11.2015
Zobane, tohle bych od Tebe nečekal. Ptáš se, i když víš a četl jsi o tom podrobnosti. Prostě je to jenom taková Tvoje řečnická podpásová figura, že jo? Kopie mého podpisu je samozřejmě zde na stále stejném místě: http://sux.cz/101e
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:52:57 20.11.2015
Děkuji za tvou odpoved.
Je jasna, srozumitelna a kazdy si muze udelat obrazek sam, ale je to jen a pouze o tobe, nikoli o jinych lidech.
Nekdo te za to muze odsoudit, nekdo se muze snazit pochopit. Za mne osobne, nesoudim. Dobu jsem zazil okrajove a i to mi stacilo.
Mozna zkus na nektere veci nahlednout trochu jinym uhlem pohledu...
Hezky den Radek
zobanodpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:26:44 20.11.2015
Na které, prosím? A jak?
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:43:25 20.11.2015
P.Turku ve Vašm článku, podotýkám ve Vašem se snažíte akorát okecat vaše selhání.Když názor na věc a nebo na člověka, tak si to snad nenapíše ten, ta sám....
mártyodpovědět 
         Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice20:21:11 20.11.2015
Turku,nikde jsem si ve tvém spisu nepřečetl nic ve stylu - "jako člověk jsem v daným moment selhal a lituji toho..".Jen to zbaběle jako zbabělec okecáváš-jsi opravu chudák!!!
Ottoodpovědět 
          Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice13:49:42 21.11.2015
Turek si to napsal na svůj web, tak jak si to vymyslel a aby to zase vypadalo, že je dokonalí.Ale pravda může být úplně jinde.Fakta jsou jasná podepsal a pak se to snaží okecat. Ale ne že by jako chlap přiznal , že byl posranej strachy kdyby nepodepsal a udelal chybu.A možná ne a kdyby nebyl převrat, tak už z KT mobl být velice významný člen Ksč a už si to plánoval.Ale zese se znaží to hodit na někoho jiného kdo za to může a celý si to sám sepsal....jakej byl vlastně chudáček a kde je pravda hmmm....toď můj názor na p.Turkovu obhajobu jak to vidím já.
martyodpovědět 
           Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:57:26 21.11.2015
Jak si agent STB stěžoval na agentku STB..
Je to jako když zloděj křičí „chyťte zloděje“. Estébák s krycím jménem Jeskyně bude napadat regionální političku s krycím jménem Lia z politické strany vedené dalším z party estébáků s krycím jménem Bureš. Abychom „nebyli jako oni“ (vzpomínáte na heslo, díky kterému zůstal proces obrody odstartovaný v roce 1989 nervaný, leč neočištěný?), buďme konkrétní. Horolezec a publicista Jakub Turek registrovaný u III. správy StB Plzeň se naváží do Radmily Kleslové, která měla být vyškolena pro práci agenta v zahraničí.


Kontrolní otázka na soudruha Turka
P. S. Jaký je rozdíl mezi agentem určeným k bonzování vlastních lidí, kteří chtějí opustit socialistické Československo a agentkou, která měla za úkol chránit socialistické Československo?
odpovědět 
            Bohužel bláboly04:03:32 22.11.2015
Jak si agent STB stěžoval na agentku STB..
Je to jako když zloděj křičí „chyťte zloděje“. Estébák s krycím jménem Jeskyně bude napadat regionální političku s krycím jménem Lia z politické strany vedené dalším z party estébáků s krycím jménem Bureš.

* Nebyl jsem agent StB, ale VKr. Nebral jsem za to peníze a od té doby neusiluji o žádnou veřejnou funkci - volenou ani úřednickou. Jediné, co jsem mohl tehdy udělat, jsem učinil - oznámil jsme to tajně, ale co nejrychleji všem svým příbuzným a známým, po revoluci jsem se s tím netajil a hned po spuštění HD jsem to napsal našim čtenářům.

Abychom „nebyli jako oni“ (vzpomínáte na heslo, díky kterému zůstal proces obrody odstartovaný v roce 1989 nervaný, leč neočištěný?), buďme konkrétní. Horolezec a publicista Jakub Turek registrovaný u III. správy StB Plzeň se naváží do Radmily Kleslové, která měla být vyškolena pro práci agenta v zahraničí.

* Radmila Kleslová byla zaměstnaná Státní bezpečností, brala za to peníze, šla tam dobrovolně, verbovala a řídila jednak opravdové záškodníky a jednak nešťastníky, jako jsem byl já.

Kontrolní otázka na soudruha Turka
P. S. Jaký je rozdíl mezi agentem určeným k bonzování vlastních lidí, kteří chtějí opustit socialistické Československo a agentkou, která měla za úkol chránit socialistické Československo?

* Vojenská kontrarozvědka neměla s civilním obyvatelstvem cokoliv společného. Je to služba, kterou má každá armáda a brání tím sama sebe před rozkladem a provalem. Bohužel za komunismu byla pod silným vlivem komunistické Státní bezpečnosti a jednu dobu (kdy jsem byl na povinné vojenské službě také já), pod ní přímo spadala.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Bohužel bláboly08:08:47 22.11.2015
Jojo pěkně jste to okecal.Jedna věc je jasná podepsal jste to.V té době bylo plno lidí postaveno před rohodnutí podepsat a nebo ne.Vy jste podepsal a měl jste klid.No a kdo na to měl koule a nepodepsal, tak dopadl např. jak uvádíte ve Vašem článku na HD Ladislav Frank Nikl , ten by taky podepsal ? Promiňte to byla jen řečnická otázka.Příbuzným jste možná něco "tajně" řekl, že jste agent režimu, ale kdo Vám to má věřit, kdo má věřit, že jste nenahlásil "někoho", komu se pak hodně změnil život...a pak tady napadá lidi co něco dokázali a Vy z toho vytáhnete jen špínu(podle Vás) a v podstatě uděláte z komára velblouda(to je úkol bulváru) a ostaní Vás vůbec nezajímá. Např. ohledně kodexu(český rozhlas), teď tady napadáte "rosničku".Ta paní např. posílá chlapům zprávy o průběhu počasí, kteří jsou "zahrabaný ve sněhu" a rozhodují se jestli jít na vrchol a nebo ne a řídí se jejíma zprávami.A to vše dělá bejvalej agent STB nebo donašeč a nebo co jste byl a podepsal a snaží se moralizovat lidi.Ty ale naštěstí na něho z vysoku se...u a jemu nezbývá, než být králem diskuzí.
mártyodpovědět 
              Re: Bohužel bláboly18:59:42 22.11.2015
Nic jsem neokecával. O těchto věcech se snažím mluvit a psát věcně a upřímně. Důvodem pro mě osobně je především to, aby se podobná doba už neopakovala (což mj. znamená, aby hňupi nevolili hňupa).

V té době bylo plno lidí postaveno před rohodnutí podepsat a nebo ne.Vy jste podepsal a měl jste klid.

* Neměl jsem klid.

No a kdo na to měl koule a nepodepsal, tak dopadl např. jak uvádíte ve Vašem článku na HD Ladislav Frank Nikl , ten by taky podepsal ?

