Ahoj, mám dotaz na zkušenosti s tímto batohem - moc se mi líbí (deuter guide mi bohuzel nesedí na zádech), ale mám pochybnosti o těch plochých zádech - že to nevětrá. Dá se s tím dělat i turistika - např. přechod po ledovci, nebo v zimě v bundě. V létě mi
ahoj, 8.6. jsem na Kozelce nechal na chodníku kolem břízky na destou Normální a Koutek smyc 120cm,žlutou daisynu,šroubovačku a dlouhý preso od petzla ...jestli jste tuhle sadu někdo našel a vrátíte mi jí,tekutá odměna vás nemine. volejte 721567042 - díky
Zdravím všechny. Příliš se nevyznám v tréningových plánech atd., stalo se mi dnes prostě to, že při cvičení klasických cviků, kterými trénuju vytrvalost prstů, mi začala docházet síla při 3. opakování namísto 5.(běžně) a navíc tím způsobem, že mi nenatekl
Ahoj, poraďte prosím někdo, jestli je v oblasti českého ráje nějaká smečka boulderů, pokud možno pro normální smrtelníky, od 6b nahorů si je můžu akorát tak prohlížet:-) Díky za info
Nevíte někdo náhodou kdo je správce skal v Bohdíkově (morava, Šumpersko), případně nějaký kontakt?? Nebo ještě líp jestli někdo nevíte, co je to tam za cesty s novejma borhákama. Dík
Zdravím všechny. Příliš se nevyznám v tréningových plánech atd., stalo se mi dnes prostě to, že při cvičení klasických cviků, kterými trénuju vytrvalost prstů, mi začala docházet síla při 3. opakování namísto 5.(běžně) a navíc tím způsobem, že mi nenateklo, ale prsty se prostě otevřely a konec...Musel jsem chvilku spočnouit a pak šly zas 3 opakování. Netrénuju víc než dřív (spíš míň). Ovšem začal jsem jezdit na kole do práce, denně urazím tak 30km, tak by mě zajímalo, zda a jak hodně může souviset regenerace svalů rukou s regenerací svalů nohou (čiže mohou mi regenerovat nohy na úkor rukou?? :D:D Díky za postřehy :)
Jestli se tréning od tréningu spíše zhoršuješ, pak bych to tipnul na nedostatečnou regeneraci. Ta aerobní činnost by na regeneraci silové složky mít vliv neměla. (někdo tvrdí, že je spíše i přínosem-odplavení laktátů atd.) Jak často ty prsty trénuješ? Asi by jsi potřeboval snížit počet tréninkových jednotek za týden. Síla roste v regeneraci. Pokud regeneraci omezíš, nenastane potřebná "superkompenzace" (zlepšení).
Teď mě eště napadlo...Je možné, že máš předloktí unavené z řídítek. Když jsem jednu dobu jezdíval na kole, cítil jsem předloktí unavenější než jindy. Možná to chce jezdit bez držačky..:-)
Jev je slozitej, zalezi na tom jak jsi starej, jak dlouho trenujes/jak planujes treningove cykly apod. Kuba ma (castecne) pravdu s tim bicyklem /riditkama - soustredenym usilim lze na riditkach znicit zapesti, nejen unavit predlokti - ale znicena zapesti (karpalni tunel apod) se spis projevuje bolestma pri zatezi nez ubytkem vykonnosti.
Odliv sily z rukou do nohou.. muze nastavat pri vycerpani organismu, tj esli si davas na tom bicyklu poradne zahulit, mas pokleslej krevni cukr a svaly (vsechny) nemaj z ceho palit. Zkus kontrolni serii kliku ci shybu, zda pozorujes stejnej ubytek jako na predloktich.
ja trenujem predlaktia uz asi rok ..a musim povedat ze polovica stoho musi byt regeneracia svalov..to znamena jeden den cvicenie- jeden den oddychy, dva dni cvicenie - dva dni oddych..atd.. cvicil som aj tak ze dva tyzdne vkuse iba predlaktia..a to sa potom prejavilo - nevolnosti horucka atd.. proste ten oddych je potrebny..niekedy je super tri dni cvicenie a 5 dni volno..
Děkuju za reakce! No, bohužel oddych byť jen 1 den nezvládám realizovat, protože na tom kole jezdím do práce na střechu, kde makám s kartáčem a špachtlí, nebo se štětkou atd... pak na kole dom a ideálně si dám ještě večer trénink prstů. A když je volno, snažím se lézt. Při jízdě na kole mi ty ruce spíš regenerují, myslím, co se průběhu celého dne týče... :) Celková unavenost je nejspíš dost vysoká, zajímalo by mě, jestli by na lepší regeneraci rukou pomohlo, kdybych do práce jezdil např. busem. Na tom kole strávím denně cca 2 x 30 intenzivních minut. Ovšem někdy méně..
na biku mozes kludne jazdit dalej..na tom ruky neznicis..a pri praci ruky sice trpia (sam osobne som makal dost fyzicku pracu) ale prip praci malokedy zatazujes svaly tak ako pri cviceni..teda nie vzdy konkretny sval cely den alebo take nieco.. no ja som pracovat 8 kazdy den a dvihal cely den kusy zeleza.a doma som este cvicieval dve hodinky..ale uz miernejsie.. a hlavne partie ktore som v robote nezatazoval.. a samozrejme najhlavnejsi je ten oddych.. cize dva dni v tyzdni ti asi staci pocvicit.. popr. podla toho kolko este lezies...
Na webu NaVylet.cz objevíte pestrou paletu turistických cílů a tipů na výlet napříč celou Českou republikou. Nechybí ani oblíbené lezecké oblasti jako Český ráj s pohádkovými skalními věžemi či dramatické Labské pískovce, které lákají dobrodruhy i horolezce z celé Evropy.