LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Z komína se nepadá.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Křest lezeckého průvodce Vltavská žula
Legenda jménem Chroust, publikace o životě Vladimíra Procházky
Metodika základů lezení na umělé stěně

Závody
SP Chamonix (12.07)
SP Briançon (17.07)
Olympiáda (05.08)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13491
2.Šindel 12506
3.Votoček 12268
Bouldry:
1.Konečný 11150
2.Stráník 11106
3.Volf 11103
Hory:
1.Groš 8189
2.Rojko 7261
3.Černý 6808

Výsledky
Akademické mistrovství ČR (27.06)
SP Innsbruck (26.06)
SP v paralezení Innsbruck (24.06)

Deníčky
5597 lezců
1114896 cest
Nové přelezy:
Everdry 9+/10-
Demarkační 10+
River Raid 10+
Couzy Cazz 7b
Zinnentrai 7b
Minisex 7C
Rythmo 7C+
Eisenvater 9/9+
Insalata, 7c
Ortofrutta 7c

Stěny
ZŠ Dukelská - Příbor
boulderingjicin - Jicin
Stěna GJW Prostějov - Prostějov

Prodejny
HUDYsport - Praha 2
Rock Point Olomouc - Olomouc
Outdoor Centrum Rock Point Letňany - Praha 9 - Letňany

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

III WORLD SKI-MOUNTAINEERING CHAPIONSHIP

CUNEO ITALY 27.2. - 4.3.2006

O víkendu se vrátila reprezentace České republiky z Mistrovství světa ve skialpinismu 2006. Šampionát hostilo italské Cuneo,  město nedaleko olympijského Torina. Závodit se ale jezdilo do dvou středisek - Crissolo a Artresina, vzdálených od centra šampionátu v prvním případě devadesát, ve druhém padesát kilometrů. Snad proto všem tento šampionát zůstane v mysli jako nejucestovanější mistrovství v historii.

Česká výprava do dějiště závodů odcestovala rozdělená na dvě části. První část výpravy se zúčastnila závodu Světového poháru v italské Cima d´Asta, kde v seniorské kategorii obsadil Michal Němec 39. místo. O něco lépe se vedlo juniorům, kde Jan Hepnar obsadil šesté, Roman Jadamus osmé a Sebastián Kantor deváté místo. Mezi kadety vybojoval Adam Brožek sedmou příčku. S nimi se v Itálii aklimatizačního pobytu zúčastnili ještě Miroslav Duch a Roman Kuczynski.


Zahájení


Druhá část reprezentace ve složení Alice Korbová, Dita Formánková, Radoslav Groh, Pavel Vondra, Marcel Svoboda, Jaroslav Bánský a Jan Jirák cestovali z Čech rovnou do Cunea na zahájení šampionátu. Protože jsme s českou výpravou bydleli 9 kilometrů od centra Cunea, museli jsme před zahájením šampionátu zaregistrovat Českou republiku, přihlásit všechny závodníky na jednotlivé závody a označit lyže, boty a hole, se kterými budou závodit. Z označení materiálu jsme zamířili rovnou na briefing k závodu na následující den - Vertical race. Jeho začátek se trochu zpozdil, ale čas jsme strávili zjišťováním informací o místech snídaní, startů, obědů, vyhlašování výsledků nebo večeří. A během briefingu a po jeho skončení jsme zjistili, že hlavním nedostatkem celého Mistrovství světa je a bude komunikace mezi organizátory, komisaři ISMC a zástupci závodníků. Většina komunikace probíhala v italštině nebo francouzštině. Po několika dotazech nám přeložili část do angličtiny. Vypadalo to asi tak, že pět italských vět přeložili do jedné věty v angličtině. Po skončení briefingu jsme se sešli se zbytkem výpravy a  pořadatelé připravili zahajovací ceremoniál s průvodem zúčastněných krajin centrem Cunea  na náměstí, kde bylo III. Mistrovství světa ve skialpinismu zahájeno. Mezi tradičními zástupci světového a evropského skialpinismu se nově představili také například Turecko, Čína, Korea, Maroko, Argentina, Venezuela, Chile nebo poprvé také Norsko. Zahajovací ceremoniál byl pro nás hladové už moc dlouhý, do konce jsme nevydrželi. Spěchali jsme vyzvednout startovní čísla na druhý den. Při několika dotazech nám bylo sděleno, že už za patnáct minut budou připravená. Po třetím dotazu jsme se dozvěděli, že je budou mít až ráno v místě startu. Na večeři jsme se dostali po půl desáté. Rychle na hotel, start byl naplánovaný na devátou hodinu, to znamenalo o půl sedmé vyjet z hotelu.