* Vyčítal jsi Frankovi, že napsal blbý nic neříkající článek. Teď se na něj odvoláváš a ještě tvrdíš, že jsem ho napsal já. Jsi v tomto ohledu vtipný.

Příbuzným jste možná něco "tajně" řekl, že jste agent režimu,

* To "tajně" příbuzným a přátelům znamenalo, že kdyby mě někdo z nich udal, šel bych sedět do vojenského kriminálu na 3 roky.

ale kdo Vám to má věřit, kdo má věřit, že jste nenahlásil "někoho", komu se pak hodně změnil život...

* Nic takového jsem nikdy neudělal. Z povahy tajných služeb je ovšem jasné, že mi to můžeš ale také nemusíš věřit. Jediné co ti mohu jako vodítko poskytnout, jsou zkopírované všechny dokumenty, které po mě zůstaly ve státních archivech. Což jsem také učinil.

a pak tady napadá lidi co něco dokázali a Vy z toho vytáhnete jen špínu(podle Vás) a v podstatě uděláte z komára velblouda(to je úkol bulváru) a ostaní Vás vůbec nezajímá.

* Cože, já napadám někoho, co něco dokázal? Já jsem jenom přičinil malou poznámku, že ve hře o jeden kraťoučký seriálek o sportu s mizivým počtem sportovců jsou i jiné zájmy a jiné peníze, než zájem daňového poplatníka.

Např. ohledně kodexu(český rozhlas), teď tady napadáte "rosničku".Ta paní např. posílá chlapům zprávy o průběhu počasí, kteří jsou "zahrabaný ve sněhu" a rozhodují se jestli jít na vrchol a nebo ne a řídí se jejíma zprávami.

* Jasně, tuhle službu si u ní zaplatili. Penězi, vlivem, nebo třeba možností placené účasti v televizním seriálu. Nic zvláštního na tom nevidím, spousta outdoorových sportovců a týmů to tak dělá. Je ovšem blbé, když se to míchá s veřejnoprávní televizí, která právě tyto zájmy vylučuje tím, že jí platíme daně.

A to vše dělá bejvalej agent STB nebo donašeč a nebo co jste byl a podepsal a snaží se moralizovat lidi.

* Ohledně morálky si to každý musí srovnat sám se sebou. A hodnotit ho musí ostatní. Jedno je ovšem jasné - kdo ten srab zavinil, byli komouši, jejich přípravka SSM, jejich děti Pionýři, jejich ozbrojená pěst Lidové milice atd... My ostatní, kteří jsme s nimi nekolaborovali dobrovolně, jsme bohužel někdy spadli do Sofiiny volby a bylo jasné, že z toho nemůžeme vyjít se ctí, i když za normální situace by nás do tohoto dilematu nikdy nikdo nepostavil.

Ty ale naštěstí na něho z vysoku se...u a jemu nezbývá, než být králem diskuzí.

* Krále diskusí ze mě děláš právě Ty. Kdyby ses k tomu nevyjadřoval, nemusím Ti vysvětlovat, o co jde, když to nevíš.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Bohužel bláboly20:52:19 22.11.2015
Soudruhu Turku, nejdříve si u Vás na webu přečtěte diskuzi na Franka a zjistíte, že jsem ani jednou nediskutoval, to jen pro upřesnění a zase další důkaz vašeho lhaní.
A jinak co jste napsal, rozebral jsou zase keci o ničem a jak vlastně vše děláte dobře.Kdybyste to dělal dobře, tak reakce na Vás jsou úplně jiné...a prosím Vás nevysvětlujte mě dobu komunismu, Vy jste podepsal a někdo kdo opravdu nechtěl tak nepodepsal a pak se to s ním vezlo hmmm.V tom je ten základní rozdíl.Chápete...
mártyodpovědět 
                Re: Bohužel bláboly22:28:44 22.11.2015
Hele Márty, nejsem Tvůj soudruh. Rozumíme si, že ano?
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Bohužel bláboly22:40:17 22.11.2015
Právě, že ne...
mártyodpovědět 
                Re: Bohužel bláboly22:39:47 22.11.2015
Možná nechápeš rozdíl mezi civilním životem a vojenským. Možná nechápeš rozdíl v uvažování jen o osobě a o mnoha dalších lidech. O tom tady ale běžela diskuse na Lezci už před několika lety, a tak si o tom přečti tam.
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Bohužel bláboly23:51:57 23.11.2015
Ja myslim, ze jediny, kdo chape vse, a naprosto spravne, je Kuba Turek. Vsichni ostatni se myli. Takze ani nema smysl se takhle hloupe ptat ostatnich, natoz pak lidi s jinym nazorem.
odpovědět 
  Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:00:30 19.11.2015
Milá Alenko, víte čemu Němci říkají "Böhmisches Dorf," a Poláci "český film" - když jsme u tureckého hospodářství? A víte, jaké profese vždy sídlily za rybníkem, aby to tolik nesmrdělo ve vesnici? No já jenom, že jste se poněkud zapletla do svých hovadin...
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:11:56 19.11.2015
Kuba Turek...to je ten,který rád čte sám sebe když píše.Prostě pojem...
OHodpovědět 
   Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice20:23:19 19.11.2015
Potrefenej Turek kejhá nejvíc...
autorodpovědět 
   Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice22:42:34 19.11.2015
Fasnicujici, jak KT dovede identifikovat osobu dle par slov. Ale ono vlastne nejde o identifickaci, ale o lacinou diskuzni praktiku, ze?

Proc sve podnety neresis s radou pro rozhlasove a televizni vyslini? Jakou diskuzi cekas na lezeckem serveru? Mas-li podlozenou pripominku, smeruj ji i s dukazy na patricna mista.
odpovědět 
    Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice00:54:54 20.11.2015
Fascinující je, jak se profesionálka z televize pouští ve svém reklamním článku do kohokoliv. Natož pak do mě - mohla snad tušit, když plácá blbosti, a ještě k tomu osobní, že reakce přijde.

Tak dobře, za rybníkem vždy pracovali a bydleli rasové, antoušci, koželuhové a mydlovarové, protože jejich řemeslo smrdělo. Vyplývá z toho něco o Aleně Zárybnické? Analogicky vyplývá snad něco z mého jména? ...jsme snad v první třídě základní školy?

Proč své podněty neřeším s velkou či malou mediální radou? Prostě protože nechci. To Ti milý anonyme musí stačit.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice10:52:44 20.11.2015
Včera jsem dokument viděl a líbil se mě.Kubo Turku,z tebe mám pocit závisti-nic víc!Zcela upřímně,mám pocit podle toho v čem chodíš ty a celá tvá rodina oblečená a vybavená,že na to prostě nemáš.Jinak bys nepsal na ten tvůj web recenze na rukavice z marketu...Takto jen hledáš způsoby jak hanit a plivat kolem sebe hněv.
Martinodpovědět 
      Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice11:00:55 20.11.2015
Na závist kvůli oblečení bych to neviděl, ale připadá mi, že Turek se snaží vybojovat pozici, kdy zkritizuje všechno a všechny, pokud do toho nezapojí jeho a jeho portál HorDoly. Platí to o ČHS, kde to vypadá, jak když s Turklem vyběhli a on se snaží škodit, tak i třeba o tomto pořadu, kde to není na HorDoly, tak o tom tak vášnivě a negativně diskutuje.

