LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšla nejnovější kniha Reinholda Messnera Symboly
Průvodce Elbtal 1 a 2
Mistr skal

Závody
EP ledolezení, Bern SUI (22.11)
EP v ledolezení Žilina (29.11)
EP v ledolezení Brno (06.12)

Žebříček
Cesty:
24.Jungling 10616
25.Melen 10601
26.Smetanová 10534
Bouldry:
24.Košťál 9900
25.Urubčík 9800
26.Majdloch 9800
Hory:
27.Chomová 2670
28.Bernard 2632
29.Opice 2510

Výsledky
MČR v lezení na obtížnost (08.11)
EP obtížnost Toulouse (31.10)
MS v lezení (21.09)

Deníčky
5836 lezců
1192412 cest
Nové přelezy:
Silly Game 8a
Bella Ciao 7b
El Prado D 7b+
Černý Trav 7C
Deutsche W 7B+ tr
Zellweger 8a
Seven Live 8a
Pal Norte 8c+
Pal Public 8c
Memoria De 7b

Stěny
Boulder Bar - Praha 7
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

III WORLD SKI MOUNTAINEERING CHAMPIONSHIP


CUNEO - ITALY
03.03.2006 INDIVIDUAL RACE

ARTRESINA - Před malou chvílí jsme se vrátili z nejzajímavějšího a  nejrozpačitějšího technického briefingu konaného u příležitosti závodu jednotlivců seniorů, kadetů a kadetek Mistrovství světa Cuneo 2006. Na startu ve středisku Artresina se prezentovalo celkem dvanáct českých závodníků. Mezi muži to byli Roman Kuczynski, Miroslav Duch, Michal Němec a Marcel Svoboda, dále espoir Pavel Vondra, ženy Alice Korbová a Dita Formánková, junioři Roman Jadamus, Jan Hepnar, Sebastián Kantor a kadeti Radoslav Groh a Adam Brožek. Závod provázely problémy od samého počátku, start byl původně naplánovaný na půl desátou, ale vzhledem k vývoji počasí, kdy v horních pasážích trati foukal silný vítr, byli pořadatelé nuceni narychlo změnit trať, a čas startu se posunul o  hodinu později. Junioři a kadeti měli startovat půl hodiny po seniorech, ale vzhledem k vývoji závodu startovali o patnáct minut po hlavních kategoriích.


start


po startu

Celý závod poznamenala nejčernější událost za poslední roky. Přímo v průběhu závodu spadla na čelo závodu juniorů a kadetů, kteří startovali společně, menší lavina, která zasypala asi třicet závodníků. Lavina byla dlouhá asi 150 metrů, a  vytvořila se z navátého sněhu v místech, kde by to nikdo nepředpokládal. I když na místě bylo dostatek pořadatelů a záchranářů, většina závodníků se sama , a  nebo s pomocí svých soupeřů z laviny dostala vlastní pomocí. Pořadatelé okamžitě zastavili závod, a zahájili záchranné práce. Mezi postiženými byli i čtyři čeští závodníci, ale všichni se dokázali během chvilky dostat ze sněhu ven. Roman Jadamus, Jan Hepnar, a Sebastián Kantor, dopadli o něco lépe než Radoslav Groh, který musel vyhledat lékařské ošetření, a záchranáři ho nejprve transportovali do cíle, a následně do nemocnice v Mondovi, kde mu ošetřili několika stehy poraněné koleno. Z neoficiálních zdrojů jsme se dozvěděli, že ne všichni měli takové štěstí a zraněných je víc, než se původně předpokládalo. Protože závod byl zastaven, tituly mistrů světa v individuálních soutěžích se pro tento rok udělovat nebudou.


laviniště

V sobotu čekají poslední medaile na závodníky v disciplíně čtyřčlenných štafet, s hromadným startem. Všichni zde v Cuneu doufají, že během posledního závodu nikoho už žádná nepříjemná událost nepotká.


skály


výstup


Štěpán Pleskač   [úpravy] 11:42 05.03.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Proc tri clanky12:24:35 06.03.2006
asi by stacil jeden, ne?
Honza Travaodpovědět 
 Re: Proc tri clanky18:50:58 06.03.2006
A proč ne. Každý je z jiného závodu a z jiného dne. Je to prostě aktuální.
dědekodpovědět 
  Re: Proc tri clanky09:47:05 07.03.2006
aha, omlouvam se, nevsiml sem si datumu
Honza Travaodpovědět 
   Re: Proc tri clanky18:06:09 07.03.2006
No, stejně by stačil jeden :-) Kdo má tak sopustavně a usilovně klikat (či se proklikávat k něčemu dalšímu, žeano). Což to pro příště spojit? A radši ty články dávat na více stránek, než více článků na jedny stránky?
Tomáš F.odpovědět 

 Tri clanky14:10:55 11.03.2006
Nemam nic proti trem clankum, ale podle me:
a) by kazdy mohl obsahovat v textu odkazy na zbyle dva (slovni upozorneni + hyperlink)
b) by mely byt rozliseny v nazvu, at se v tom da jakz takz orientovat.

Pekne fotky, osklivi poradatele :-).
Diky za popis, jdu seridit nove pasy.
Ondraodpovědět 

 Foto dne:
Trebenna West
Nasenbar, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (188338)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Appendix 7b Baunei
Test124 6 +++
Cesta125 6 +++
Test124 6 +++
Samuel 8- Geyikbayiri
Nově komentované:
Standing Ovation 10-/10 Srbsko
Nová 2 5+ Kreutzberk
Tataráček V 11 7C Tisá - Modřín
Lenga 6a+ Kyparissi
Splněná Pětiletka 9+ Žleby

 Nově v diskusi:
Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Re: Alpy skialp | Alpy skialp | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne - tlama dne | Re: foto dne | Re: foto dne | Re: foto dne | foto dne |

 Nové komentáře:
Re: Zase opaviáni | Re: Zase opaviáni | Para | Re: KDE JSTE??? | Re: Adam Ondra | Zase opaviáni | KDE JSTE??? | epesni | :) | Adam v AI. |

 Kde to vře:
Film:Adam Ondra leze na flash stropovou spáru po vlastním za 8b+ (107)
MČR v lezení na obtížnost (62)
EP v lezení na obtížnost Toulouse, Francie (34)
Piolets d'Or 2025 za celoživotní přínos: Rus Alexander Odintsov (33)
Adam Ondra dal na flash boulder Foundation's Edge 8C (SUI) (14)
Ve Vysokých Tatrách bude od 23.-27.11. uzavírka některých chat (10)
Ital Elias Iagnemma navrhl první boulder 9A+ na světě (10)
Film: příběh Adama Ondry o přelezu bouldru za 8C na flash (8)
Američan Sean Bailey přelezl boulder Arrival of the Birds 9A (6)
60metrová spára na mostě v Berlíně na flash (4)

 Nově v inzerci:
Prodám posilovací desku | Statická a dynamická lana | ZIMNÍ BOTY Sorel Caribou | Telekomunikace ve Švedsku | Železo | Prodám sadu chytů | Pohorky Garmont Tower 2.0 Extreme | Péřák Warmpeace Explorer | Scarpa Maestrale 2.0 | lezečky |

 Anketa:
Používáte na skalách mini přenosnou balknu jako rozcvičovací pomůcku?
 Ano používám 
 626 
 Někdy ano 
 598 
 Ne nepoužívám 
 637 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.