Hned první závodní den nás ráno přivítalo deštivé a mlhavé počasí. Naštěstí po hodině a půl jízdy se v  mnohem větší nadmořské výšce ukázalo slunce. Na start závodu se v devět hodin postavili kadeti Adam Brožek a Radoslav Groh, junioři Roman Jadamus, Sebastián Kantor a Jan Hepnar. Po desáté hodině startovaly seniorské kategorie. Z našich to byli Pavel Vondra, Roman Kuczynski, Jaroslav Bánský a Jan Jirák. Je škoda, že jsme nevyužili i dvě volná místa mezi ženami, ale Alice Korbová i Dita Formánková se šetřily na druhý den na závod dvojic.  Nejvýraznějšího úspěchu v závodě Vertical race mohl dosáhnout kadet Radek Groh, který vybojoval šesté místo s minimálním odstupem na vítěze. Zklamání nám ale připravili pořadatelé, kteří ráno před startem naprosto nečekaně změnili povinnou výbavu a celá naše výprava startovala bez slunečních brýlí a záchranné alu fólie. Juniorům, kteří startovali později, jsme už chybějící materiál vypůjčili od jiných závodníků a v cíli jim ho podali, ale kadeti Radek Groh a Adam Brožek dostali každý dvě penalizační minuty, což je odsunulo hluboko do pole závodníků. Muži, kteří měli cíl o dva kilometry dál, už procházeli pouze namátkovou kontrolou a jediný Jaroslav Bánský dostal jednu minutu penalizace. Podali jsme okamžitě protest a jako důkaz jsme předložili fotografii z briefingu, kde byl povinný materiál bez zmíněných věcí. Rozhodčí z ISMC nás odkázali na to, že protest musíme řešit s organizátory. Ti nás ale zase poslali zpátky na ISMC. Nakonec ani fotografie jako důkaz nestačila. Hned první den jsme se přesvědčili, že komunikace mezi ISMC a italskými pořadateli vázne, bohužel v neprospěch nás a závodníků.

Ve středu jsme vstávali opět velmi brzo, protože místo startu bylo ještě o několik kilometrů dál než předchozí den. Čekal nás jeden z hlavních závodů šampionátu, seniorský závod dvojic. Poučeni z nesmyslných penalizací jsme tentokrát na start přivezli veškerou výbavu a z ní vybrali potřebné. Pořadatelé byli nuceni upravit trať, přiblížili ji víc divákům a všechny tři vrcholy výstupů byly velmi blízko sebe. Na startu se prezentovaly čtyři české dvojice: A. Korbová s D. Formánkovou, R. Kuczynski a M. Duch, M. Svoboda a M. Němec a J. Bánský s J. Jirákem. Nezávodilo se v tak extrémní nadmořské výšce jako na předchozích šampionátech ve Španělsku a v Andoře, ale přece jenom místo startu bylo výš, než nejvyšší hora u nás. Počasí přálo, vítr prakticky nefoukal, svítilo slunce, ale hrozilo nebezpečí lavin. Bohužel sjezdy vedly mezi množstvím kamenů, a proto nejeden závodník poničil lyže. To se nevyhnulo ani našim, Mirek Duch přišel o kovovou hranu v délce třech centimetrů. Na trase jsme zaznamenali nadměrné množství pořadatelů, vypadalo to jako předzvěst toho, co se mělo odehrát o dva dny později.