Já osobně jsem přesvědčen, že kdyby svaz Turkovi nabídl nějaký post, tak bude mlčet a svaz podporovat, stejně tak si myslím, že kdyby Turka pozvala Zárybnická k pořadu a bylo to na Turkově webu, tak že bychom tu na pořad četli samou chválu a kritikům PP by se dostalo rozsáhlých ujišťování, že je vše v soulady se zákony a v pořádku.
odpovědět 
       Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice12:26:51 20.11.2015
Kdyby byly v potoce ryby.... Pánové(?), netušil jsem, že máte takový vhled do mé osobnosti.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice12:39:36 20.11.2015
Ještě toho trochu. Bohatě nám stačí pohled na tvé příspěvky a postoje.
odpovědět 
         Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice13:41:56 20.11.2015
Mistře Turku, rád bych se Vás zeptal co Vás (mimo vašeho webu, Vaší osobnosti kde jste nejlepší ze všech a kdo o tom pochybuje, tak ho v každé diskuzi rozmete na prach"puf"....),na tomto světě uspokojuje s čím jste spokojen a kdo vlastně tady v naší zemi rozumí lezení, skialpinismu...já vím, že Vy ( o tom nepochybuji), ale je tady ještě někdo, kdo by Vás mohl nahradit, polemizovat s Vámi na Vaší úrovni...najde se někdo takový s Vaším rozhledem na všechno...já si troufám říc, že NIKDO....tímto Vám skláním poklonu k Vaší dosavadní práci v oblasti lezení a odvětví s tím spojené.A hlavně pevně doufám, že budete dál pokračovat ve vaší kvalitní novinářské práci a nenecháte se odradit, nějakýma anonymníma diskutéry, kteří Vás tady napadají a nesahají Vám ani po kotníky,které Vám chrání před chladem a mrazem ponožky z Lidlu.Opravdu to myslím Vážně a děkuji....vydržte, vydržte....
mártyodpovědět 
          Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice14:28:11 20.11.2015
Děkuji Ti milý Márty, za hřejivá slova! Budu se ale raději bavit o meritu věci a ještě k tomu s osobou, která se mi představí.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:02:34 20.11.2015
Tak to p.Turku si tady moc nepokecáte a docela mě udivuje, že pořád diskutujete s tzv.anonymákama, když Vám to tak vadí....a není to třeba u Vás závislost na diskuzi.Pořád každému dokazovat, že máte jen Vy pravdu, že Vy víte vše nejlépe, že většina lidí dělá všechno špatně, ale Vy to uděláte dobře a tak pořád dokola(nejen tady)....to jste opravdu takovej borec, jak tady všem dokazujete, znáte vše nejlépe nic jiného jsem ještě od Vás neslyšel.To asi máte v lezení, skialpinismu,.... pěkně tvrdé zářezy na pažbě v podobě těžkých přelezů jak v zimě tak v létě, tak za deště, extrémních sjezdů o osmitisíckovkách nemluvím, tam máte snad všechno bez kyslíku zdolané, to je přece podle Vás přece turistika....kde jinde byste nasbíral tak velké zkušenosti...
mártyodpovědět 
            Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:19:07 20.11.2015
Milý Marty, v čem se mýlím konkrétně v této debatě?
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:29:52 20.11.2015
Pane Turku v ničem, nikdy se nemýlíte...toto slovo nemáte ani ve vašem slovníku...jak jsem psal jste nejlepší.Borec co toho hodně zažil. A teď po dlouholetých letech strávených v horách, ve skalách, na lyžích...kde jste dosáhl velkých úspěchů a nasbíral obrovské zkušenosti. Tak se konečně s náma dělíte o vaše zkušenosti z tvrdých a velice těžkých přelezech, sjezdech...ještě, že všechno tak dobře znáte, ale chtělo by to konečně napsat co jste zažil Vy....jako čtenáři lezce jsme nedočkavý na nějaké vaše příběhy z vašeho aktivního života....ať můžeme srovnávat....
mártyodpovědět 
              Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:35:30 20.11.2015
Milý Marty, to přece čteš na jiném webu a máš tam stejné řeči, tak proč to chceš ještě tady? Pokud ale trochu pohledáš, tak tady na Lezci něco málo najdeš.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:32:35 20.11.2015
jj, trojky v Tatrách a nebo Sasku...hmmm, to jsou ale dardy :-)
odpovědět 
                Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice21:49:31 20.11.2015
To víš, neaktivní život. ...a jakou to má souvislost s reklamním šotem o skialpu?
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice22:43:18 20.11.2015
Souvislost? Souvislost je taková, že aniž bys věděl, o co se jedná a měl z toho nejaké zkušenosti a pohyboval se v oboru, ostatním akorát zase podsouváš svůj amatérský názor. Pokud je to reklamní šot, měla by to řešit rada pro tv vysílání. Ta jediná může rozhodnout, o co se vlastně jedná a zda to na ČT patří, nebo ne.

Řešit to přes radu nechceš, protože se bojíš, moc dobře víš, že by s tebou vyběhli. To je lepší hezky očerňovat a hájit svůj názor tady v nezávazné diskuzi, protože ti nic nehrozí, prohrát vlastně nemůžeš, když budeš kolem dokola mlít a mlít to svoje. Občas něco překroutíš, občas poupravíš, mít poslední slovo ti nedělá problém, protože ostatní za chvíli znechuceně přestanou reagovat. Ale na to, abys s tím šel někam, kde by rozhodce byl jasný a objektivní, na to nemáš.
odpovědět 
                  Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice23:27:25 20.11.2015
Souvislost? Souvislost je taková, že aniž bys věděl, o co se jedná a měl z toho nějaké zkušenosti a pohyboval se v oboru, ostatním akorát zase podsouváš svůj amatérský názor.

* Žádné amatérské názory nikomu nepodsouvám. Tady jsem přičinil dvě krátké faktografické poznámky, ze kterých se rozjela diskuse, takže asi ťaly do živého. Na HD jsem to u příležitosti vysílání prvního dílu rozepsal poměrně podrobně.

Pokud je to reklamní šot, měla by to řešit rada pro tv vysílání. Ta jediná může rozhodnout, o co se vlastně jedná a zda to na ČT patří, nebo ne.

* Pokud chceš situaci vyjasnit, klidně si posluž. Zajdi na radu jednu nebo druhou a požádej je o stanovisko.

Řešit to přes radu nechceš, protože se bojíš, moc dobře víš, že by s tebou vyběhli.

* Mám dost jiných věcí na starosti. Navíc ze zásady nikoho nežaluji vzhledem ke svému současnému povolání.

To je lepší hezky očerňovat a hájit svůj názor tady v nezávazné diskuzi, protože ti nic nehrozí, prohrát vlastně nemůžeš, když budeš kolem dokola mlít a mlít to svoje.

* Asi jsi nečetl soudní rozhodnutí, ani jsi je nezaslechl z médií, že ne? I na diskuse se vztahují zákony a soudy je tvrdě vymáhají. Zdánlivá anonymita Ti nepomůže, natožpak, když já vše píšu pod svým jménem.

Občas něco překroutíš, občas poupravíš, mít poslední slovo ti nedělá problém, protože ostatní za chvíli znechuceně přestanou reagovat.

* Nepřekrucuji, neupravuji. Pokud se mi to jednou za čas stane, omlouvám se a uvádím věc na pravou míru. Tady jsem se myslím ničeho takového nedopustil.

Ale na to, abys s tím šel někam, kde by rozhodce byl jasný a objektivní, na to nemáš.

* Copak jsme tady u soudu? Tohle je pluralitní diskuse. Jenom Ty to možná nechápeš.

P.S.: Těch standardních túr, o kterých se seriál zmiňuje, mám pár za sebou - to není těžké zjistit, než začneš plácat hlouposti. Taky pár o něco těžších. Taky Krkonoše znám na lyžích docela dobře. Možná kdyby ses podíval do seznamu instruktorů ČHS, tak by to taky stálo za to.
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice18:50:43 21.11.2015
Blablabla bla, bla bla, bla bla bla... Bla bla hm?
odpovědět 
               Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice20:17:17 20.11.2015
Pan Turek si chce porovnávat šulínky...ale jak se dívám,tak se dívám...nic nevidím:)
Alešákodpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice16:02:32 20.11.2015
uz od dob klisnicky ze staje CSOB.. se dobre vi kdo jsi .. :)
odpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice12:45:07 22.11.2015
No ted po precteni prispevku o vasi minulosti vhled mame a povim vam je to hnus a me uz je jasny proc tak nenavistne na vse a vsechny reagujete,budte rad ze muzete psat a diskutovat se slusnymi lidmi-skoda ze revoluce byla sametova.Slibuju ze na vas uz reagovat nebudu,s STBakama totiz nekomunikuju-nestoji mi za to!!!
Michalodpovědět 
      Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:00:32 20.11.2015
Hele, nechci se Turka zastávat ... on se s tím nějak popasuje sám.-) ... ale na rozdíl od Zárybnické mě nestojí jedenapůlkila měsíčně. Netvrdím, že si u něj počtu víc, než se (ne)pokoukám na všechny ty čt-kanály, ale prostě HD otevřu, kouknu, zavřu a jdu dál a zadara. Takže ať si na web věší třeba pumprdlíky.

Ale tahat z lidí prachy za to, že by se možná na nějaké čt-výplody mohli dívat(že o to stojí jak o díru do hlavy soudruhy poslance nezajímá), odůvodňovat to tím, že pro veřejnoprávní TV je reklama fuj fuj, a pak mít skrytou reklamou nacpaný celý pořad, to ať jde nejen Zárybnická do prdele.

I když tu má pěknou, to zase jo:-).

Já chápu, že Turek řadu lidí sere, a tak mu to dávají sežrat jak to jen jde. A nezřídka chápu proč tomu tak je. Ale na rozdíl od ČT z nás za to Turek aspoň netahá prachy.
MModpovědět 
       Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:03:49 20.11.2015
MM....ty jsi ale chytrák....tak si zruš televizi a máš to....
odpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice12:32:21 21.11.2015
Tobě jde na TV pustit jen produkce ČT? Pokud jo, tak mi ten tvůj post dává smysl.
MModpovědět 
       Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice17:07:44 20.11.2015
Jenže ČT z tebe bude tahat prachy tak jako tak. A rozdíl mezi tím, že zaplatím 1500 nebo kolik a v TV se o horolezectví a dalších sportech pokrytých ČHS, nic neobjeví, a mezi tím, že zaplatím 1500 a sem tam se objeví pořad na téma skály/skialpinismus, je značný.

Kdyby to bylo tak, že bys měl vyšší poplatek jen kvůli tomuto pořadu, ok, chápu tě. Ale ČT a rozhlas ty prachy sežerou stejně, tak buďme rádi, že je za ně alespoň něco pro nás.
odpovědět 
        Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice12:45:03 21.11.2015
A tak tohle chápu taky, ale když je přípustné narvat pořad na veřejnoprávní TV nepřímou reklamou, tak mi přijde jako kurvárna se tvářit hrozně nekomerčně, a že reklama v TV fuj fuj, a díky tomu tahat z lidí peníze za poplatek. Na komerční TV bych proti tomu ... a ostatně vůbec ničemu ... neřekl ani slovo.

Prostě na veřejnoprávní televizi je tohle pokrytectví jak vyšité. A Zárybnická by měla mít aspoň dost slušnosti na toto téma držet pusu.MModpovědět 
         Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:06:47 21.11.2015
To chápu, pravdu máš. Nechci TV omlouvat, jen bych ještě zvážil, ech, jak to vysvětlit, neznám oborové pojmy.

Asi bych viděl rozdíl mezi tím, kdy veřejnoprávní TV prodá reklamu nebo PP ve nějakém svém pořadu, nebo když ty firmy natočení toho pořadu financují nebo spolufinacují. Rozdíl v tom vidím zásadní. V prvním případě ČT za naše peníze udělá pořad a pak tam prodá reklamu, na kterou je řada lidí oprávněně naštvaná a kritika je ok. V druhém případě by to ale šlo brát také tak, že ČT potřebuje nějaký pořad, něco vysílat musí, a dotyčné firmy ho finacují nebo spolufinacují. Pokud by ČT natočila pořad o lezení nebo skialpech a pak tam prodala PP, nelíbilo by se mi to. Ale tady bych řekl, že bez spolupracujících firem by tyto pořady vůbec nevznikly. A ČT nemá jen vlastní tvorbu, ale řadu věcí kupuje. Takže by to také šlo brát tak, že tím, že ČT nebyla tak přísná při posuzování PP, umožnila vznik pro řadu lidí zajímavého pořadu. Byl bys snad raději, kdyby tam vůbec žádný PP nebyl a ČT za pořad zaplatila? Také se mohlo stát, že by tyto firmy natočily pořad pro nějakou komerční TV a kromě PP bys musel sledovat ještě reklamu na vložky, hemeroidy a alzáckého skřeta.

Jak jsem psal, nechci TV omlouvat ani hájit, jen přemýšlím, zda je na to pohlíženo ze všech hledisek a zda naopak tento způsob peníze plátců poplatků nešetří.
odpovědět 
     Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice19:35:18 20.11.2015
Turku ty jsi takový dobytek, že to snad ani není možný. Potkat tě osobně, asi se pozvracím...
NJodpovědět 
      Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice21:38:33 20.11.2015
Že se pozvracíš, je mi celkem jedno. Ale zajímalo by mě, z čeho jsi konkrétně usoudil, že jsem dobytek.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Veřejnoprávní a vztahová rovnice22:31:34 20.11.2015
Nejsem NJ, ale za sebe mohu napsat, že dlouhodobým pozorováním.
odpovědět 

 Boha jeho ....15:29:04 19.11.2015
"A do rozpočtu nepřišla ani koruna z veřejných či veřejnoprávních financí!" .... tedy, dělat si prdel z Turka, to ať si klidně Zárybnická poslouží, ale tuhle myšlenku by mohla rozvést. Ten seriál platí jako KDO?