Další den byl volný, na což nejsme z loňských roků zvyklí. Ten den vždycky patřil závodu juniorů a kadetů jednotlivců. Italové se ale rozhodli startovat tyto kategorie společně se seniory v jeden den. My jsme volného dne využili k prohlídce tratí na následující den a vydali jsme se do bližšího střediska Artresina. Ve volném tempu jsme se asi hodinu a půl pohybovali v místech, kde se bude druhý den závodit. Protože pořadatelé nezajistili na volný den společný oběd, vydali jsme se po návratu na hotel do místní pizzerie ochutnat nějakou z italských specialit. Stejný nápad měla i část slovenské a švýcarské výpravy. Po obědě jsme chvilku strávili na hotelu, a už se blížila doba briefingu na následující den. Tam jsme se dozvěděli o změně tratí všech kategoríí. Proti původnímu předpokladu měla být trasa kratší, a tedy i rychlejší. Na první výstup a druhý sjezd připravili pořadatelé z bezpečnostních důvodů fixní lana, kterých se museli závodníci přidržovat.


Czech team


V den startu jsme brzy ráno v plném obsazení vyrazili do střediska Artresina, kde se mělo rozhodnout o mistrech světa všech kategorií - jednotlivců. Z našich nestartovali pouze  Bánský a Jirák, protože jsme měli od pořadatelů přidělená pouze omezená startovní místa. Při příjezdu bylo za jasného počasí vidět, že v horních partiích trati fouká velmi silný vítr. Seniorské kategorie měly připravený start na půl desátou, půl hodiny po nich měli na start vyrazit junioři a kadeti. Na poslední chvíli se pořadatelé rozhodli změnit a zkrátit trať, a protože ji bylo potřeba přeznačit, start byl odložen. Nejdřív o čtvrt hodiny, pak o dalších dvacet minut, nakonec z toho byla hodina. Narychlo svolali poradu vedoucích teamů a vysvětlili důvody zpoždění startu, zkrácení trasy a informovali nás o povinnosti v určitých pasážích trati použít povinně větru odolné bundy. Do deseti minut od porady proběhl start seniorů, patnáct minut po nich se na svoji trasu vydaly i mládežnické kategorie. Zhruba po hodině a půl jsme mohli čekat nového mistra světa ve skialpinismu. V jednu chvíli mi připadalo, že frekvence letu třech vrtulníků se nějak zrychlila, ale zvláštní pozornost jsem tomu nevěnoval. Stejně tak jako nikdo v cíli. Naprosto nečekaně ale asi po hodině a čtvrt do cíle dojel jeden z favoritů závodu Florent Perrier z Francie a o něčem diskutoval s pořadateli a komisaři ISMC. Chvilku po něm se objevili v cíli další závodníci, ale úplně z jiné strany, než měli dojíždět. Z rozhovoru s nimi jsem se dozvěděl, že v průběhu závodu spadla lavina a že asi třicet závodníků - juniorů a kadetů - v ní zůstalo. Mezitím do cíle dojížděli další a další závodníci, někdo bez hůlek, někdo s lavinovou lopatou v ruce, někdo se zlomenou rukou, někoho vezli na zádech bez lyží a bez batohu? Ale pořád jsem neviděl nikoho z Čechů, ani jsem o nich nedostal žádnou informaci. První přijela Alice Korbová s tím, že nikoho neviděla  a ani nemá o nikom žádné zprávy. Od jednoho z pořadatelů jsem se dozvěděl, že lavina spadla asi před dvaceti minutami. Nikdo nevěděl, kolik lidí pod lavinou stále je. Chvilku na to ale dojeli Jan Hepnar a Adam Brožek a ubezpečili mě, že všichni naši jsou v pořádku, jenom Radek Groh má zraněnou nohu a pořadatelé ho budou svážet na saních. Mezitím dojížděli další závodníci a rozhodčí je odepisovali ze seznamu startujících. Netrvalo dlouho a záchranáři přivezli na saních našeho zraněného kadeta. Okamžitě ho převezli do nemocnice v Mondovi, kam odváželi všechny zraněné k ošetření. My jsme se sešli se zbytkem výpravy, spočítali ztráty na lyžařském vybavení . Sebastián Kantor přišel v lavině o lyži, Radek Groh o obě hole. Vypravili jsme se do  nemocnice pro Radka Groha. Našli jsme ji snadno a měli jsme tu možnost mluvit s dalšími zraněnými z  laviny. Po nezbytném vyplnění dokladů pro pojišťovnu jsme odjeli na oběd, kam jsme dorazili mezi posledními. Po chvilce nás tam našel štáb italské televize a  natočili s námi rozhovor. Hned po návratu na hotel jsme odjeli na nejzajímavější technický briefing celého šampionátu. Pořadatelé poděkovali všem závodníkům, divákům a záchranářům, kteří se podíleli na rychlém zásahu. Ten naštěstí neměl vážnější následky. Zároveň potvrdili, že závod je zrušen a tituly mistrů světa se pro letošní rok udělovat nebudou. Na poslední den byly připravené štafety.

Protože v naší výpravě nebylo dostatek žen,  nemohli jsme postavit ženskou štafetu. Na start jsme poslali pouze štafetu mužskou. V ní se ještě na poslední chvíli vyměnil Michal Němec za Romana Kuczynského, který se rozhodl nestartovat. Naši štafetu rozbíhal Jaroslav Bánský, na druhém úseku bojoval Marcel Svoboda, na třetím Michal Němec a finišoval Miroslav Duch. Už brzy ráno se po celém okolí pohybovalo velké množství záchranářů a nad tratí odstřelili několik svahů, ze kterých odjely menší sesuvy sněhu. Nechtěli dopustit sebemenší ohrožení závodníků nebo diváků. Zároveň přiznali, že kdyby se nejednalo v pátek o závod jednotlivců na světovém šampionátu, vůbec by se vzhledem k lavinovému nebezpečí nestartoval. Juniorskou štafetu s přehledem vyhráli Francouzi a mezi ženami i muži přesvědčivě zvítězily domácí italské štafety. Naši kluci bojovali, ale s přibývajícími hodinami pálilo dost nepříjemně slunce a po několika pádech ve sjezdech vybojovali desátou příčku.

V celkovém hodnocení národů skončila Česká republika na osmém místě. Před nás  se dostalo Řecko díky obsazení téměř všech závodů. I když výsledky našich  byly ve srovnání s nimi lepší, v konečném hodnocení nás těsně předběhli. Celkově zvítězila domácí Itálie, což při vyhlášení výsledků vypadalo jako na Mistrovství světa ve fotbale. Druhou příčku obsadilo Švýcarsko. Trochu překvapením bylo až třetí místo favorizované Francie. Španělsko už tradičně skončilo těsně za stupni vítězů a obrovské zlepšení zaznamenalo Německo na pátém místě. Slovensko si odvezlo šesté místo a za sedmými Řeky skončila naše výprava. Na loňském Mistrovství Evropy jsme skončili na sedmém místě. Kdyby závod jednotlivců nebyl zrušený, byli bychom na tom určitě lépe.  Pravdou je, že se nemůžeme srovnávat se špičkovými profesionály ze zemí, kde je skialpinismus více rozšířeným sportem, ale rozhodně jsme ostudu naší zemi neudělali. Stále se ale potýkáme se slabou základnou v mládežnických kategoriích a v kategorii žen, jakou mají třeba na sousedním Slovensku nebo v Polsku. Pokud se nám povede přivést k závodění nové tváře, můžeme pomýšlet určitě na vyšší příčky, protože bojovat umíme.

Příští rok nás čeká Mistrovství Evropy ve Francii ve středisku Morzine - Avoriaz, odkud pochází letošní dvojnásobný zlatý a jednou stříbrný medailista Patric Blanc. Mistrovství světa nás čeká opět za dva roky ve Švýcarsku. O kandidatuře na rok 2010 uvažuje Slovensko, tak pevně věřím, že nejpozději u našich sousedů se na  nás usměje štěstí a vybojujeme pro Českou republiku některou z historicky prvních  medailí ze světového šampionátu.


Czech team


Výsledky a fotogalerii najdete na  stránkách www.ski-mountaineering.cz.