Kromě nás, koncesionářů, kteří každý měsíc nadšeně cálujeme ČT daň z vlastnictví bedny/placky. Protože nic jiného ten zas.... koncesionářský poplatek není. 
MModpovědět 
 Re: Boha jeho ....21:54:57 19.11.2015
oku v Paříži mi to prostě už nedá! Všichni jezdíme po Evropě za lezením a opravdu chceme, aby ta Evropa vypadala tak, jak se to teď pomalu, ale jistě rýsuje? Budeme se pořád tvářit, jako že nás se to netýká?
modpovědět 
  Re: Boha jeho ....22:45:12 19.11.2015
:D. Tento diskuter v zabavnosti dalece predci Kubu Turka i Lukase B. Jed dal! :)
odpovědět 

 PP17:41:13 19.11.2015
No jedna vec je mit neco na sobe, ale PP Shocku je tak prepalenej, az je to komicky.

Jinak u lidi co (castecne) profituji z verejnych rozpoctu mne pak uz neprekvapuje, ze to sami ani tak nevnimaji. Protoze napr. ten vysilaci cas neni zadarmo, a nekdo vam ho z onoho verejneho rozpoctu venoval.
Geoodpovědět 
 Re: PP08:41:01 20.11.2015
ostatně soudím že veřejnoprávní media v současném rozsahu by měla být ne-li zrušena, tak rasantně očesána na zpravodajství, komentáře a odborná komentovaná předpověď počasí. čili televize jako radiožurnál bez písniček, v každou sudou celou půlhodinový základní zpravodajský blok, a mezi tím něco podrobně. estrády nebo sport fakt ne. maximálně tak ve smyslu bacha na D1, na brněnském okruhu se závodí.

ono to tak bohužel je prakticky v každém oboru (od politiky přes noviny, ngo milieu, zdravotnictví po policii), insider zblbne a jede v kolejích. smutnou realitou pak je, že valnou většinu prasáren nepáchají zlí šíbři, ale užiteční idioti opojení ušlechtilostí své služby dobé věci.
Lukas B.odpovědět 
  Re: PP10:42:20 20.11.2015
Ja te Lukasi v teto debate tady nepodporim. Ostatne nebyt te zbytecne zminky, tak bych si odpustil i svoji OT poznamku.

Jinak je to odvazny pocin pokusit se predstavit skialp v 60 minutach.
Geoodpovědět 

 Moje hodnocení 75%20:14:56 20.11.2015
Pěkný dokument a příspěvek paní Zárybnické je určitě mnohem více osvěžující než příspěvky Kuby Turka("bývalého" agenta STB s krycím jménem Jeskyně...).
Hanz Jedlůvkaodpovědět 
 Re: Moje hodnocení 75%01:00:23 21.11.2015
Je to hnus.

Tato sebeprezentace stebaka Turka!!!
Ten borec je úplně mimo a měl by se odstěhovat do KLDR. nebo na jinou planetu!!!
Pepekodpovědět 
  Re: Moje hodnocení 75%22:27:04 21.11.2015
Tak proto takova zapsklost a nenavist ve vsem co K.T. kdy napsal,jeste ze uz bolsevik neni u moci,to bychom sli za prispevky nahore do jednoho brucet!! Kdyby jsi radsi uz nic nepsal,ale ty musis mit ku.va hrosi kuzi soudruhu!!!
Michalodpovědět 
   Re: Moje hodnocení 75%22:34:11 21.11.2015
Se divim,ze cloveka s takovou minulosti si pusti do eteru celkem slusne Radio Beat :-(
Oldaodpovědět 
    Re: Moje hodnocení 75%19:39:01 22.11.2015
Nojo, zase anonymové, tak nic...
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Moje hodnocení 75%19:58:30 22.11.2015
Kubo Turku to je vždy to poslední,čím se oháníš-anonymové.Ti kluci se podepsali jménem nebo přezdívkou.Pokud považuješ za etické odpovědět tomu,kdo se podepíše celým jménem,tak já se "obětuju" a položím ti otázku.Považuješ TY za etické a neanonymní sedět v jistých dobách mezi přáteli pod krycím jménem "Jeskyně" jako agent a přáskač STB aniž by to někdo z nich věděl?
Zdeněk Dohnalodpovědět 
      Re: Moje hodnocení 75%20:41:57 22.11.2015
* Milý Zdeňku, chlapci, co se podepsali křestními jmény, se pitvají v mém osobním životě - samozřejmě ji to právo neupírám, ale je to normální zbabělost. V diskusi prostě musejí být všechny strany rovnocenné a zvláště, pokud se jedná o diskusi osobní povahy. Co já vím, jestli jenom chlapci nedělají pro Putina, Zemana, komunisty, nejsou to Ti, kteří mne udávali na střední škole i na vojně, nebo zda prostě chtějí jenom sdělit svůj názor na mě bez postranních úmyslů?

Považuješ TY za etické a neanonymní sedět v jistých dobách mezi přáteli pod krycím jménem "Jeskyně" jako agent a přáskač STB aniž by to někdo z nich věděl?

* Všichni mí přátelé to věděli - jak jsem psal výše. Byla to moje jediná možnost, jak je ochránit před komunistickou mašinérií.

Navíc za celou dvouletou vojnu jsem takhle s přáteli byl jen dvakrát. Dosud si pamatuji, že první dovolenou jsem dostal po 14 měsících a pak už jen necelý měsíc před koncem vojny. Byl v tom boj politického oddělení proti operačnímu oddělení chebské brigády Pohraniční stráže, kde jsem sloužil. V tu dobu jsme byl jen s lidmi ze svého turistického oddílu v Praze a s ochránci přírody v Českém krasu. (Některé věci si holt pamatuju dost dobře.)
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Moje hodnocení 75%20:45:03 22.11.2015
P.S.: O dvou lidech z mého okolí jsem věděl bezpečně, že jsou i v civilu zverbovaní StB a byli dosazení do Českého svazu ochránců přírody - těm jsem to samozřejmě neřekl. Byla to dost blbá doba, kdy vládli pomstychtiví blbci z rudou ideologií v zádech.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Moje hodnocení 75%21:19:22 22.11.2015
Tak jedna pohádka od KT skončila a bude pokračovat další o červené karkulce....
odpovědět 
         Re: Moje hodnocení 75%21:47:18 22.11.2015
Co Ty o tom víš? ...a vůbec co víš o době a grázlech, o kterých se tu bavíme?
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Moje hodnocení 75%21:55:06 22.11.2015
Jak ty můžeš třeba vědět,že jeho děda nebyl zahraniční pilot(pro tebe agent,vlastizrádce...) nebo zavřenej v Jáchymovských dolech...
Ondraodpovědět 
           Re: Moje hodnocení 75%22:30:48 22.11.2015
1) Nevím. Proto se ptám. 2) Pro mě byli všichni, kteří bojovali a bojují za svobodu, hrdinové.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Moje hodnocení 75%06:49:42 23.11.2015
Považovat můžeš,ale pro ně jsi zbabělec a nula.Nechceš ten svůj web přejmenovat na horyuranovedoly.cz?Ty jsi prece stále vzorný svazák Kubo Turku...
Marek Čížodpovědět 
             Re: Moje hodnocení 75%10:01:49 23.11.2015
Marku, jsi hajzlík. Nejsme svazák a svazákem jsem byl cca 2 měsíce z vojenského rozkazu. Pionýrem jsem nikdy nebyl. Natožpak komunistou. Celý svůj život jsem proti nim v rámci svých možností a znalostí vystupoval.

Dostali mě. Ano. Na rozkaz od kapitána Vojenské kontrarozvědky jsem podepsal spolupráci. Vojín prostě nemůže říct kapitánovi "Vyser si voko!" i když si to myslí. Navíc jsem před odchodem na vojnu zatajil všechny mé příbuzné, včetně nejbližších, kteří byli na Západě, pomlčel o svých známých a příbuzných, kteří byli v nějakém konfliktu s režimem, zamlčel, že jsme jako rodina odešli z Mariánských Lázní do Prahy, abychom unikli jejich dohledu, což se podařilo,
což sice všem pomohlo, ale mě hrozilo v případně provalení 8 let vojenského kriminálu, která se tehdy v Iľavě dlouho nepřežíval.

Absurdnost situace byla třeba v tom, že jedna moje nevlastní teta si spokojeně žila v Německu a čile si dopisovala s mojí nevlastní matkou a všechny dopisy jí prohlíželi naše úřady. Další teta chodila pěšky přes hranice v Pomezí do Schirndingu, když jí ujel vlak do Mnichova nebo do Milána, protože tam žila legálně a domů s vracela za mojí babičkou. Další teta právě dostala po deseti letech emigrace občanství USA a díky tomu si zaletěla na skok do Československa. Naši sousedé právě vypravovali svoji dceru na útěk na Západ přes Jugoslávii. Rodiče mojí budoucí ženy právě kupovali chalupu od rodiny, která těmito penězi zaplatila svůj útěk do Francie. Mých mnoho sourozenců se právě chystalo do života, měli jít do škol nebo do zaměstnání. Atd, atd... A já byl člověk, kterého odveleli na povinnou vojenskou službu v policejních složkách považujících tyto státy za vrcholné nepřátele a aktuální nebezpečí.

Tohle všechno jsem musel brát v úvahu při svém podpisu. Moje úvaha tehdy byla, že bych se sice mohl vzepřít rozkazu, ale pak by se nejspíš rozjela mašinérie, která by tyhle všechny věci objevila a potrestala. Měl jsme na rozhodnutí pár minut, než si kapitán uvařil kafe. Věděl jsem od sousedů, že okolo nás šmejdili chlapi v dlouhých kabátech a ptali se, jak se mám na vojně a co všechno jsem jim říkal o hranicích. Tehdy v roce 1987 vůbec nebylo jasné, že režim padne v době kdy my budeme ještě naživu. Myslím že téměř nikdo nedohlédl, že by to mohlo být dřív než za desítky let.

Tak jsem podepsal spolupráci a udělal co nejvíc, abych se s nimi více nezapletl a hlavně abych nikomu neublížil. Myslím, že se mi to podařilo. Byl jsem zkrátka o něco chytřejší a předvídavější než většina profesionálních vojáků, ale nemohl jsem soupeřit se systémem, který když se něčeho chytil drápkem, tak nepustil a své informace a své lidi si našel. Když se nezachytil, dalo se mu se štěstím proklouznout.

Ideově to bylo na úrovni vojenské přísahy. Tam tady každý odvedenec přísahal:

"Já, občan Československé socialistické republiky, vědom si své čestné vlastenecké povinnosti, přísahám před bojovou zástavou věrnost pracujícímu lidu vedenému Komunistickou stranou Československa..." atd

Nikoho jsem neudal, nikomu jsem neuškodil (pokud mohu dohlédnout do zpravodajských her.) Své kamarády, příbuzné a známé jsem sám před sebou jako prodlouženou komunistickou rukou ochránil. Víc jsem udělat nemohl.

Tohle všechno nepíšu jako svoji obhajobu, nebo dokonce jako obhajobu komunistického režimu, ale spíš tím dokresluji situaci, ve které se každý nějak musel rozhodnout a nějak žít. A také s vědomím, že kdyby tyhle prasárny nezavinili komunisti od prezidenta po posledního člena na vesnici, nikdy se nemusely stát. Těch komunistů bylo jen na konci 80. let, kdy jsem byl na vojně, dva miliony, tedy víc než 10 % obyvatel Československa, tedy asi pětina všech dospělých. Ti nesou hlavní vinu. (A propos: V podstatě to samé jsme řešili už před několika lety tady na Lezci.)
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Moje hodnocení 75%23:53:38 23.11.2015
Shrnul bych to takhle: "rozkaz ten znel jasne". ;)
odpovědět 
        Re: Moje hodnocení 75%21:47:48 22.11.2015
"..jak je ochránit před komunistickou mašinérií..", ".. byla to dost blbá doba, kdy vládli pomstychtiví blbci z rudou ideologií v zádech.." - a proto jsi podepsal s nimi spolupráci a hlídal dál narušitele hranic,že?Můžeš tu psát dokola ty svoje bláboly,ale z toho se nevykroutíš.To,jaký jsi o tobě vypovídá tvá minulost i současnost..
Zdeněk Dohnalodpovědět 
         Re: Moje hodnocení 75%22:27:41 22.11.2015
Ty jsi měl připravenou odpověď, ještě než jsi se mne zeptal, že jo?
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Moje hodnocení 75%05:22:06 23.11.2015
P.Turku, kdybych jen vstoupil do pionýra,SSM, Ksč(podle mě stejní jako fašisti, jen s rozdílem, že vraždili svoje lidi) a nedej bože k STB( to je jako SS)...tak mě táta snad "zabije" a moje rodina by se mnou přestala komunikovat.Nebude se rozepisovat proč, ale jeden důvod je jasný, nenáviděli a nenavidí komunisty, protože od nich přišlo nepředvídatelné zlo, jak pro naši rodinu, tak i pro čechy.A kdo jim to podepsal, tak šel s režimem s nima a vše okolo jsou keci.Kdyby nebyl listopad 1989, tak jsem zvědavej kde byste jako egent byl.A to je i příklad Vás p.Turku.Někdy je lepší se k věcem postavit jako chlap, ale vy jste to nedokázal při podpisu a ani po revoluci.
mártyodpovědět 
           Re: Moje hodnocení 75%09:19:30 23.11.2015
S Vojenskou kontrarozvědkou jsem neměl nic v okamžiku, kdy jsem opustil bránu kasáren, tedy někdy od podzimu 1987 do jara 1989. (Viz moje okopírované dokumenty.)

Tedy až na to, že mě nepustili za hranice ani do NDR, a že mě ještě na podzim 1989 zadrželi na hranicích právě s NDR v Hřensku jednak se zprávou o stavu životního prostředí ČSSR (což bylo tehdy tajné) a jednak se záznamy o trianglulačních bodech (což bylo taky tajné). V prvním případě jsem ji vezl kamarádům horolezcům do Drážďan a ve druhém případě to byla moje blbost, protože jsme si vezl práci přes víkend domů. Naštěstí přišla revoluce a den poté přijel někdo z ústředí Státní bezpečnosti do mého tehdejšího zaměstnání, fascikl s výpočty hodil mému šéfovi na stůl a odjel. Nikdo nevěděl proč a jak.