Štěpán Pleskač
Vedoucí výpravy

Štěpán Pleskač   [úpravy] 16:01 13.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 ????08:17:37 15.03.2006
A to jako důkaz, že lezení je všestrannej sport nebo jsem omylem zabrouzdal na stránky skialpinistů:)
alaodpovědět 
 Re: ????09:28:42 15.03.2006
Skialpinismus = tradiční horolezecká disciplína.
Tomáš F.odpovědět 
  Re: ????09:51:27 15.03.2006
Cyklistika taky. Buhl jezdil pod skaly na kole. Take vareni, sankovani... :)
dagodpovědět 
   Re: ????10:48:39 15.03.2006
Celkem čtyři články ohledně tohoto skialpinistického klání a žádné komentáře kromě těch, které se pozastavují nad tím, zda-li to autor publikoval na správném webu ...
Správce RSDr.odpovědět 
 Re: ????10:56:38 15.03.2006
No já bych řekl, že už samotnej název skiALPINISMUS, vypovídá o tom, že tahle prima kratochvíle má dost co dělat s alpinismem.

Nenech se otrávit autore, já si všechny čtyři články přečetl rád a určitě nejsem sám. Podle mě sem rozhodně patří.
Hurzyodpovědět 
  Re: ????11:17:54 15.03.2006
Jasně že patří. Vždyť i ČHS má už nějaký ten rok sekci skialpinismu. Z našeho oddílu skialpuje čím dál tím více lidí. Divím se, že se někdo diví...
machodpovědět 
  Re: ????15:22:44 15.03.2006
...a tenhle server se jmenuje www.alpinista.cz :-)
Lukyodpovědět 
   Re: ????08:30:43 16.03.2006
nema to tady co delat ze z vaseho oddilu skialpuje cim dal vic lidi nic neznamena u nas chodi cim dal tim vice clenu do hospody a taky bych neschvaloval kdyby tady nekdo psal clanky o tom jak chodej chlastat, tak s tim bezte do prdele
Petrodpovědět 
    Re: ????08:40:39 16.03.2006
A ty seš kus pablba, jak ti tu vysvětlili - máš v názvu alpinismus -tudíž Alpy.A ski-alpinismus neni jen o šourání lyžema po sněhu , ale o lezení s mačkama.Což tvůj ubohej mozek jen tak asi nepochopí měl bys jít za tvýma členama do hospody a myšlení přenechat na jiných.
Georginoodpovědět 
     Re: ????alpinismus08:46:11 16.03.2006
Ale chlapci, tolik emocí hned po ránu! Ovšem rád bych podotkl, že se neprávem opomíjí další velevýznamná tradiční disciplína, a to šukoalpinismus, přestože má své příznivce a vyznavače již od časů Janka Balmata a Marie Paradisové!
Xaver Ypsilonodpovědět 
      Re: ????alpinismus08:53:08 16.03.2006
No tak s tím by bylo třeba něco udělat. Bude článek?
Hurzyodpovědět 

 Rekalma08:43:29 16.03.2006
Tak se mi zdá že děláte reklamu botám Scarpa a lyžím Trabi:-)Pěkně jste si to s Namche domluvili( já vim že jsou nejlepší )
Georginoodpovědět 
 Re: Rekalma18:48:28 17.03.2006
Závodníci ale na Trabech a Scarpách F1 jezdí skoro všichni, nejen Češi;)
Martinaodpovědět 

 Cacky chalani09:17:40 16.03.2006
Me se to libi, uniforma mi vzdy imponovala...pekny cteni ke kafi a kremrolce.
Supinaodpovědět 
 Re: Cacky chalani09:33:32 16.03.2006
Tak dobrou chuť :-)
Georginoodpovědět 

 laik...13:25:50 16.03.2006
Jako naprosty laik jsem si predstavoval, ze ty zavody budou delsi nez dve hodiny a buzerace, jestli s sebou mel zavodnik bryle a folii, uz je vubec nejaka divna. Moji predstave skialpinismu se to podoba asi jako zavodni lezeni versus horolezeni.  :)

Pri pohledu na vysledky mam navic dojem, jako kdyz ceska reprezentace predstavuje druhou ligu. Na dvou hodinach byt o pul hodiny pomalejsi nez vitez...?

To je jen takovy rejpani amatera. Jinak samozrejme dekuju za clanek, ktery rozsiril me obzory.
jxzeroodpovědět 
 Re: laik...08:22:11 17.03.2006
Jako co vim od kluků tak Pavel byl jeden zmála v čele závodu a zbýval mu posledni kopec, ale pak jim to zrušili- kvůli tý lavině.A další věc, kde mi na Sněžce končíme tak Francouzi,Italové,Švýcaři začínaj s trénikem:-(
Georginoodpovědět 
  Re: laik...13:43:29 20.03.2006
Nesvadej to na podminky stojite zkratka za hovno a lezeni s mackama nema nic spolecnyho se sportovnim lezenim zasrany ski soupalisti
Petrodpovědět 
   Re: laik...14:34:31 20.03.2006
ty seš fakt kus trotla-netšího troubu jsem tu na lezci ještě nenašel
Georginoodpovědět 
    2 Georgino10:19:31 21.03.2006
Taky tady nemame skaly jako Frantici, Spanele, Italove a koukni na Mrazu je to o tom jestli chces nebo ne...jo a necum
Petrodpovědět 
     Re: 2 Georgino11:11:02 21.03.2006
sorry ale chtěl bych vidět co dokážeš Ty...(v jakémkoliv oboru) H.
H.odpovědět 
      Re: 2 Georgino to Petr15:13:00 21.03.2006
Stebou je to fakt marný a podle vulgarismu, kterých ses nezbavil asi ani lepší nebude.A né abys začal myslet-nebo se ještě z toho zhroutíš.
Georginoodpovědět 

 Foto dne:

36 voltů
 Databáze cest:
Všechny cesty (176377)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Bingo Wings 7A Fontainebleau
Abstine Ou Abstine 6C+ Fontainebleau
Aracna 6c Orsomarso
Aracna 6c Orsomarso
Aracna 6c Orsomarso
Nově komentované:
Život Je Zlý Sen 8+/9- Žleby
Vynucená Varianta 6 Žleby
Bleskem Do Hlavy 8 Žleby
Návraty 7- Žleby
Toto D´Arabia 7b Cavedine

 Nově v diskusi:
Re: Studlgrat na GrosGlockner | Studlgrat na GrosGlockner | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Doporučte horskou vícedélku v Alpách | Re: Jump! | Re: Jump! | Lezeni VT | Re: Grossglockner - Mayerlova rampa | Re: Grossglockner - Mayerlova rampa |

 Nové komentáře:
Re: Rádoby repující retard | Re: Lukas Cerchny | Lukas Cerchny | Re: TANAP poriadok | Re: Rádoby repující retard | Re: Rádoby repující retard | Re: Rádoby repující retard | Re: Muču | Re: Rádoby repující retard | Re: Rádoby repující retard |

 Kde to vře:
Rozhovor o horolezectví nižší obtížnosti ve Vysokých Tatrách (37)
Film: Bouldrování a lezení na Děčínském Sněžníku (24)
Pepa Šindel přelezl Hades, další cestu obtížnosti 9a (10)
SP v lezení na obtížnost Innsbruck (5)
Čeští horolezci vylezli na doposud nezdolanou horu Muchu Chhish (4)
Olympijská kvalifikace v lezení Budapešť - semifinále (3)
Jakub Konečný si zapsal třetí boulder za 8C (1)
Nový film Lezci s Adamem Ondrou a Pepou Šindelem (1)
Dammastock 3.630 m, aneb mám svátek, mám kamaráda, mám plán (1)

 Nově v inzerci:
La Sportiva Mandala | NEPROMOKAVÁ BUNDA RAB DOWNPOUR ECO vel.XL | ICEBREAKER TechLite SSCreweTourClub1995 | Lezečky SALTIC DEVIL 37, 1/2 | Hledá se výškař | Statická a dynamická lana | Spolulezec Žďárské vrchy | MSR REACTOR 1,7 L | Skialp batoh pieps Plecotus | Ubytování Sněžník 9.-12.7. |

 Anketa:
Jaký je váš názor na dodržování lezeckých pravidel?
 Plně je respektuji 
 1670 
 Většinou respektuji, záleží na konkrétní situaci 
 1799 
 Mám s tím problém, sem tam dodržuji 
 1767 
 Nezajímá mě to, lezu podle svého. 
 1697 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.