S tím, co píšete, samozřejmě souhlasím. Nikdy jsem neřekl nic jiného. Tohle všechno popisuju proto, že doba byla tak absurdní, při tom nebezpečná pro všechny, a nechci, aby se nikdy vrátila.
Kuba Turekodpovědět 

 pro A.Zárybnickou10:44:12 21.11.2015
Děkuji za článek, bavilo mě to číst a doufám, že Vás diskuse o koncesionářských poplatcích neodradí od psaní dalších zajímavostí k jednotlivým dílům:-)
Terkaodpovědět 

 diskuse20:20:38 22.11.2015
sakra.. je to diskuse o seriálu ČT, nebo diskuse o spolupráci Jakuba Turka (Jeskyně) s STB ????? občas mi to tady přijde jako u blbečků na dvorečku
ARAB A JEHO DĚLOodpovědět 
 Re: diskuse21:35:06 22.11.2015
Kubo ty jsi fakt blb..
odpovědět 
 Re: diskuse21:48:31 22.11.2015
Je to neuvěřitelné ale skutečně je to diskuze k seriálu. To si jenom ten, co se podepisuje zoban, kapku cákl do gatí a odklonil diskuzi od paní co bydlí za rybníkem někam jinam.

Ona totiž ta diskuze od Zárybnické takhle skončit musela. Celkově si asi popletla, kam píše. Původně to mělo být napsané pro OnaDnes ale nějak se to zvrtlo a když už první upoutávka padla sem, tak se v tom pokračuje. I špatná reklama je reklama.

Paní Zárybnická, chápu, že nikdo žádnou reklamu nikde nedělá, něco na sobě mít musíte a něco k pití taky potřebujete. Hudy sport a velký šok šli jenom tak náhodou kolem. Možná že pomáhal i Troška. Do Babovřesk je to jen kousek. Tam ta bomba od Flagy taky dopadla omylem.

Jinak spisovatelský počin je to krásný. Kdo se nedívá na "dokument" může si to přečíst tady. A tak se dozvíme, jak parta akreditovaných, certifikovaných profíků pod vedením Watta neohroženě doprovází naši rosničku, která se tak dobře zná s naší lezeckou špičkou a předpovídá jí počasí. Všechno to super, paráda, pohodička, jen to počasíčko pozlobilo.
Sama píšete, že to vlastně není ani pro nás ale pro naše drahé polovice. Takže kam mají jít nakupovat?
Pokud tohle byl Váš záměr, tak vyšel nastopro.

Doufám jen, že celý seriál nebude zakončen dlouhým záběrem na nějakou trhlinu kdesi v Alpách a úvahami nad tím, že se všechno může rychle zvrtnout někam jinam. Pokud něco takového je v plánu, tak mám pocit, že se někde u paty Milenců, z jedné malé rozsedliny ozve taková malá rána. Jako když kousek kovu cinkne o pískovec. Ach jo.
ABLodpovědět 
  Re: diskuse22:01:39 22.11.2015
Jde vidět,že dokument sleduješ a OnaDnes ti není také cizí..nikdo tě přitom nenutí se dívat na to,co sám nehceš vidět.Zoban si možná cáknul do gatí,ale co ty?Jen taková lehká večerní masturbace tvojeho ega?
Ottoodpovědět 
  Re: diskuse10:39:11 23.11.2015
K.T.se prejmenoval na ABL,rukopis a zvasty te prozradily.
odpovědět 
   Re: diskuse11:00:31 23.11.2015
mimochodem, vy zase bijete černochy. fakt nechápu ten oslí můstek kterým se opustil problém pp ve veřejnoprávnu ve prospěch stokrát omletém problému zcela tuctového bezvýznamného podpisu.

jen tak pro zasazení do perspektivy. 2 miliony členů ksč. přes 80% promořenost pionýrem na základních školách a přes 80% promořenost ssm na výběrových školách (tj. průmyslovky a gymply a vejšky). 80% z mužů vojenská přísaha. 98% účast ve volebních selankách a z toho 99% národní frontu. atakdále. všichni co se "podívali" někam dál než do spřáteleného ostbloku podpis (aspoň na antichartě, žánop). tak to můžeme brát šmahem, né, komu bylo za plyšáka přes osmnáct a nefáral, toho postavíme rovnou ke zdi.

ok, třeba zoban byl o plyšáku poměrně cucák (a může se prsit že je z obliga), ale velmi bych pochyboval, že ausgerechnet třeba brněnská (a tuzemská) lezecká scéna byla nějakou podstatnou výjimkou ze zbytku populace, a řekl bych, že buďto nevidí, nebo nechce vidět kolik z jeho férových kámošů si zadalo.
Lukas B.odpovědět 
    Re: diskuse22:53:08 23.11.2015
tak to jsou pěkný statistiky jaký jsme byli a možná jsme jako národ sráči.A schovávat se za masu, že se vlastně nic nedělo, že tam byl každej(kdepak nebyl, nebyl...) může tvrdit jen jeden z nich.v té době šlo o dost a uvrdili se osobnosti
odpovědět 
    Re: diskuse23:57:35 23.11.2015
Osli mustek odstartoval prispevek z 13:49:37 19.11.2015. Autor ale vykazuje podobne diskuzni tendence ve vsech diskuzich o rozlicnych tematech, tak bych mu to nemel za zle.
odpovědět 
     Re: diskuse08:09:37 24.11.2015
hele vy dva (?) nepodepsaní:
1. ty první, ty jako vandruješ teď do mě jako že to vomlouvám že jsem si taky omočil? smolík brachu, já jsem si moc zadat nestihl, mě bylo při plyšáku sotva patnáct. kolik tobě, he? čímpak byli rodiče, he? jsi si jistej že si nevomořili? a co strejčci, dědečci, bratranci přes koleno, he? kolik z nich bylo svině a kolik si chtělo jakžtakž upytlíkovat klidnej život aby je režim relativně nechal na pokoji?
2. když tady má ten seriálek překypující pépéčkem takovou barnumskou upoutávku, tak zasazení do kontextu k čemu jsou veřejnoprávní media a jakými pravidly se (teoreticky) řídí je poměrně věcná připomínka.
Lukas B.odpovědět 
      Re: diskuse08:17:35 24.11.2015
LukasB...tak to jen utvrzuje, že jsi naprosto mimo mísu a vůbec nevíš o čem je řeč....ty podpise...
odpovědět 
       Re: diskuse08:21:09 24.11.2015
nějakej argument by nebyl? když to bude argument, tak snad ani nebudu trvat na podpisu....
Lukas B.odpovědět 
        Re: diskuse08:30:23 24.11.2015
lakasB. proč bych ti měl něco argumentovat, sám jsi napsal, co jsi v té době dělal...a podle mě se schovávat za masu, že podepsala většina(byli to sráči), kdyby nepodepsali, tak třeba listopad 1989 by byl dřív a naše země by se nedostala do takových sraček kam ji dotáhli komunisti a jejich přisluhovači....to je celé
odpovědět 
         Re: diskuse22:30:16 24.11.2015
Svuj podnet jsem napsal jak jsem napsal a Kubovi jsem za jeho odpoved podekoval. Splnila presne co jsem mel na mysli.
Nebudu soudit Kubovo rozhodnuti, protoze nevim. Nevim zda a pripadne kolik jeho podpis znamenal spatneho, nevim a nemohu soudit zda vlastne mel volbu a proto jak jsem napsal uz minule nesoudim.
A to je to o co mi slo, jestlize nemam dostatecne informace, pak nemohu soudit a zejména nemohu odsuzovat. Soucasne se take musim smirit s faktem, ze k nekterym vecem proste skutecne plne objektivni a hodnotitelne informace neziskam, treba jen z toho prosteho duvodu ze proste z ruznych duvodu nejsou. To vsak neni duvodem nekoho verejne dehonestvat a je jedno jestli se jedna o veci stare dvacet let nebo se staly vcera....
Hezky vecer a jak jsem psal uz drive, sirsi pohled neskodi...
Radek
zobanodpovědět 
          Re: diskuse23:23:29 24.11.2015
Těmhle diskusím se nebráním. Proč jsi to ale Zobane vytáhnul zrovna k reklamnímu článku na televizní seriál? Vždyť to s ním vůbec nesouvisí.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: diskuse08:54:23 25.11.2015
ale vůbec ne, Zobane. ty jsi prostě zaútočil na nositele nepohodlné argumentace ad personam, čímž se ti částečně podařilo přesměrovat diskusi jinam. proč to děláš, to je tvoje věc, za sebe soudím že je ti nepříjemné že šije do tvých kámošů (a třeba se objevíš v dalším díle nebo další sérii, rybníček je malej, johohohó, žrát se musí).

ad "kdyby nepodepsali, tak třeba listopad 1989 by byl dřív". no to je na delší diskusi, žánop. ale plyšák nepřišel proto, že by se snad stateční občané zbouřili, ale především proto, že orientální despocie na východě zkrachovala a dočasně jí vypadaly zuby.
Lukas B.odpovědět 
           Re: diskuse10:33:43 25.11.2015
V obecne rovine, proc by si pravo pretahovat diskuzi jinam mohlo usurpovat jen par jedincu, ze? (i kdyz chapu, ze v hlave tech jedincu se v zadnem pripade nejedna o pretazeni diskuze jinam)
odpovědět 
            Re: diskuse09:15:20 27.11.2015
LukasB...ty jsi "rytíř" KT.
odpovědět 

 ?09:54:18 24.11.2015
Bezte radej lezt a nereste nejakej serial kerej ani normalni lezec nesleduje protoze nema cas Ami televizi ani zajem :D
honzaodpovědět 
 Re: ?17:34:10 24.11.2015
Jo
Arab a jeho dělo odpovědět 

 Hodnocení tak 60%11:31:06 24.11.2015
Tak je určitě fajn, že se takový miniseriál o „našem“ menšinovém sportu dostal do programu ČT4, který tradičně překypuje kopačkama a hokejkama. Líbí se mi práce s kamerou v exteriéru: celky, detaily, slowmotion záběry. Kameramani to určitě neměli snadný a odvedli tam dobrou práci.
Tragické jsou naopak ty osvětové části. Demonstrovat lyže a vázání v temném kamrlíku s minimem detailních záběrů, které by neznalému jasně ukázaly funkci, je čirý amatérismus a fakt nevím, co to začátečníkovi přinese.  Hlavně, že víme, kolik gramů má přesně který set. Tvůrci by se mohli poučit u libovolného předváděcího videa na youtube nebo u Přemka Podlahy. Určitě bych přidal stopáž  výzbroji a výstroji na úkor bezradné vaty plné vrtulníků a výcucu ze  zdravovědy.
Subjektivně mi vadí i složení „herců“. Raději bych se díval na dva profíky (vůdce/lyžaře), kteří to umí, správně demonstrují použití výzbroje, než na skupinu amatérů, z nichž jeden klade vůdci chytřejší dotazy (AZ), druhý vtipnější/blbější (JH) a další dva dělají křoví a všichni lépe či hůře kopírují vůdce. Postsynchronní komentáře by bohatě stačily. Ale to je jistě věc názoru.
No a pak samozřejmě ten PP. ČT4 měla nedávno problém se skrytou reklamou na McDonald´s, tady v tom zdárně pokračuje a Kuba Turek na to správně poukazuje.
Pavel Sýkoraodpovědět 
 Re: Hodnocení tak 60%17:38:30 24.11.2015
Tak po dlouhé době čtu diskusi .... Asi takhle: jaký jsou podmínky ted v Tatrách na lezení ???? ;)
Arab a jeho deloodpovědět 
  Re: Hodnocení tak 60%07:10:17 25.11.2015
Vypada to slibne, vic ti mozna povim po vikendu, vyrazime tim smerem a mozna to natahneme az do Tater a do pondelka, pocasi nejiste :-) Jako ostatne touto dobou obvykle :-)
Radek
zobanodpovědět 
   Re: Hodnocení tak 60%17:56:44 26.11.2015
dík
ARAB A JEHO DĚLOodpovědět 

 Foto dne:
kvalifikace lezení na obtížnost
Olympijská kvalifikace Budapešť
 Databáze cest:
Všechny cesty (175908)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Přeskok 1 Indiánova Hrubá Skála
Stará Cesta I Indiánova Hrubá Skála
Lullaby (assis) 7C Fontainebleau
Rechter Schartenweg IV Weissbachtal
Gipfelfreundweg VIIa Weissbachtal
Nově komentované:
Mini Aréna 8+ Svatošské Skály
Poslední Přelíčení 8+/9- Svatošské Skály
Jihovýchodní Komín III Bišík
Mazácká 7- Kozel
Mazácká 7- Kozel

 Nově v diskusi:
Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění | Re: Cestovní pojištění |

 Nové komentáře:
Re: Kameraman je žalud | Re: no sledujem to | Re: Kameraman je žalud | Re: Kameraman je žalud | Kameraman je žalud | no sledujem to | Re: Kvalifikován? | Re: Hmmm | Re: Kvalifikován? | Re: Kvalifikován? |

 Kde to vře:
Pískovcové lezení v oblastech Hodkovice a Bezděčín je v ohrožení (75)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace obtížnost (18)
Film Cílem je návrat (14)
Závěrečná olympijská kvalifikace v lezení od zítřka v Budapešti (7)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (6)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - kvalifikace bouldry (4)
Metodika základů lezení na umělé stěně (3)
Olympijská kvalifikace v lezení Šanghaj - finále (1)
Video: Jana Švecová nacvičuje cestu Excalibur 9b+ v Arcu (1)

 Nově v inzerci:
Statická a dynamická lana | Lezečky Scarpa Instinct VSR | Lano Mammut 60m | Boston 4 | Strašidla - ztráta | Parťák | Pravidelné rodinné lezení | Cepíny SALEWA a Black Diamond | mačky PETZL IRVIS HYBRID (nové) | Friendy |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1530 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1590 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1583 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1539 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.